Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A volt Origosok is alapítottak...

A volt Origosok is alapítottak/csatlakoztak tömegesen más oldalhoz, vagy szabadúszók lettek, szétszóródtak?

Figyelt kérdés

A 444 is a volt Indexes krémből lett, az Origos tizedelődés után nem volt ilyen hullám?

Még egy kérdésem lenne: régebben olvastam naponta/hetente Origot, és voltak időszakok, amikor nagyon provokáló hírek, hatásvadász cikkekkel volt tele. Mostanában felnéztem a héten, és azért érezhető, hogy szolídabb lett az oldal (főleg a Hírek rovatra gondolok, bár a többiből is szoktak több polgárpukkasztó cikkeket kirakni).

Aki rendszeresen látogatja és ismeri - szerintetek nem estek a ló túloldalára?



#újság #média #Origo #hírportál #egyikpárt a másik #bal jobb bal jobb bal
2015. jan. 31. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mire gondolsz pontosan?
2015. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom az origósok rájöttek hogy ha új oldalt nyitnának is, pár autista kretén ott is elkezdené a moderációt összetéveszteni a cenzúrával, tehát semmi értelme, mert nincs véleményszabadság. Gondolom a 444-esek is ezért váltak le a Zsindexről (vagy mert ráuntak a Pravda színvonalra és a saját szájíz szerint megkozmetikázott cikkekre)

Enyhén szólva szánalmas, mikor pont a legnagyobb híreknél vannak letiltva a kommentek, nehogy kibújjon a szög a zsákból.

2015. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tavalyi év második felétől kirúgták az aktuális főszerkesztőt, és ezután elég sokan elmentek az Origotól.

Ezt találtam csak:

[link]

#2 Nem teljesen értelek -

"rájöttek hogy ha új oldalt nyitnának is, pár autista kretén ott is elkezdené a moderációt összetéveszteni a cenzúrával"

"Enyhén szólva szánalmas, mikor pont a legnagyobb híreknél vannak letiltva a kommentek, nehogy kibújjon a szög a zsákból."


Ez a kettő kissé ellentmondásos egy bekezdésben leírva, vagy csak én nem érteleke jól.

2015. febr. 1. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ellentmondásos. Arra reflektáltam, hogy ha új oldalt nyitnának, akkor is az lenne hogy csak a vezetőségnek tetsző kommentek kerülnének ki, amivel egyetértenek. Aki nem az ő lózungjaikat fújja, azt "moderáció" címén kicenzúráznák. Amikor pedig amblokk letiltják a kommentelés lehetőségét, az a legteljesebb megnyilvánulása. Úgy is fogalmazhatunk hogy "az van amit mi gondolunk, az ég piros, a víz narancssárga és kész"

Sajnos ezen az oldalon is észrevettem hogy szabályzattól függetlenül törlik azokat a válaszokat amikkel nem értenek egyet.

2015. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Így már érthetőbb.

Általában olyan témáknál (mondjuk holokauszt) szokták tiltani a kommentelést, ahol valószínűleg csak egymást gyilkolnál a kommentelők, semmi érdemlegeset nem mondva. Mondjuk ettől függetlenül nem jogos, hogy letiltják. A cenzúrázás sajnos tényleg sok helyen ott van.

A fasságokat én is törölném/büntetném, de van hogy az ember értelmes dolgot ír valahova, aztán mégis törlik, mert nekik az nem tetszik..

2015. febr. 1. 18:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre írom hogy a moderációt sokhelyütt összekeverik a cenzúrával.


Addig rendbe van hogy az olyan kommenteket törlik, mint a "hörrmörrbörrmeKhaltokzsidókméghatmillióésakkorleszholokauszt" vagy a reklámozás,vagy az offtopic, meg amik csak nettó anyázásból állnak. A gond akkor van, amikor csak az egyik fél ilyen jellegű kommentjeit törlik, a másik fél az hőböröghet, trollkodhat,anyázhat, mert az ő véleményük egyezik a vezetőségével. Főleg akkor aranyos ez, amikor actually a szembenálló félnek van igaza, alá is tudja támasztani, és ez nagyon fáj az ellentétes oldalnak. És mivel érvképtelen ostobák, ehhez az egyetlen fegyverükhöz fordulnak hogy kitörlik, és amit nem látni az ugye nincs.

Milyen kár hogy a világ nem így működik...a gravitációt se látjuk, és a fáról mégis leesik az ember. A gravitáció pont leszarja, hogy az ember tud-e róla, akar-e tudni róla vagy sem...


Szóval ha van is cenzúra,akkor az működjön mindkét irányba, mert ez az állapot, hogy az egyenlőbbeknél is egyenlőbbek szabadon trollkodhatnak, minden mást meg hozzászólástól függetlenül tiltanak és moderálnak, ez így nem jó. De nagyon nem.

2015. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!