Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért veszik meg a...

Az emberek miért veszik meg a szlovák, lengyel tejet? Miért nem a magyar tejet? Miért hajtogatjék folyton, hogy a magyar tej 400 forint? A Riska tej úgy tudom magyar, mi mindig azt veszünk, és egyáltalán nem drágább, mint a gusztustalan szlovák.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt alig lehet kapni másrészt tényleg drága.

A tény meg az,hogy szinte ugyan az a vizezett tej mind kettő.

2014. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A boltokban kapható magyar tej drága, és nem jobb a szlováknál.

Ezért veszek mindig házitejet. Az legalább valódi tej.

2014. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
"a gusztustalan szlovák." Talán az ilyen beszolások miatt? Egyébként én elég sok tejet ismerek (fogyasztok) de Riskárol nem hallottam (hol árulják?). Nagyon sok "magyar" tej rossz minöségü és drágább is mint egyik-másik szlovák. Azonkivül ha bemegyek egy üzletbe kenyérért, cukorért, zöldségért, tejért, ha a tej szlovák, nem fogok másik boltba csak ezért átmenni!
2014. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

220 forint körül van a Riska. Megnéztem a leggagyibb noname, nem is tudom honnan szalajtott tejes vizet is, és az valami 180 körül volt. Biztos lehet találni olcsóbbat is más helyen. Nálunk a Sparban van sok magyar termék szerencsére.

Szóval én nem veszek észre olyan nagy árkülönbséget, mint ahogy azt egyesek vizionálják.

2014. ápr. 16. 11:03
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
én még nem hallottam riska tejről, sparban szoktam néha venni, rajta van hogy magyar termék de amúgyis nekem tök8 hogy igazából honnan van
2014. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3: szóval ha valamire azt mondja valaki, hogy gusztustalan, akkor azt elkezded venni? :)


2: Igen, annál nyilván semmi sem jobb. Amikor vidéken járok rokonoknál, akkor mindig elmegyek az utcában lévő kisgazdaságba, ahol teheneket és kecskéket tartanak, és veszek tőlük tejet mindkét fajtából.

2014. ápr. 16. 11:06
 7/18 A kérdező kommentje:
5: ezzel nem mindenki van így.
2014. ápr. 16. 11:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval én nem veszek észre olyan nagy árkülönbséget, mint ahogy azt egyesek vizionálják."


Hidd el, vannak olyanok, -nem is kevesen- akiknél a 40Ft/l. már jelentős árkülönbség!

2014. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"220 forint körül van a Riska. Megnéztem a leggagyibb noname, nem is tudom honnan szalajtott tejes vizet is, és az valami 180 körül volt. "


1. A Riska is ugyanaz a vizezett ej;

2. 40 Ft/l igenis lényeges árkülönbség;

3. napi 2L tej fogy nálunk, bizony megveszem bárki a gyártója, ha OLCSÓ;

4. majd ha a te zsebedre megy, és nem a szüleid tartanak el, akkor te sem leszel ilyen nemzeti öntudatos;

2014. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én szándékosan mindenből magyart veszek - ha csak nem tényleg rosszabb minőségű. Még ha kicsit drágább, akkor is. Pl. meg nem vennék holland hagymát, kínai fokhagymát, csak úgy repül vissza a helyére ha meglátom a címkén, hogy külföldi. A tejet is megnézem, mi is sokat fogyasztunk belőle. Érdemes piacon vásárolni, nem a bevásárlóközpontokban. Akad ott minden, házi tej, jó fajta húsok, házi pálinka - ugye most ez az új mizéria - a pult alól.


Ne félj, kint Lengyelországban keresheted a polcokon a külföldi termékeket, ott csak hazai van. Jó minőségű cuccok, és még olcsóbb is mint nálunk.

2014. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!