Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a bruttó hazai terméknél...

Enraya kérdése:

Ha a bruttó hazai terméknél gyorsabban növekszik a reáljövedelem, az mindenképpen magas költségvetési hiányt vagy deficites fizetési mérleget eredményez?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nyilván van összefüggés, nem?
2015. márc. 17. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
A reáljövedelem emelkedése a fogyasztás növekedését okozza, amely minden esetben emelni fogja az importot. Amennyiben ezt nem ellensúlyozza az export bővülése, akkor deficites lesz a mérleg. Nyilván ez hozzájárul a költségvetési hiányhoz.
2015. márc. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, köszi :) eddig jutottam el én is, csak megpróbáltam kicsit elmélyülni, hogy mi okozza a reálkereset gazdasági bővülést meghaladó növekedését, az osztogató gazdaságpolitika, vagy ha csak a magánszektorban megy végbe akkor, csökken a versenyképesség, csökken az export
2015. márc. 17. 23:36
 5/6 anonim ***** válasza:
A reáljövedelem emelkedését 1000+1 dolog előidézheti, lehetetlen 1 konkrét, kézzel fogható okot találni.
2015. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2015. márc. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!