Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Kádár-rendszerben mennyibe...

A Kádár-rendszerben mennyibe került a fagylalt?

Figyelt kérdés
És igaz, hogy akkor volt két-három féle fagyi de sokkal finomabb volt mint a mai"500-féle"és, hogy akkor hosszú sorok álltak a fagylaltos előtt míg ma ha van is egy-két vásárló sor sosem?
2015. febr. 25. 13:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"A mai öregek negatív érzésekkel gondolnak vissza a Horthy-korban lezajló fiatalkorukra. "


En meg ilyen oreggel nem talalkoztam.


A mai fiatalok ugyanazt fogjak majd mondogatni (legalabbis a korlatoltabbja) hogy bezzeg regen minden jobb volt.


Nem volt jobb csak akkor voltunk fiatalok, bar en meg 39 eves fejjel marhara nem erzem oregnek magam :)

2015. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11:


Ki milyen körben mozog ugyebár...


Ha a felmenők csupa-csupa csendőr, őnagysága, tekintetes úr(stb.)volt akkor ugye...


De akiknek a munkája révén a fenti társaság jól élt azok bizony nem gondolnak vissza nosztalgiával a Horthy-rendszerre sőt mihamarabb szeretnék elfelejteni.


Az hogy a mai fiatal mit mond 20 év múlva az nem tudható de az biztos hogy az"én időmben"gyakorlatilag minden kiszámíthatóbb volt mint ma. Mindig tudtuk hogy mi van, mi volt, mi lesz a nap, a hét, az év során. Ez közhelyes megfogalmazás de aki élt Kádár alatt az pontosan érti. Az élet menetében nem volt kavarodás-kiszámítható volt.


Ma? Ma percről-percre változik minden.


Ez jó?


Majd kiderül 20 év múlva!

2015. febr. 25. 16:05
 13/17 anonim ***** válasza:

'72-es vagyok. Ovis koromban, ha elvittek fagyizni - emlékszem - háromféle volt: vanília, csoki, puncs.

Az árára nem emlékszem, kicsi voltam.

'86 környékén viszont tisztán megvan, hogy suli után elmentünk a "Malanicshoz", ahol fogadásból 7 gombócot ettem meg tölcsérből, 21 forintért, azaz 3ft/gombóc.

Vidéken a gombócot gömbnek hívták mifelénk.

2015. febr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Komplikato ***** válasza:

Érdekes én a 80-as évek elején ettem 50 filléres és 1 forintos fagyit, lehet vidékenként változó volt az ár?

Az tény, hogy az ember sokkal többször vett fagyit, mint most. A fizetésekhez képest arányaiban most mozi, szórakozás, cukrászda, kávézó és sok más sokkal drágább mint akkor. Mondjuk akkor még nem volt pl. cukormentes répa fagyi, de el voltunk azzal a kb. 20 félével amit variáltak akkoriban. :D

2015. febr. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Komplikato ***** válasza:

OFF: "En meg ilyen oreggel nem talalkoztam."

Én meg olyan öreggel nem beszéltem, aki pozitívan élte volna meg azt a korszakot ha csak nem báróné, grófné vagy úriasszony volt, akikből akadt még mutatóba a belváros környékén és Budán. Átlag ember elég pocsékul élt, a polgárságot buta törvényekkel tökön lőtték, és azért a gazdasági válság kezelése is elég bukta volt normális NEM feudális országokhoz képest. Valamikor 1920-as évek elején visszaugrottak 1870-es évekbe.

2015. febr. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Speciel egy baronet, grofnet sem ismertem, hanem paraszti, szegeny sorbol szarmazo embereket.


A fiatalsagara mindenki nosztalgiaval gondol vissza, ez igy normalis, hacsak nem volt neki tenyleg szenvedes az egesz.


En imadtam a 90es eveket, mert akkor voltam kamasz es fiatal, aztan korulottunk omlott ossze egy orszag, rengetegen vesztettek el a munkajukat, az egzisztenciajukat. Meg a taxisblokadot is poennak eltem meg.

2015. febr. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én '83-ban születtem. Nem emlékszem, hogy 1 gombóc fagyi ára mennyi volt akkoriban. Viszont a Leo fagyikra nagyon tisztán emlékszem, meg az ízükre is! Nagyon finomak voltak. Sajnáltam, hogy már nem lehet ilyet látni a fagyasztókban, pedig Horvátországban egy csomó Ledo termék van, nemcsak a fagyikból. (kicsit irigylem is őket). 2 éve az egyik bolt fagyasztójában találtam Leo jégkrémet. Előjöttek az emlékek, úgyhogy vettem egyet, de hatalmasat kellett csalódnom: nem olyan íze volt, mint a 80-as években. Olyan jeges ízű volt a belseje.


Most szomorkodom, hogy idáig jutottunk :'''(

2015. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!