Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A "törpeállamok" kivétel...

A "törpeállamok" kivétel nélkül miért nem tagjai az Európai Uniónak?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy egyetlen úgynevezett "törpeállam" - Vatikán, Monaco, Andorra, San Marino, Liechtenstein - sem tagja az EU-nak. Vatikánt értem, de a többit nem feltétlenül. Mi is az oka az egységes kimaradásnak (különösen, hogy ismereteim szerint több helyen az euró a fizetőeszköz)

2015. márc. 26. 15:09
 1/10 A jó Solonius válasza:
52%
Mert önfenntartóak, nincs szükségük EU-s "beavatkozásra".
2015. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Hm. Most voltam Monacoban, nem vettem észre hogy nem az EU-ban vagyok. Nincs határ, euroval fizettem.
2015. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Sok ilyen kicsi állam adóparadicsomként működik, ha belépnének az EU-ba, akkor már nem lehetnének adóparadicsomok.
2015. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Vannak országok (pl. Németország, Franciaország), akiknek elvi szempontból fontos, hogy sokan legyenek az Unióban.

Vannak országok (pl. Magyarország, Horvátország, stb.), akiknek anyagi okokból rendkívül fontos, hogy az Unió tagjai legyenek.

És vannak országok, akiknek mindegy, mert így is úgy is úgy viselkednek, mint egy integráns rendszer tagjai. És mindegy nekik a kívül vagy belül gazdasági szempontból is, mert nem ettől függ a kereskedelmük jellege. Sok ilyen ország van Norvégiától a törpeállamokig.

2015. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Monaconak Franciaországgal, San Marinonak Olaszországgal van egyezménye, amelyek a tőke és az áru szabad áramlását biztosítják számukra, ezért felesleges lenne belépniük az EU-ba.
2015. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Azért van egy kivétel: Málta.
2015. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Hogy legyen valahol betenni a pénzedet, ahol nem kell adózni?
2015. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezeket a miniállamokat adókerülési szándékkal hozták létre illetve tartották meg, még Napóleon és hitler sem bántotta mert nekik is kellett egy alvilági bankár.
2015. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem ment el teljesen az eszük. Egy adott ország minél kisebb annál szarabb sorsa van unióban.
2015. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

20:26: nem mondod! Luxemburggal például mi a helyzet?

De Holandia és Belgium sincs feleakkora sem, mint Magyarország. Dániáról nem is beszélve.

2015. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!