Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem veszünk példát...

Miért nem veszünk példát Fehéroroszországról?

Figyelt kérdés

Elsősorban hazai termékeket árulnak, állami bolthálózatokban, amikben minden alapvető termékből lehet kapni egy állami üzemekben, hazai munkával előállított márkájút. Az alapvető szolgáltatások is mind állami kézben vannak.


Ezen kívül népszerűek a gazdapiacok, ahol mindig lehet venni háztájit, még Minszkben és más nagyobb városokban is.


Nem tették magukévá a nyugati dekadenciát, a 80-as évek erkölcsei szerint élnek. Nem az iszlám országok túlkapásaira kell gondolni, lehet bikiniben lenni az utcán, sőt szerintem nudista strandok is vannak, viszont nincsen melegvonaglás, a gyerekek nem feleselnek a szüleiknek, nem plázáznak meg k*rválkodnak, hanem izgatottan végeznek fizikai, kémiai kísérleteket, barkácsolnak, úttörőtáborba és komszomol-gyűlésekre járnak.


Az életkörülmények stabilak és mindenki számára elérhetőek, nincsenek hajléktalanok és ingyenélők, a közbiztonság kiváló, patyolat tiszták a települések.



2015. jan. 31. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem tölts el 1-2 évet Fehéroroszországban és ha utána is felteszed a fenti kérdést, akkor megbeszéljük.
2015. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, ezek pozitív dolgok.

De, Fehéroroszországban egy egy főre jutó, körülbelül , mint Romániában.

Szóval, olyan jól mégsem működik a gazdaságuk.


Bőven lenne még hova növekednie annak a GDP-nek.

2015. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát akkor kedves kérdező te egy percet nem voltál Minszkben.


Én életem ott fél évig, és hát sötétedés után egyedül ne nagyon mászkálj. Bár az erőszakos, élet elleni bűncselekmények, tehát fegyveres rablás, gyilkosság, ilyesmik, az alacsony, de a vagyon elleni bűncselekmények száma magas. A Függetlenség úton egy rakat pláza van. Bár nem annyira feltűnőek, meg kisebbek és szolidabbak, mert az ottani épületekbe vannak nem új építésűekben. Meg nem olyan monumentálisak, mint Budapesten pl a Mammut vagy a Westend Az újabb építésű részeken viszont vannak. Igaz szerintem negyed annyi sincs mint pesten. A műszaki egyetem mellett is van valami plázaféleség. És a lányok k*rválkodnak. Nem úgy ahogy nyugaton, szolidabban, de csinálják. Viszont a lányok olvasnak, nem a plázában semmittesznek ez igaz. A Cseljuszkin parkban pl hétvégente rengetegen vannak, és olvasnak. Nem WoW-oznak agyvérzésig :) Az olyan mint a népliget, ilyen erdős parkos terület, csak sokkal nagyobb. Mondjuk sötétedés után ott se nagyon mászkálj. Bár a rendőrök sűrűn mennek arra, de nagy a terület valami 80-100 hektár ilyesmi. Van ott gyerekvasút meg miegyéb, az jó hely. Az utcán nem lehet bikiniben lenni. Megbírságol a rendőr, másrészt nem is nézik jó szemmel. Nudista strandról nem hallottam, bár nem is nagyon érdeklődtem hogy van-e :)


Meleg vonulások tényleg nincsenek. Még ha engedélyeznék is, a lakosok a rendőrökkel karöltve vernék őket.

2015. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Meg még annyit hozzátennék, hogy az oktatás tényleg nagyon jó. Nem hatotta át az a lusta szellemiség, hogy én majd jogász meg közgazdász leszek és akkor dől a lé. A műszaki tudományokra, tehát azokra amik érnek is valamit, arra valóban nagy hangsúlyt fektetnek. Mint itt régen. De maga az ország egyébként szegény. Nagyon nagy a korrupció.
2015. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez a wartburgos kérdező... :D
2015. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerinted OV honnan veszi a példát? (Többek között!)
2015. febr. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pro Patria ***** válasza:

Nos, korábban pontosan ugyanaz, mint bármely Európainak. A kontinens utolsó diktatúrája, a Szovjetunió és a kommunizmus bezárkózott szigete.


Aztán megismertem egy belorusz lányt. YouTube-ozik, 3D-s mozikba jár, Adidas cipőt hord, Milka csokit eszik, az iskolában hivatalosan(!) angol nyelvórája van, és interneten keresztül velem játszott. És rájöttem, hogy nem él gyökeresen másképp, mint én.

Igen, egy politikai úton leválthatatlan diktátor az államfő. Ezt leszámítva viszont érdemi különbség nincs az életünkben. Ezzel nem mondok ítéletet az országról, sem véleményt. Csupán annyit, hogy jó beszélni más közegekben élő emberekkel, hogy táguljon a perspektívám.

2015. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pro Patria ***** válasza:
Hmm, na ez a válasz rossz helyre ment.
2015. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!