Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te szereted a kapitalizmust?...

Te szereted a kapitalizmust? Mit adott neked?

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 01:58
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A kapitalizmus nem "ad", csak biztosítja számodra a lehetőséget, hogy szerezz magadnak.
2015. febr. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Én szeretem. Lehetőséget adott multinál dolgozni, céges pénzen bejárni fél Európát, és sok pénzt, amit az ilyen cégekről le lehet húzni. Nekem bejött.
2015. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:

Kérdező: a kapitalizmusnak sok-sok hibája van ugyan, de jelenleg nincs jobb, még tervben sem.

Tehát nem az a kérdés, hogy jó-e, hanem hogy lehetne-e jobb helyette és a válasz egyelőre a "nem".

2015. febr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Számítógépet és Twixet.
2015. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Szeretem. Mindent. A házamat az autómat, a nyaralómat, a munkámat, a vagyonomat. Szóval tényleg mindent.
2015. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés. A kapitalizmus egy elv, amelyet lehet rosszul csinálni, meg jól csinálni. Ha nagyon rosszul csinálják, akár véres diktatúra is lehet belőle, ha nagyon jól, az egy öntudatos, empatikus, igényes és jól élő társadalmat eredményez idővel.

Ha a kérdést a mai magyar viszonyok szülték, akkor azt mondhatni: a kapitalizmus itt megvalósuló formája egyre jobban közelít a nagyon rossz változathoz. Érthető, ha sokan nme szeretik, de akkor változtatni kell raja, mert helyettünk senki nem fog cselekedni. Ezt csak álmodozó tudatlanok teszik.

2015. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem annyit adott, hogy szabadon átmehetek a határon, nem kell hónapokat/éveket várni egy nyaralásra, vagy bemegyek bármikor a szalonba és vehetek egy kocsit, két hét múlva hozhatom is el. Illetve nekem is adott számítógépet, szabad internetet (ami kruvára remélem, hogy szabad is marad), meg viszonylagos árubőséget. Tehát nincs az, hogy hoznak valahonnan egy Roburnyi banánt és mire megtudom, már hűlt helye van.


Cserébe mit vett el? Hát alacsony bérek vannak (itthon); kevés a munkalehetőség; a nyaralás nem is probléma, mert úgysem telik rá (ahogy a magyar családok többségének sem); a kocsi szintén nem probléma, mert még használtan sem tudok venni, nem hogy újan; és az árubőség sem akkora nagy szám, mivel spórolni kell ezerrel, hogy hiteleket tudjon az ember fizetni. Saját házam/lakásom pedig belátható időn belül nem lesz.


Én szeretem a kapitalizmust, csak szerintem rosszul csináljuk. Mindig jönnek a versennyel és hogy az lenyomja az árakat és felnyomja a minőséget... de ez nem igaz. Legalábbis itthon. Van rengeteg dolog, amit privatizáltunk és a minőség maradt ugyanaz, csak az árak mentek felfelé. Valódi verseny meg nincs, lásd például mobilszolgáltatók: bemész és mindhárom helyen ugyanazokkal az árakkal találkozol (és magasabbak a nyugati áraknál). Szóval megy kőkeményen a kartellezés.


3: A kérdés az volt, hogy mit adott neked. Nem az, hogy jó-e, vagy sem...

2015. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!