Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik e összefüggés az...

Létezik e összefüggés az éghajlat és az életszínvonal között?

Figyelt kérdés
Svédország, Norvégia, Finnország, Kanada, Egyesült királyság, mindegyikben igen magas az életszínvonal és szinte az össze egyenlítő közeli országban pedig igen nagy a szegénység. Csak én látom így? Vagy tényleg létezik összefüggés az éghajlat és az életszínvonal között?

2015. márc. 7. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel arra célzol, hogy minél hidegebb van, annál jobb az élet?


Messze északon, ahol fél évig nem látod a Napot, a lakosság nagy része depressziós, amit alkoholba fojt, és az egyik legmagasabb az öngyilkosságot száma.


Sosem értettem, mi visz rá embereket arra, hogy ilyen zord körülmények között éljenek.



Visszatérve a kérdésre. A norvégok pl. a kőolajból élnek, nincs semmi óriási gazdasági bravúr a magas életszínvonaluk mögött.

Természeti kincsekre alapozzák a gazdaságukat.

2015. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Oroszországban pl nem magas az életszínvonal, de alapvetően az Egyesült Királyságban is eléggé változó. Vagy ott van Szaúd Arábia, vagy az Egyesült Arab emírségek, szarásig vannak pénzzel. Na meg Brazília gyakorlatilag egy feltörekvő nagyhatalom, bár ettől még az átlag ember tény hogy nem úszik a pénzben de folyamatosan fejlődik az ország.
2015. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Szingapúrnak vagy Ausztráliának jobban megy, mint az oroszoknak, nem beszélve a beloruszokról.
2015. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, csak felmerült bennem a kérdés. Lehet semmi alapja sincs. Oroszország persze kivétel.
2015. márc. 7. 22:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van, hogy az Antarktiszon szupergazdag emberek élnek.
2015. márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Észak-Olaszországban egész jó az életszínvonal, illetve Spanyolország egyes részein is, vagy ott van Monaco, Franciaország.

De, Bulgária, Románia szintén délies ország, mégsem jó az életszínvonal.


Szóval, semmi összefüggés nincs az éghajlat meg az életszínvonal között.

2015. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De bizony létezik összefüggés az éghajlat és az életszínvonal között, csak nem közvetlenül.


Egyszerűsítsük le a dolgot úgy, hogy 3 fajta terület létezik csak.

- mezőgazdasági művelésre alkalmas, bármiféle szervezettséget nélkülözve

- egyáltalán nem alkalmas művelésre

- mezőgazdasági művelésre alkalmas, de szervezettség szükséges (öntözés, gátak, csatornák, stb.)


Az első kettő terület nem ösztönzi az államok kialakulását, a harmadik viszont igen. A történelem első államai mind ilyen alapon szerveződtek. A stabil, jól működő állam pedig nyugalmat és állandóságot jelent, ez pedig segíti a gazdaság növekedését. Tehát ha elég tág keretek között szemlélődünk, akkor szerintem van valamiféle összefüggés.

2015. márc. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
Létezik. Minél magyarabb az éghajlat annál magasabb az életszínvonal.
2015. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én voltam egyszer Tunéziában nyaralni.

Na, olyan meleg volt, hogy a faxomnak sem akaródzott volna dolgozni.

Fürödtem a hideg vízben és közben szakadt rólam a víz.

Annyit izzadtam, hogy felhólyagosodott a homlokom, de közben semmit nem csináltam.

2015. márc. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!