Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erkölcstan helyett miért nem...

Erkölcstan helyett miért nem tanítanak közgazdaságtant vagy gazdasági alapismereteket? Esetleg önismereti vagy személyiségfejlesztő órákat?

Figyelt kérdés

Ez a világ minden csak nem erkölcsös.

Minek tömik hazugságokkal a gyerekek fejét,ahelyett,hogy felkészítenék őket a valós életre?

Miért nem olyan dolgokat tanítanak,aminek gyakorlati hasznát veszik ebben az elnyomó,versengő világban?

Nevetséges maga az erkölcs fogalom is egy ilyen világban,ahol egymást tapossák el az emberek az túlélésért.


2015. febr. 6. 23:57
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Az ilyen embereknek az erkölcs szó egyenlő a szexszel,szexualitással.
2015. febr. 7. 10:32
 22/32 anonim ***** válasza:

"A szakállas nő nem árt senkinek,még akik ezt az "erkölcstan könyvet" írják kimossák az emberek agyát."


Úgy érted, hogy szakállas férfi, női ruhában?

2015. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy minek nevezed.


Mi köze az erkölcsnek ehhez?

Semmi.

2015. febr. 7. 12:30
 24/32 A kérdező kommentje:
Nem a kérdéshez tartozik a téma egyébként sem.
2015. febr. 7. 12:31
 25/32 anonim ***** válasza:
Jó hát én már leírtam, hogy szerintem a közgáznak meg a személyiségfejlesztésnek is kb annyi értelme lenne mint az erkölcstannak vagy minek.
2015. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
15%

Erkölcstanra szükség van mindenképpen, de nem olyanra, mint ami most erkölcstan néven fut. Ez egy átnevezett hittant, hogy így több embernek imponáljon. Így tényleg értelmetlen. Egy igazi erkölcstan kéne az iskolákba, és nem egy átnevezett hittan.


Viszont több felesleges tantárgy van. Például sok középiskolában még mindig van rajz meg ének, nem csak szakkör szinten. (Mellesleg szerintem már általános iskola felső osztályaiban is értelmetlen.) Ezek helyett lehetne közgazdaság tan. Ezzel legalább tényleg fel lehetne készíteni a gyerekeket valamilyen szinten az életre. Így talán a frissen érettségizett sem kezdene el mindenféle hitelt felvenni.

2015. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
(Látom az itt válaszolóknak sincs sok köze a közgázhoz... hitelfelvétel, THM meg hasonlók nem a közgazdaságtan tárgykörébe tartoznak.)
2015. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ezek miatt, amiket írsz, ha lesz valaha gyerekem, csak magántanuló lesz. Negyedannyi idő alatt megtanulhat tízszer annyi hasznos dolgot az ember, mint amennyit ez az agymosó, értelmetlen közoktatási gépezet elvesz az életéből.
2015. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
56%

magántanuló lesz?

a suli egyik fő célja,hogy szocializálja az embert.

a megszerzett tudás is fontos persze,de ez sehol sem pótolja a beilleszkedést,a társasági dinamikát,másokhoz való viszonyulást,csoporton belül elfoglalt hely megismerését.

2015. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Magántanuló Amerikába elterjedt tanulási mód.

Nem az iskola adja meg a szocializációt.

Már az első osztályos is stresszel, izgul, a felelés véget. Ez nem normális mód a tanulásnak.

8 év általános 3-4 év szakmunkás,vagy érettségi+ főiskola vagy egyetem. Nem hiszem hogy az ember természetes élőhelyén ennyi ideig kéne szocializálódni. Nem is lehet.

Az a szocializáció, hogy Délutánik a gyerek a suliba van, aztán még otthon tanulhat, plusz különórák....

Ez a gyermeki én elrontása. Nekik az a feladatuk lenne , hogy szaladjanak fussanak. Aki ezt teszi az manapság hiperaktívnak van beállítva aki nem tud a seggén maradni.

Ez így nem jó.

2015. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!