Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hát nem érdekes?

Hát nem érdekes?

Figyelt kérdés

A magyar igazságszolgáltatás 2 részre oszlik: a rendőrök akik elkapják a bűnözőt és a jogászok akik megbüntetik.

És itt jön az érdekes: a rendőrök sokkal több cigányt ellenőriznek, kapnak el, jelentenek fel, ellenben a jogászok sokkal jobban védik őket ( maradjunk a nem kapnak büntetést, max ejnye-bejnye kategóriánál ).

Hát nem érdekes?


2015. jún. 12. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
húdeérdekes......
2015. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Sokan kérdik, hogy miért kell filozófiát tanulni, hát ezért!

Három hatalmi ág van:

törvényhozói - ez az országgyűlés

végrehajtói - ezek a betartatói a törvényeknek többek közt a rendőrség

bírói - ez az igazságszolgáltatás, ami függetlenül működik a másik kettőtől


Amúgy meg a jogban a bírónak figyelembe KELL vennie enyhítő körülményeket, ha egy búncselekmény kettőtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, akkor alapból mindenki hat évet kapna! Ha van súlyosbító körülmény, akkor cammog felfelé a tíz év felé, ha van enyhítő, akkor lefelé kettő felé.

Épp az igazságosságot szolgálja, hogy van egy ügyész, ki képviseli a vádat és van egy védőügyvéd, aki a vádlottat.

Egyébként de ez egy rohadt érdekes rendszer, csak fogalmam nincs, hogy ebből is, miért kell valami cigányozós dolgot kihozni.

2015. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
:ásít: megyek aludni
2015. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Javaslom a kérdezőnek, hogy látogasson el valamelyik BV intézetbe. Ha egyetemre jársz akkor megszervezhetsz magad is egy iylen látogatást. Garantálom, hogy nem fogsz csalódni az etnikai összetételt illetően.
2015. jún. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajaja... Az az érdekes, hogy a cigányozóknak nem tűnik fel az ellentmondás aközött, hogy "nem kapnak büntetést" és aközött, hogy "a börtönökben felülreprezentáltak". Mindkét állítást vadul hajtogatják, utóbbit konkrét, de légből kapott százalékokkal megjelölve.


Nem mellesleg, kérdező, az feltűnt már, hogy a rendőrök sokkal több embert "ellenőriznek, kapnak el, jelentenek fel" úgy általában, mint ahányan büntetést kapnak?

Ha ártatlannak bizonyulnak ezek az emberek, az engem sem zavar; de eléggé bosszantott, amikor bűnözők is megúszták a bizonyíthatóan elkövetett tettüket (pl. betörést, garázdaságot, sikkasztást, hamis vádat, rágalmazást stb). A félreértések elkerülése végett: a környezetemben történtek az esetek, az elkövetők pedig egytől egyig fehér bőrűek voltak. Én ilyenkor (is) szoktam szidni a rendőrséget, mint a bokrot...

2015. jún. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

... és még mennyi érdekes dolog van. Mind mind a társadalmi működés részei. Az általad felhozott "érdekességet" én szívesebben nevezném tudatlanságnak. Amit az ember ismer, annak tudja a működési módját, mi miért történik, és miért pont úgy. Amit az ember nem ismer, arra rácsodálkozik. Jé, milyen érdekes.

Most is ez történt. A szándékosságot jóhiszeműen kizárnám.

2015. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, mire gondolsz, de honnét van a statisztikád és azt ki hamisította?:)
2015. okt. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!