Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erkölcstan helyett miért nem...

Erkölcstan helyett miért nem tanítanak közgazdaságtant vagy gazdasági alapismereteket? Esetleg önismereti vagy személyiségfejlesztő órákat?

Figyelt kérdés

Ez a világ minden csak nem erkölcsös.

Minek tömik hazugságokkal a gyerekek fejét,ahelyett,hogy felkészítenék őket a valós életre?

Miért nem olyan dolgokat tanítanak,aminek gyakorlati hasznát veszik ebben az elnyomó,versengő világban?

Nevetséges maga az erkölcs fogalom is egy ilyen világban,ahol egymást tapossák el az emberek az túlélésért.


2015. febr. 6. 23:57
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Ez az erkölcstan csak egy népbutító baromság.

Gátlásossá neveli az embereket.

Ezt nem szabad,azt nem szabad,semmit nem szabad.

Félelmet,bűntudatot keltenek egészséges emberekben.

2015. febr. 7. 01:28
 12/32 anonim ***** válasza:
25%

mert az nem önálló gondolkodásra és döntéshozatalra nevelés a cél,ez naiv feltételezés.

az alapcél,hogy a következő generáció is egy bólogató birka legyen.

ha önismereti,személyiségfejlesztő,vagy gazdasági ismereteket tanítanának,az mondhatni öngól lenne a hűbéruraknak.

minél kevesebbet tud a jobbágy,annál jobban kizsákmányolható.

2015. febr. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kérdezem.


Mikor lesz vége a feudalizmusnak?

2015. febr. 7. 01:41
 14/32 anonim ***** válasza:
59%

" Az erkölcstan pont azt szolgálja, hogy a gyerekek ne legyenek gonoszak."


Ja, csak éppen pont ennek a célnak nem felel meg. Amúgy kik mondják, hogy a gyerekeinknek hű de nagy szüksége van az erkölcstanra? Lézerjani? Helyes a fiacskája villája, jó látni milyen szépet vettünk neki. A többiről ne is beszéljünk.

Milyen erkölcstant akarnak oktatni, ha a gyerek azt látja, hogy anyut ki akarják rúgni a munkahelyéről mert a kistestvére betegsége miatt már megint hiányzott és bébiszitterre nincs pénz, nagymaminak a kórházba visszük a kaját mert éhen döglene a saját mocskában, ha nem tolnának pénzt az ápolónők és az orvos zsebébe, aput nem jelentették be csak minimálbérre és a többit feketén kapja.. ha épp megkapja, mert két hónapja tartoznak neki és ki tudja, hogy kifizetik-e. De így is minden este hulla fáradt (anyuval együtt), a családi életük nulla a munkahelyi, iskolai leterheltség miatt, sőt még otthonra is ki van adva a házi, nehogy már családi életet lehessen élni. A szomszédok már nem tudják fizetni a lakáshitelt, nagynéni most lépett le az egész családdal külföldre, mert otthon nem tudtak megélni.


Szóval KIK mondják, hogy a gyerekeinknek erkölcstanra van szüksége??? Ezek a politikusok merészelik????

2015. febr. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
69%

akkor lesz vége,hogy ha minden szektort lefedő pártfüggetlen szervezetek kapnak ellenőrzési és elszámoltatási jogokat.

pontosan bemutatva,feltérképezve a pénz útját és hogy mire lett fordítva.

mert most legálisan le lehet nyúlni az állami vagyont,a nyugdíjat,az adóinkat a földünket ha megvan az ismertséged és nincsen ellene semmiféle retorzió vagy felügyeleti szerv,vagy ha van az a párthoz tartozik,vagyis mintha nem is lenne.

2015. febr. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

A közoktatás rengeteg pénzbe kerül, hosszútávú befektetés ezért nem hoz szavazatot, márpedig ugye egy politikusnak, pártnak az a célja, hogy olcsó, azonnali eredménnyel járó kiadások után jó sok népszerűséget zsebeljen be. Nagyon nagy gyanú van bennem, hogy maga az erkölcstan, hittan is csak a magukat mélyen keresztény, konzervatívnak valló idős és későközépkorú emberek jól érezzék magukat, hogy a pártjuk megcsinálta azt, amit ígértek - még ha az illetőnek köze sincs az oktatáshoz, ugye nyugdíjasoknak ritkán van.


