Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Kádár-rendszerben mennyibe...

A Kádár-rendszerben mennyibe került a fagylalt?

Figyelt kérdés
És igaz, hogy akkor volt két-három féle fagyi de sokkal finomabb volt mint a mai"500-féle"és, hogy akkor hosszú sorok álltak a fagylaltos előtt míg ma ha van is egy-két vásárló sor sosem?
2015. febr. 25. 13:31
1 2
 1/17 anonim válasza:
59%
30 fillér, és a többi nem igaz
2015. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A 70es evek vegen, 80as evek elejen volt csoki meg vanilia, egy gomboc 50 filler volt.


Nem emlekszem mar ra konkretan, de szerintem messze nem volt sokkal finomabb. Es oriasi sorokra sem emlekszem. Igaz akkoriban kisgyerek voltam, faterrel fagyiztunk altalaban.

2015. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én az 50 fillér/gombócra emlékszem, de az az '50-es évek végén volt, a '70-es években már 1 Ft volt.
2015. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 szántóvető ***** válasza:

én 40 fillérre emlékszek de van itt egy link is:

[link]

hosszú sorokra nem emlékszek de többen engedhették meg maguknak mint manapság.aztán felemelték 50 fillérre ami nagyon rosszul esett,több pénzt kellett lopnom otthonról.régi szép idők..

3-as ez nem igaz,nem volt ilyen drága mint ahogy írod.

2015. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

én már csak az 50 filléresre emlékszem (és ne tessék elfelejteni, hogy az a kisgombóc volt, mert amikor a forintos fagyi bejött azzal együtt a kanál mérete is megnőtt a maira, tehát nem dupla volt az emelés)


és igen, jobb volt a fagyi, nem adalékokból, fagyiporból készült, hanem főzött fagyik voltak ... első időben puncs, eper, citrom, vanília, csoki volt, aztán kezdtek el szaporodni


sorok álltak? igen, volt olyan is

2015. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

'87-es születésű vagyok. Tisztán emlékszem arra, hogy kb. 5-6 féle fagyiból tudtunk választani a Balaton parton, amikor nyaraltunk.

Mindig csoki ízűt kértem, ritkán citromot. A csoki isteni finom volt, mai napig sehol nem ette olyan ízű csokoládé fagylaltot. :(

2015. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én a vaníliával vagyok így...


Sráckoromban iskola után minden nap betértünk a lakótelep egyik garázsában üzemelő fagyizóba(zuzmara)és ott olyan vanília volt hogy...most is a számban van az íze.


Két műszakos rendben jártunk iskolába mert annyi volt a gyerek hogy az alsósok egyik héten délelőtt másik héten déliután jártak míg a felsősök fordítva és tavasztól őszig gyakorlatilag minden nap(nyáron többször is)a zuzmara előtt kezdük illetve fejeztük be a napot. Rengeteg fagylaltot ettem gyerekkoromban. Akkor még körzetesítve voltak az iskolák(81-89 az én időm általánosban)és gyakorlatilag mindenki ugyanazon a lakótelepen lakott tehát mindenki ismert mindenkit és együtt csapatostól jöttünk-mentünk mindig hiszen egy helyen egy lakótelepen laktunk.


A legkorábbi emlékem az 1.50-es fagylalt 1982-ből.


Aztán lett két forint...3...4.50...stb.


Mi mindig két gombócot vettünk egyszerre.


Volt a vanília a csoki a puncs(mazsolával)és néha citrom. És volt az ún. gépi fagyi a csavaros. Vanília és csoki"csavarva".


Egyébként meg kanállal adták.


Mindig óriási sor állt a fagyizó előtt hiszen a fagylalt nem(sem)számított luxuscikknek. A dolgozó megengedhette magának hogy ő vagy a gyereke fagylaltozhasson.


Ma?


Ma nagyon sokféle fagylalt van de speciel én már vagy 10-15 éve nem ettem. Nem ér egy gombóc 150-200 forint. Annyit nem ér.


Jégkrémet veszünk valamelyik nagy áruházban másfél vagy 2 litereset.


A fagylalt ma már megfizethetetlen luxuscikk-nem is áll a fagylaltos előtt szinte soha senki.

2015. febr. 25. 14:42
 8/17 anonim ***** válasza:
igen, a vanília volt a király a főzött fagyik közül (egy fagyizós ismerősöm már az új fagyiporos időkben csak azért ment be minden nap, hogy lefőzze a vaníliát ... a többit az alkalmazottak készítették "műanyagból" ... már meghalt
2015. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#7-es


nagyjabol egykoruak vagyunk, en 82-90 kozott jartam altalanosba.


Mindig is szerettem a fagyit, sokat is ettunk, es eszunk ma is, es szerintem egyszeruen az ido megszepitette az emlekeidet. A regiek semmivel sem voltak jobbak mint a maiak, most is lehet nagyon jo fagylaltokat talalni.


Azt erdekes lenne kiszamolni hogy az akkori es a mostani atlagfizetesekhez kepest mennyi volt egy gomboc fagylalt.


Bar en mostanaban 1 euro/gomboc aron veszem, mert mar regen nem elunk Magyarorszagon...

2015. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9:


Én pedig magyarországon élek és nekem még fél euroért is drága.


És hogy az idő megszépítette volna az emlékeimet?


Ez eldönthetetlen.


De majd az is kifog derülni hogy a MAI SRÁCOK ugyanolyan jó érzésekkel gondolnak-e majd vissza a mai fiatalkorukra 20 év múlva mint mi most...


Ezt ma még nem tudni de azt igen hogy:


1. A mai öregek negatív érzésekkel gondolnak vissza a Horthy-korban lezajló fiatalkorukra.


2. A mai középkorúak és "fiatalok":-) 35-40esek viszont jó érzésekkel gondolnak-gondolunk vissza a Kádár-korszakra.


Érdekes...

2015. febr. 25. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!