Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jobbikosok hogyan vélekednek...

A jobbikosok hogyan vélekednek Hitlerről?

Figyelt kérdés
Több szélsőségesebb eszmét, és magát jobbikosnak valló ismerősöm hangoztatta már, hogy Hitler mennyire jó volt, hogy neki kellett volna nyernie a nagy háborút. Na már most ezt azért sem értem, mert a náci árja fajelmélet szerint mi magyarok Hitler szemében még egy alsóbbrendű faj is voltunk, tehát lenézett minket. Akkor nem értem, hogy miért van ez a fajta felnézés Hitlerre? Vagy más jobbikosok hogyan vélekednek erről?

2015. jún. 4. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Ő a szellemi vezetőjük sajnos.
2015. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Jobbikosok többsége abból az időből Horthyt tekinti jónak. Baloldaliak szerint Horthy = Hitler cinkosa, de jobbikosok szerint meg ellensége volt Hitlernek is meg a kommunistáknak is.

(Ne álljatok le velem vitázni, nem a saját elveimet írom le, hanem a kérdésre a választ, ami a jobbikosok álláspontjára kíváncsi).

2015. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Az ellenségem ellensége a barátom, és mi utáljuk a zsidókat
2015. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ha valaki ugyan arra a sorsa szán Téged, mint amire Te szánod az "ellenséged", akkor miért nézel fel arra az emberre?
2015. jún. 4. 15:49
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert Hitler uralma tekintély elvű volt. Ha meg is nyeri a háborút akkor is visszaáll minden a halála után, csak ugye nem lesznek cigányok meg zsidók.
2015. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Észak-Koreában Kim Ir Szen halálát követően nem állt vissza semmi, sőt Kim Dzsongil halálát követően sem, és nagyon valószínű, hogy Kim Dzsongun után sem fog.
2015. jún. 4. 16:49
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Azért az más. Egyrészt most először szabadok(nem állnak idegen ország megszállása alatt). Másrészt "helyi" a vezető nem mondjuk amerikai. Plusz zsidók nélkül nincs kitől félni
2015. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Én speciel egy nagyon negatív figurának tartom a történelemben, DE azt még a legnagyobb antifasisztának is be kell ismernie, hogy minden negatívuma ellenére kivezette Németországot a gazdasági válságból és újra nagyhatalommá tette. Továbbá lehet, hogy önös érdekből, de legalább foglalkozott a magyar határrevízió kérdésével is (akár csak a bolgárokéval).


Amúgy meg kérlek ne keverd a Jobbikosokat meg a neonácikat. Lehet, hogy van egy minimális átfedés a két csoport között, de mi Jobbikosok qrvára nem vagyunk nácik. Mindössze szeretnénk egy olyan országban élni, ahol van (belföldön) jövőképünk, biztonság van és megőrződhet a normális értékrend.

Köszönöm a megértést.

2015. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Először is a Jobbik mint párt nem foglalkozik idegen államok történelmi szereplőinek értékelésével. Ezért Hitler sem érdekli őket.


Ez a kérdés csak a baloldali pártoknak fontos. Hiszen nincs politikai mondanivalójuk és programjuk. Ezért a sárdobálást használják kommunikációs fegyverként.


Másodszor,a Jobbik szavazói,akár a többi párt szavazói,ugyanúgy megosztottak a kérdésben. De a többség valószínűleg elítéli és negatív figuraként tartja számon.


Harmadszor,vannak pontatlanságok a kérdésedben:


"Na már most ezt azért sem értem, mert a náci árja fajelmélet szerint mi magyarok Hitler szemében még egy alsóbbrendű faj is voltunk, tehát lenézett minket."


Ez így konkrétan nem igaz. Nincs Hitlertől vagy a többi náci politikai vezetőtől,ideológustól egyetlen olyan idézet,írás vagy "szösszenet" sem ami ezt bizonyítaná.


"Hitler mennyire jó volt, hogy neki kellett volna nyernie a nagy háborút."


Azt hogy mennyire jó volt vagy rossz azt nem az én tisztem megítélni. De a németek katonai szövetségesei voltunk,ők pedig az I-II. bécsi döntésnél és a mi területi annektálásaink(délvidék és kárpátalja visszafoglalása)során mellénk álltak. Ezért a németek esetleges győzelméből a magyarság is profitált volna.

2015. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Először is a Jobbik mint párt nem foglalkozik idegen államok történelmi szereplőinek értékelésével. Ezért Hitler sem érdekli őket."


Én nem a párt álláspontjára voltam kíváncsi, hanem a párttagokéra, hiszen sok dolog van amit egyes jobbikos politikus kimond, és az nincs a programjuk között mert azért már feljelentést tettek volna ellenük.


"Ez a kérdés csak a baloldali pártoknak fontos. Hiszen nincs politikai mondanivalójuk és programjuk. Ezért a sárdobálást használják kommunikációs fegyverként."


Nem tudom, hogy mi fontos a bal oldali pároknak, nem tartozom egyikhez sem. Szerintem a sárdobálást azt minden egyes magyar politikai párt sajátjának tudhatja, egyesek még új szintre is emelik (Fideszes menekültes plakátok melyeken magyarul üzennek a migránsoknak, stb.).


"Ez így konkrétan nem igaz. Nincs Hitlertől vagy a többi náci politikai vezetőtől,ideológustól egyetlen olyan idézet,írás vagy "szösszenet" sem ami ezt bizonyítaná."


Az árja fajba az indoeurópaiak tartoznak, azon belül is a germán és angolszász része. Ha egy ajtóra az van kiírva, hogy "Bemenni csak németeknek" akkor valóban nem azt írják rá, hogy magyaroknak tilos, de attól még ezt is jelenti.


8# Igen, mint Németország újra nagyhatalommá való emelője, vagy mint egy remek szónok természetesen elismerem, sőt szerintem ezt mindenki meg is teszi, hiszen ezek tények. Én csupán azt nem értem, hogy amikor egyes, magukat jobbikosnak valló emberek Hitlert "jónak" állítják be, akkor miért feledkeznek meg erről a szintén tényről, hogy az ő szemében a magyar egy alsóbbrendű faj? Természetesen azok a jobbikosok akik nem így gondolják, azok ne vegyék magukra a kérdést.

2015. jún. 4. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!