Minden épeszű ember tudja, hogy nincs semmi értelme felső-tagozatosoknak erkölcsórákat tartani, a gyerek alapvető viselkedésének kialakulása 9-11 éves korban, a serdülés kezdetén lezárul, onnantól az "erkölcs" helyett másra lesz szükség, ilyen a könyvbe nyomtatott szövegekkel pedig amúgy is lehetetlen nevelni. Rengeteg megoldás van még arra, hogy az emberek "erkölcsösebbek" legyenek, de hogy miért nem az óvodák fejlesztését vagy a családtámogatásokat emelnék erős szintre, annak csak az az egy magyarázata lehet, hogy ugye nem hoz szavazatot illetve borzasztóan drága lenne.


Ahogy mondtad, kérdező, mindenki verseng, a pártok is a szavazatokért, úgyhogy erről nem is lehet többet mondani.

2015. febr. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

Erkölcs jó dolog vagy nem? Ilyen egyszerűen kéne leegyszerűsíteni a kérdést. A kérdező szemszögéből az erkölcs rossz. No komment.

Sebaj, hallottam, hogy Magyarországra jön a szakállas nő, aki megnyert egy dalversenyt. Kérdező biztosan ott lesz fellépésén.

2015. febr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
69%

Ez a kérdés is csak provokatív. Beakarja bizonyítani, hogy az erkölcs rossz, még a gyerekeket, se kell megtanítani rá.

Tényleg ilyenné akarják formálni a világot, ez tény.

De itt az értelme a bölcsességnek.

Nem mis fogok többet ide írni, mert ez nem kérdés, csak a maga állításának az igazolása, illetve a többiek meggyőzése olyan dologról, pl, az ég nem is kék.

2015. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
23%

Na, előre leszögezném, hogy szerintem semmi értelme sincs se a heti 5 tesinek, se az erkölcs oktatásnak... viszont szerintem se közgazdaságtant se jogot vagy "személyiségfejlesztő" órákat nem lenne értelme tanítani. Tudjátok miért? Roppant prózai oka van.


Amiből nincs kötelező érettségi, vagy a továbbtanulás miatt nem fontos, arra MAGASRÓL sz..rni fognak a gyerekek, tudom, mert én is tojtam mindenre, aminek semmi köze nem volt a későbbi tanulmányaimhoz. Jog? Közgáz? Kb minden egyetemi szakon oktatják és ott sincs SEMMI értelme. Többre mész azzal, ha elolvasol és értelmezel 6-7 Wikipédia szócikket a témában. Volt nekem is egyetemen fél év jogom, semmit nem hallottam ami új lett volna.


Ha már oktatás átalakítás, akkor szerintem:

- Rajz, ének, művészetek, erkölcstan, filozófia, etika meg hasonló marhaságok teljes száműzése az oktatásból általánostól felfele. Középiskolában már a kutyát sem érdekli, ha meg mégis,akkor menjen művészeti gimibe, vannak ilyenek.

- A testnevelés átalakítása szerintem oly módon lenne a legjobb, hogy ha lenne heti 1-2 kötelező alap testnevelés, heti 1-2 óra pedig egy választott sport gyakorlása lenne. Persze ez elég költséges lenne, szóval pénz hiányában csak annyit mondanék, hogy a heti 5 tesi fölösleges.

- A bullshit órák eltűnése után a gyereknek felszabadulna heti szinten 5-6 órája. Ezeket szét lehetne osztani értelmesebb tárgyak között. Történelemből például szerintem sosem értünk végig az anyagon év végére. Fizika, matek, kémia is kaphatna még egyet-egyet. De az sem lenne rossz, ha hozzácsapnák az egészet a nyelvórákhoz. Nekem gimiben heti 7 vagy 8 nyelvórám volt, csak az a probléma, hogy 2 nyelvre elosztva, ami azt eredményezte, hogy nyelvvizsgát egyikből sem tudtam volna tenni, ha nem költök el száz ezret nyelvtanfolyamra. Egyszerűen vicc, hogy egy 100 órás tanfolyamon az ember többet tanul meg az adott nyelvből mint 10 év alatt a közoktatásban.

2015. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj.

Ilyennel mossák át az agyadat,hogy "szakállás nő" meg egyebek.Jaj enye,benye,ez nem "erkölcsös",stb.


A sok mutyi,lopás,adócsalás,emberek elszegényítése az persze nem zavarja az embereket:)


A szakállas nő nem árt senkinek,még akik ezt az "erkölcstan könyvet" írják kimossák az emberek agyát.

2015. febr. 7. 10:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!