Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a mostani tömeges...

Mi ez a mostani tömeges holokauszt tagadás?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég vettem észre, hogy mindenhol tagadják a holokausztot. Mondjuk látok egy posztot, pl.: Hitlerről, meg a hatmillió zsidóról, rögtön jön a nem is akartak ölni, annyit biztos nem is öltek meg, igazából csak munkatábor volt/nem is volt elgázosítás... minden héten van egy holokauszt emléknap. Kérdem én ezektől a nagyokos emberektől..Ott voltatok? Talán a ti fél családotokat kiirtották? Honnan veszed, hogy nem haltak meg több millióan? Honnan veszed, hogy nem volt elgázosítás? Honnan veszed, hogy talán a világ legembertelenebb története nem is volt olyan embertelen? Nekem meséltek a nagyszüleim akik gyerekek voltak akkor, mikor a dédszüleim frissen műtött vesével szöktek meg egy tehervagonról, vagy amikor a nagymamámat a 14 éves unokatestvére mentette meg az elgázosításról... Kicsit magatokba kéne szállni és elgondolkodni azon, miért van ennyi emléknap. Nyilván ha ezeknek az embereknek a családjával történt volna ilyesmi, nekik is rosszul esnének ezek a ,,vádak'' Ti mit gondoltok erről? Mert engem már marhára zavarnak ezek az "okos" emberek...

14/F



2015. jún. 20. 14:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Nem is tagadás, hanem egyes események megkérdőjelezése, elnézést a félreírásért
2015. jún. 20. 14:44
 2/54 anonim ***** válasza:
52%
Ott voltál? Láttad, hogy kiirtották? Láttad hogy annyit? Miről beszélsz már ember?
2015. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
48%
Csakis olyan eseményeket szoktak megkérdőjelezni, melyek megkérdőjelezhetőek. És ezt okkal teszik. Majd ha egy felnősz és több eszed lesz azt is megérted miért. Egyenlőre elég ha csak beírsz magadnak egy történelem egyest.
2015. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Épp azt mondom, hogy az én rokonaim látták, viszont azért nem gondolom, hogy a "megkérdőjelezők" látták, mert akkor valószínűleg nem ez lenne a véleményük. :) A kérdést amúgy NEM VISZÁLYSZÍTÁS CÉLJÁBÓL tettem fel, mielőtt valaki ezzel vádolna, tényleg csak a vélemények érdekelnek.
2015. jún. 20. 14:50
 5/54 anonim ***** válasza:
53%

A történelemben vannak ferdítések, és vannak akik ezekkel jól is járnak, pl. kártérítés formájában.


Persze én még véletlenül sem gondolom azt, hogy nem feltétlen úgy történt ahogy le van írva, még a végén jól le is csuknának :)

2015. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
83%

Értelmes ember nem tagadja a holokauszt tényét, de a részletekben már akadnak kérdőjelek. Te sem voltál ott, én sem.


Az elgázosítással az a baj, hogy gázkamra nem maradt fent, ami ma látható Auschwitzban, az bevallottan rekonstrukció. Egyébként a hivatalos verzió szerint is csak a mai Lengyelország területén voltak ilyenek. Aki látta, láthatta, az érthető okokból már nem számolhat be róla, egyéb bizonyíték meg marha kevés van. Nagyon kevesen tudtak ezekről maguk a nácik is, Hitler, Himmler és a legmagasabb vezetőkön kívül. És igen ezen táborok többsége tulajdonképpen valóban munkatábor volt, szisztematikus megsemmisítés csak pár helyen történt.


Gond van a kemencékkel is, túl rövid idő alatt kellett túl sok testet elégetniük, a nagyobb csontok, koponya pl. ma sem ég el a krematóriumokban, akkor hol vannak ezek? Hol a sok tonna hamu? Mivel fűtötték ezeket a kemencéket egy nyersanyaghiányban szenvedő, háborút viselő országban?


Senki nem akarja - már ha épeszű tagadni - de a fenti kérdéseket felhozni nem bűn, vagy legalábbis nem kéne, hogy az legyen.


Én mindig azt ajánlom, hogy a katyn - i vérengzéssel hasonlítsuk össze a holokausztot, ott "csak" 15 - 20 ezer embert öltek meg, de sokkal több a bizonyíték, a forrás.

2015. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom az ésszerű feltevésekkel, és megkérdőjelezésekkel. Engem az zavar mikor hozzá nem értő emberek papolnak, mert olvastak valamit a kuruc.info-n...
2015. jún. 20. 14:55
 8/54 anonim ***** válasza:
30%
Bocsi hogy OFF, de szimpatikus #6 (14:52) hozzáállása a dolgokhoz (nem csak itt, ez már máshol is feltűnt annak ellenére hogy nem vagyok Jobbikos), sokkal jobb értelmes emberek rendesen megfogalmazott véleményét olvasni mint habzószájú turbómagyarokét
2015. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
37%

Ja, és a kérdezővel is egyetértek. :)

A megkérdőjelezés nagyon is egészséges, mindenhez így kéne hozzáállni. A tagadás meg nevetséges és szánalmas.

2015. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
18%

Például ezért:


2014.04.23.

Hajba Ferenc

NOL

"A német Menetelés a békéért ...

Ő (Léderer Gertrud) a haláltáborba elhurcolt csaknem kétezer soproni zsidó közül az egyetlen túlélő."


Nem használ az igazságnak a "költői" túlzás.

Csak a soproni Léderer család túlélői: édesanyja, édesapja, nővére, nagynénje, nagybátyja, azok gyermekei, stb. (2011-es Léderer Gertrúd riport; "Egy soproni zsidó család története..." -Léderer Gertrúd és Zelma visszaemlékezése).

Míg a riportban egy meg nem nevezett koncentrációs táborról beszél -ahová 'még a sokat becsmérelt szovjetek is kocsikat küldtek a foglyokért, a magyarok erre nem voltak erre képesek'.

A visszaemlékezésben: a felszabadulás előtti időszakot Szabolcs utcai kórházban töltötte, ill. onnan közvetlenül a szovjet ("román" /SIC/) felszabadítás előtt egy ismerős (Fittler Ferenc) Kistarcsára vitte.

Mellékes körülmény, hogy a Léderer család Rákosi Mátyás rokona.

2015. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!