Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A hazai cégeknél, hogy hogy...

A hazai cégeknél, hogy hogy szinte csak az informatikai cégek irodáiban gondolnak a dolgozók kényelmére, kiszolgálására?

Figyelt kérdés

Pl:

[link]


De nem ez az egyetlen. Rengeteg (főképp nagy, de jópár kicsi) cégnél van szép, új, kényelmes irodák. Pihenőszóba ahol babzsákok, játékok várják a dolgozókat. A konyhában ingyen, tea, kávé, gyümölcs, meg 1-2 dolog. Ezeken felül általában egy jobb konditeremmel vannak kapcsolatban, ahova az alkalmazottak ingyen mehetnek. Stb.


Sok cégnél tapasztaltam már ezt mikor néztem.


2015. febr. 25. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha ismernéd a magyarokat úgy nagy általánosságban, akkor nem kérdeznél ilyet.
2015. febr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3 nagy magyar informatikai startup közül az egyikben dolgozom, szóval megpróbálom kicsit körül járni a témát.


Ezek a helyek teljesen más filozófia szerint működnek és mint látható sikeresen. Az informatika, főként a programozás egy kreativitást igénylő munkakör (megfelelő szinten), amihez szükség van a kipihent és nyugodt emberekre.

Plusz ezek a cégek már rájöttek arra, hogy ha az alkalmazott szeret bejárni és második otthonának tartja az irodát és jól érzi ott magát, akkor sokkal több és jobb munkát tud végezni.


Dolgoztam már kisebb magyar cégnél is, ahol volt pénz, de a főnök annyit nem tudott megtenni, hogy az újonnan szerzett kapszulás kávé géphez ne nekünk kelljen fizetni a kapszulákat. Nem lett volna nagy kiadás, amennyit mi ittunk, havi max 10-20.000 Ft plusz. De ott ez ez egyszerűen nem játszott, nem sokat tettek a dolgozókért, hát meg is lett az eredménye, a többség kedvetlenül járt be és olyan munkát is végzett.



DE azt is be kell látni, hogy ez a modell csak ott működhet, ahol maguk az emberek is alkalmasak erre. Érdekes módon a nagy startupoknál hiába teheted meg, hogy 1-2 napot be sem mész, dolgozol otthonról, vagy csak úgy kiveszel 1-2 hét szabadságot, az emberek mégsem élnek vissza ezzel.

Sőt, sokan mivel érzik az elhivatottságot és azt, hogy fontos a munkájuk és megbecsülik őket, olykor a szabadidejüket is képesek beáldozni a munkára.

Csináltam már én is javítást, itthonról este 11kor.

2015. febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én logisztikai menedzserként dolgozom egy magyar cégnél és a mi munkahelyünk is elég modern.


Az egész egy új építésű épületben van, üveges elválasztófalak vannak az irodák között, van pihenőszoba, mindenütt bőr ülőgarnitúra van.

Kb olyan, mint amit a filmekben lehet látni.


Persze, nem olyan jó, mint a Google irodái, de nem ad okot panaszra.

2015. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, h nálunk is kezdetben volt ingyen kávé, ingyen konditerem bérlet.

Aztán mikor hóvégén kijött, hogy 50L/fő fogyasztás, magyarul szatyrostul hordták haza a kávét akkor megszűnt(persze még a kedves kollégáknak állt feljebb, őket, hogy megszopatták, már megint)

Aztán a konditerem bérlettel is így jártunk, mert a java nem élt vele, a másik része meg csak idétlenkedni járt el, a betegállomány meg nem csökkent, szal elvették azt is.

Szal lehet itt példálózni Németországgal meg startuppal, de ahogy írták ehhez mentalitás is kell....

2015. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ez a filozófia teljesen jó egy olyan munkahelyen, ahol a kreativitásra és gondolkodásra épül a munka. Ugyanakkor ha egy ilyet beviszel egy termelő munkahelyre, akkor jelentősen csökkenni fog a termelékenység. És jelenleg az ilyen típusú munkahelyekből lényegesen több van Magyarországon.

Nem lehet minden egyes cégre, cégformára, munkahelyre ugyanazt a modellt ráhúzni. Sok termelésre épülő cégnél vannak lehetőségek munkán kívüli rekreációra (pl az edzőterem, vagy más sporotolási-mozgási-kikapcsolódási lehetőségek). Ezt elsősorban (de nem kizárólag) a multik alkalmazzák (egy kicsit fejlettebb HR rendszerrel rendelkeznek, mint a "régi", kisebb-nagyobb magyar cégek).

2015. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kávé? haha :)


Nálunk a főnökasszony elvette a kávét, elvette az ásványvizet (fennhangon mondta, hogy ha ingyen van akkor olyan mintha az ő fizetéséből adná, ezt szó szerint így mondta...)

lassan már a wc papír van csak ingyen meg a fűtés :)

De nem baj, le is fogok lépni. A munkamorál persze a béka segge alatt. Mindez havi pár ezer Ft-ért.

2015. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!