Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az anarchisták hogyan viszonyu...

Az anarchisták hogyan viszonyulnak ezekhez a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyan ember válaszoljon a kérdésre aki jártas az anarchista/szélsőbaloldali eszmeiségben és képes ezek alapján eldönteni az alábbiakat .


Tehát : családon belüli erőszak , nemi erőszak , tömeglincselés , pedofília



2015. jún. 28. 01:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vazze: az összesnek a rács mögött a helye. Nem is értem a kérdést.
2015. jún. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Első három, egyértelműen börtön, azonban a bv-t mindenképp meg kell reformálni, mert a jelenlegi állapotában felvállalhatatlan.

A pedofília csak akkor, ha tettlegességig fajul a dolog, alapvetően pedig kezelni kell.

2015. jún. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ugye elvileg a legtöbb anarchista nem tiszteli az államot , sőt annak lebontására törekszik , így annak törvényeit sem tartja mérvadónak .

Viszont ha a felsoroltak közül bármelyik megtörténik akkor a bosszúállást helyeselnék-e ?

Egy anarchista világrendben ezekért halálbüntetést szabnának ki az elkövetőkre ?

2015. jún. 28. 12:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anarchizmusban ha bárki bűnt követ el akkor a többiektől függ mit tesznek vele.
2015. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Amiket te felsoroltál nem csupán azért elítélendők, mert a törvény azt mondja... Ezeket elítélni az alap emberi józan észhez és erkölcshöz tartozik.
2015. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó , ezzel így vagyok én is . Csak eszembe jutott hogy ha az anarchizmus mindent engedélyez ami nem állam és nem törvény , akkor valaki ezt EZEKEN a módokon használja ki . Tehát például valaki azt hiszi magáról anarchista és ez alatt többek között azt érti hogy bármit megtehet ami addig tiltólistás volt számára , így például az általam felsorolt dolgokat , amiktől egyébként jómagamnak is kavarog a gyomra.

Tisztában vagyok vele hogy az anarchizmus nem ez , legalábbis a klasszikus anarchizmus a természeti , tisztán emberi tevékenységekre építkezik ( ha eltekintünk attól hogy támogatója a terrorizmus minden válfajának ) .

Egyrészt meg akartam győződni róla hogy a modern , napjainkban jelenlévő anarchista eszmeiségben és az azzal járó életvitelben nincsenek e az általam felsorolt bűncselekményekre tekintőleg "hézagok" vagy "kitekintők" amik esetleg elfogadónak tarthatják ezeket.

Másrészt , egy anarchizmus által "irányított" világban ezeket a bűnöket szabályozná-e a törvény ? Vagy a közösség akarata dönti el mivel feleljen aki vétkes ?

( ide tartozhat a tömeglincselés is , azaz hogy egy embert egy tömeg borzalmasan elpusztít és ezt helyénvaló ítéletnek találják ) mert ugye az anarchisták szerint törvényekre sincs szükség , viszont azok nélkül nincsen rá biztosíték hogy a tömeg megfelelő ítélettel sújt a vétkesre ( hisz valaki a halálát kívánja , más meg inkább csak bezárná huzamos időre , tehát bármi is lesz , maradnak elégedetlenedők így az igazságosság is hamar odavész , ami ha jól tudom az anarchizmus szerint az egyik legszentebb dolog )

2015. jún. 29. 20:45
 7/11 anonim válasza:
0%
Ez esetben egy egyszerű eset ekkora ebből eddigi esetleg ehhez európai.
2015. aug. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

" Ugye elvileg a legtöbb anarchista nem tiszteli az államot , sőt annak lebontására törekszik , így annak törvényeit sem tartja mérvadónak . "


A törvényeik , az iskolai "oktatás" mind úgy vannak kialakítva , ahogy az nekik és a csókosaiknak a legmegfelelőbb.


Szabályok egy rendszer működéséhez és fenntarthatóságához elengedhetetlenül szükségesek , azonban nem mindegy , hogy azokat kik állítják fel. Az anarchiában ezt a közösség emberei teszik meg , jobbára úgy , hogy az emberek szabadsága addig érjen míg nem ártanak másoknak. Aki a fent említetteket elköveti , mindenképp büntetésben részesül , hogy pontosan milyenben az a szabályoktól függ amiket közösen felállítottak.

2015. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

1.Halál az illetőnek

2.-||-

3.Anarchiában ez mindegy.

4.Halál.

2015. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Kerdezo - tevhitben elsz. Az anarchia csak a kozponti hatalmat veti el. Nem a 'szabad rablas' elvet koveti.

Joesetben mind a negyet elitelem, mert a kolcsonosseg egyik esetben sem all fenn. Pedofilianal meg a kenyszerites/tudatlansag nem mentesseg.

Viszont en amondo vagyok, hogy az okokra kell lemenni, mert ezek csak okozatok. Miert van csaladon beluli eroszak? Mi a nemi eroszak kivalto oka? Miett alkalmaz valaki tomeglincselest? Miert kovetvel valaki pedofil tettket? Le kell asni a melyre, mert az "hogy rossz es az aldozatok!" Azzal nem megyunk semmire.

2016. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!