Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miértnem tudnak itthon a...

Miértnem tudnak itthon a munkavállalóknak nyugat európai bért adni, miközben az árak kb ugyanakkorák?

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 19:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

20: Nem ismerem Írországban az árakat. Még életemben nem jártam a szűken vett kontinensen kívül. Én csak Ausztriával és Németországgal tudok példálózni (meg egy kicsit Svájccal). Lehet, hogy az íreknél nem annyira jó a helyzet, de hidd el, hogy Ausztriában és Németországban hasonló árban van minden.


Ezért is javasoltam, hogy nézz bele pár szórólapba.


spar.hu vs. spar.at; vagy aldi.hu vs. aldi-sued.de


Ezek pedig csak az élelmiszerek. Műszaki cikkek és egyéb iparcikkek olcsóbbak ott, mert a nettó ár full ugyanaz, az adók viszont alacsonyabbak. Sírva tudnék fakadni akkor, amikor például számítógépet akarnék venni és Németországban alkatrészenként olcsóbb minden 10-15-20 ezer forinttal, mint itthon. Aztán nem szállítanak ide Mordorba... (pl.: GeForce 970 videokártya itthon 117 ezer forint akciósan, Német oldalon 335 euró, mai árfolyamon számolva durván 100 ezer forint)


Ja, és azt kifelejtettem, hogy az ismerőseim közül akik a fentebb említett országokban élnek és dolgoznak, mindannyian kapnak 13. és 14. havi bért. Szerintem itthon még ilyen siralmas bérek mellett is örülnénk ennek a kis kiegészítésnek... nemhogy ott.


Sok ember egyébként buta, és szakma illetve nyelvtudás nélkül megy ki. Na azt elhiszem, hogy nekik rossz ott élni és nyomorogni kell. De itthon is ugyanúgy felkopik az álla, ha csak egy érettségije van.

2015. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

21.


Éltem Ausztriában 3 évet. Elég volt. Kevès bér, magas adók. Írországban ugyan drágább minden mint Ausztriában, de a fizetés kárpótol, kevesebb adó.

2015. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Komolyan, aki arról okoskodik, hogy drágább minden és hurr durr, az életében nem járt még külföldön."


Szerintem meg az nem elt egy percet sem kulfoldon NORMAL viszonyok kozott, aki azt allitja hogy minden ugyanannyiba kerul.


"Megsúgom, hogy az egyik legdrágább ország Magyarország Európában"


Nem igaz, pont az egyik legolcsobb.

2015. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
76%

A kerdesre valaszolva: Azert nem adnak nyugati bert, mert a magyar dolgozo atlagban joval kisebb erteket allit elo, joval nagyobb a munkanelkuliseg es joval kisebb a kereslet a munkaerore. A bereket a kereslet-kinalat szabalyozza.


Az igaz hogy nyugaton atlagosan jobban elnek az emberek, de messze nem annyival mint ahogy az a berek egyszeru aranyabol tunik. es van ott is egy hatalmas reteg, aki nem keres jol, viszont a megelhetesi koltsegei magasak, ezert relativ alacsony szinvonalon el.

2015. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

23: Nem. A legdrágább. Olyanok is mondják, akik életvitelszerűen éltek kint évekig.


De nézz csak meg egy átkozott katalógust, egy albérletes oldalt és egy rezsis oldalt. Ott vannak a számok feketén-fehéren.

2015. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"De nézz csak meg egy átkozott katalógust, egy albérletes oldalt és egy rezsis oldalt. Ott vannak a számok feketén-fehéren"


Megnéztem. Sőt, külföldön éltem, 2 országban is. Minden, de minden sokkal drágább. Hiába fröcsögöd habzó szájjal az ellenkezőjét.


Magyarországon te 500-600 €-ért bérelsz lakást? 20-50 €-ért vágatod a hajad? stb, stb. Egy kis eldugott faluban a világ végén 15.50 € a férfi hajvágás. Barátnőm havi egyszer testkezelésre megy, 88 € akciósan, teljes áron meg 122 €. Itthon megkapja ugyanolyan színvonalon fele, harmada áron. Kocsi biztosításom itt 35.000 Ft/év. Odakinn 125 €/HÓ volt. 12-szeres árkülönbség. Miről beszélsz akkor hogy olcsóbb?

2015. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

26: Nincs kedvem újra levezetni. Ha ennyire szar ott élni, miért nem jöttök haza?


Akárki élt eddig kint az ismerőseim közül, mindenki azt mondta, hogy ott kint olcsóbb sok minden, mint itthon. A szolgáltatások és bérleti díjak pedig alkalmazkodnak a bérekhez.


500-600 euró az pl.: Ausztriában olyan, mint itthon a 40 ezer forintos albérlet. A színvonal viszont klasszisokkal ráver az ottani szintre. Hogy miért? Mert Ausztriában 1800 euró a medián, itthon 120 ezer forint (se). 15 euró a hajvágás? Lehet, hogy itt egy garázsban megkapod 2000 forintért, de mennyi is az átlagos órabér itthon? 700 forint? És Ausztriában, vagy Németországban? Egy szaros diákmunkás is megkeres 8-10 eurót.


A kocsibiztosítás meg olyan, hogy vagy elhiszem, vagy nem. Ha igazad van, akkor én meg felhozom a Bécsi tömegközlekedést példának, ahol az éves bérlet olcsóbb, mint a BKV-nál. Aztán itthon rohadsz a régi komcsi buszokon, ott meg normális körülmények között utazhatsz.


Ja és akkor IKEA. Válassz ki mondjuk egy neked tetsző bútort és hasonlítsd össze az árakat a németekkel. Meg fogsz lepődni. De segítek:


[link]

[link]


Csak vess rá egy pillantást.


források:

medián Osztrákiában:

[link]


diákmunkák Osztrákiában:

[link]


Wiener Linien:

[link]

(Jahreskarte 365,00 €)


(Testkezelés? Az meg mi a rák? Egyébként mikor jártál utoljára itthon? Meg már csak azt magyarázd el nekem, hogy miért menekül mindenki fejvesztve ebből az országból, ha minden annyira mocskosul olcsó itthon és jó.)

2015. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mi már hazajöttünk. Nem éri meg szerintünk. Kint kettőnk fizetèse 5700 € volt. Itthon 4000 €. Klasszisokkal jobb NEKÜNK itthon. Ettől még másnak jól lehet, de az árak akkor sem olcsóbbak, akárhogy kapálózol. A fizetès és az àrak aránya talán jobb, de max a kiskeresetűeknél èrződik jobban. Nem hiába a kivándorlòk jelentős része mindentől függetlenül alacsony poziciót kap, alacspny bèrért. Nem beszélve arról hogy külföldön mindig kívülálló leszel, az arcodba mosolyognak, de amúgy csak megtűrt leszel mindig. Ez nekünk nem kellett. +1700 €-ért sem.
2015. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

28: Mindig csak azok a fránya források maradnak el.


Amúgy 4000 euró? Ha én annyit keresnék én sem siránkoznék. 2,1 millió két személynek... hát durván az 1%-ban vagytok Magyarországon és egy noliferrel vitázol az interneten. Messzire jutottál. :D


Csak nem tudom, hogy hogy csináltad, amikor egy komolyabb beosztású mérnök az Audiban sem keres ennyit, mint te. Olyan 1-1,4 millió körül kapnak havonta.

2015. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29: Közben eszembe jutott, hogy egy kicsit benéztem. Véletlenül összevontam a végére a kettőtök fizetését... Hiába fáradt vagyok a minimálbéres munkámtól... :(
2015. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!