Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen viselkedési forma...

Milyen viselkedési forma jellemző a környezetetekben a liberálisokra?

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Nincsenek a környezetemben liberálisok.

Liberálisokat még csak a tv-ben láttam politikai műsorokban, híradóban.

Nem igazán tudom, hogy ők pontosan kiket képviselnek a való életben.

2015. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Nemtom. Nincs senkire rairva a politikai nezete-vilagkepe, ugyhogy fogalmam sincs ki a liberalis es ki nem.


En amugy az vagyok, de szerintem ugy viselkedem mint masok :)

2015. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmi különös. Alapjában véve ambiciózusabbak és lazábbak, de ha nem ismerném őket, meg nem mondanám, hogy azok.
2015. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekem volt egy liberális kollégám, állandóan az európai értékekről szajkózott, kedvenc idézete volt: "nem értek egyet magával, de meghalnék azért, hogy ön is elmondhassa a véleményét". Amíg szóba nem jött mondjuk a Fidesz vagy a Jobbik, mert akkor teli szájjal hordta le a híveiket.


Ők csak addig liberálisak, míg egyetértesz velük, ha nem, minimum náci vagy.

2015. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Miert, feletek a liberalizmus azt jelenti hogy mindenben egyet kell erteni? :)
2015. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

"Amíg szóba nem jött mondjuk a Fidesz vagy a Jobbik, mert akkor teli szájjal hordta le a híveiket."


A mondat olvasása után, ami felmerült bennem:

1. Vajon megakadályozott-e benne, hogy te is elmondd a véleményed?

2. Vajon a liberális csak addig számít liberálisnak, amíg a véleménye egyezik a nemliberálisokéval?


A liberalizmus nem azt jelenti, hogy az liberális egyéneknek megszűnik saját véleménye lenni és mindenkit elkezd szeretni. Egy liberális nem válik szentté, sőt, még gyűlölködhet is. A liberálist az teszi liberálissá, hogy a liberalizmus alapeszméinek megfelelő módon él.


Például, ha utálja a jobbikot és a fideszt, az még semmit sem jelent. Ha viszont döntéshozó szerepbe kerül és másokat a politikai nézete miatt diszkriminál (például a referenciái ellenére nem alkalmazza egy munkára, mert fideszes), na akkor kerül önellentmondásba. Még rasszisták is vannak a liberálisok között, még ha le is tagadják, csak ezt a nézetüket megtartják maguknak.

2015. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Igen az mokas amikor azt kepzelik hogy csak akkor liberalis valaki ha mindenre birkakent bologat :)
2015. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

"1. Vajon megakadályozott-e benne, hogy te is elmondd a véleményed?"


Nem, mert erre nem volt képes az illető, elég nagy a pofám, de ha tehette volna, megakadályozott volna ebben.


"2. Vajon a liberális csak addig számít liberálisnak, amíg a véleménye egyezik a nemliberálisokéval?"


Az ő véleményük gyakorlatilag soha nem egyezik a nem liberálisokéval, nekem ez nem gond különösebben, de épp őszerintük nem komolyan vehető ember és a legjobb esetben téved, rosszabb esetben pedig náci, aki nem liberális.


"Egy liberális nem válik szentté, sőt, még gyűlölködhet is."


Gyűlölködni biztos, ez szentigaz.

2015. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Mint a többiekre, csak csak nem érdemes velük a következő témákról beszélni: bevándorlás, homoszexualitás, cigányság.
2015. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én környezetemben főleg lmp-s liberálisok vannak. Normális emberek, nem is nagyon szeretnek poltizálni.


2 "igazi" baloldali liberális ismerősöm van. Egyik egyik napról a másikra él. Laza amúgy meg vicces, de nincsenek értékei meg céljai.

Másik apja magas beosztásban volt Gyurcsány alatt. Rá is jellemző hogy csak egyik napról a másikra él, nagyobb célok nélkül.

2015. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!