Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha nem fizetem a havi 6800...

Ha nem fizetem a havi 6800 forintot a tb-re, akkor ugyanúgy van biztosításom, csak később behajtják vagy nincs biztosítás és később sem kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon, aki biztosra tudja.
2015. jan. 31. 11:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

késöbb,ha már lesz munkád,letilthatják a fizetsedből.

nekem egy év kimaradt.azóta feketén dolgozok,tiltsák,amit tudnak,bankszámlám sincs,semmi nincs a nevemen (ház,autó)

muhahaha

2015. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#10


De miért hajtanák be, ha később az adóhivatal is behatja? Ezt megmagyaráznád nekem?

Szerintem úgy van, hogy most az állam állja a tb-m és majd később vissza kell fizetnem, amikor küldik a csekket.

2015. jan. 31. 13:57
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Első vagyok. Maguktól nem küldenek csekket, azt ne is várd. Egyébként a munkaviszonyod megszűnése utáni 45. napig még biztosított vagy.

Egy nyomtatványon kell bejelnetkezned a NAV-hoz, miszerint magadnak fizeted.

[link]

Nem ajánlom, h sokat várj vele. A végén még vehetsz fel hitelt, h megfizesd. Aztán nincs kedvem majd megmenteni. Szemét rendszer, de ez van.:-(

2015. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt én is tudom, de a kérdés nem ez volt. Csak hogy biztosítva vagyok-e, ha nem fizetem.
2015. jan. 31. 15:13
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 Amennyiben nem vagy biztosított, akkor a kórházi költségeket neked kell állnod, mivel nincs ott az állam, aki fizeti helyetted a járulék fejében. Ezt az összeget behajtják, illetve mivel a TB-t is kötelező fizetni azt is előbb-utóbb megpróbálják bevasalni. Nem mentesít az a kórházi költségek alól, ha majd utólag a TB-det rendezed.
2015. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kettéválasztanám a dolgot.

1. Ha nem fizetsz tb-t, nincs bejelentett állásod, ami után járulékot fizetsz, nincs biztosított jogviszonyod.

2.a Viszont vannak alapellátások, amit biztosítási jogviszony nélkül is megkapsz, azaz pl nem hagynak meghalni az út szélén.

2.b a NAV valószínűleg a be nem fizetett tb hozzájárulást (havi 6810Ft) fogja behajtani, nem az ellátás összegét).

2.c Ha nem alapellátás körébe tartozik a vizsgálat, vérvétel stb, akkor ha nem rendezed a jogviszonyt, akkor kiszámlázzák. (ebben nem vagyok teljesen biztos, de így logikus)

2015. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. De komolyan nem értem, akkor az alapellátás miatt hajtják be később a pénzt?
2015. jan. 31. 19:37
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez a része nekem is magas egy kicsit, mert pl a kórház azért nem számol fel díjat, de az elmaradt járulékot a NAV behajtja. Mi a helyzet pl a hajléktalanokkal, vagy aki tényleg nem tudja fizetni, de semmiféle szociális juttatásra nem jogosult, így ezek jogán méltányossági tb-re sem? Akkor ezeknek az embereknek csak gyűlik, kamatozik a tartozásuk a NAV-nál? Ez egy jó kérdés.
2015. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!