Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ebben az országban már egyre...

Ebben az országban már egyre kevésbé jó élni, ti is így vagytok vele?

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 10:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
Hát én azt látom, hogy 5 éve dolgozom, és azóta 2x annyi a fizetésem, már a 3. munkahelyen vagyok, különköltöztem a szüleimtől, és folyamatosan azon vagyok, hogy jobb legyen az életem, teszek érte, küzdök, tervezek. Szóval nekem sokkal jobb lett minden. Tehát nem vagyok úgy vele.
2015. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mondok egy jó kis viccet aminek elég mély mondanivalója van: A pokolban vannak különféle nemzetek, olasz, kínai, na meg mi magyarok,az olaszoknál ott vannak a pokol őrei a démonok, amelyik ember ki akar mászni visszahúzzák, a kínaiaknál is, amelyik ki akar szökni visszahúzzák a démonok, beszélget két démon hogy a magyarokhoz nem kellenének őrök mondja a másik démon, mire mondja a társa hogy ezekhez nem kell, mert saját magukat húzzák vissza a szenvedésbe! (És ilyen ez az egész elcseszett magyar társadalom hú de gyűlölöm már az egészet)
2015. júl. 1. 10:34
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor neked szerencséd van ki tudtál törni.
2015. júl. 1. 10:36
 4/22 anonim ***** válasza:

Sajnos most csak így megy. Persze jó lenne magasabb színvonalon élni. De arra számítani kell, hogy Magyarországon a közeljövőben nem lesz nyugati vagy ahhoz közeli jólét. Egy sikeres gazdaságpolitika, ami hosszútávra van előrevetítve, szerintem ez lehet a kulcs.


Hirtelen változás nem lesz, sőt, nem is lenne természetes. Mert ha gyors javulás lenne, azt jelenti, hogy nem is olyan rózsás a háttér. Itt a görög példára célzok. Nagylábon éltek..hitelekből. Nem tudom hányadik havi fizetések, ha így folytatták volna, oda jutnak, hogy azért is pótlék jár, hogy beértek a munkahelyükre.


Nem fenntartható jólétben éltek. És eljött az idő, összeomlani látszik a vár. Persze nem kívánom nekik, de ezt nekik is be kell ismerni.


Ezért mondtam, amit mondtam, hogy Magyarországon sajnos nincs egyelőre lehetőség nyugati jólétre. De annyira szerintem nem rossz itt élni. Szerintem hozzuk a közép-európai átlagot.


Az előbb beszéltetek a magyar mentalitásról, szerintem egyszerű bunkóság ezt kimondani. Én nem tapasztalom. Éldegélnek az emberek, a szomszédok és ismerősök segítik egymást, a többiek pedig elsétálnak egymás mellett, de nem akarnak alátenni a másiknak. Miért is tennék? Egy átlagos közép-európai nép vagyunk.

2015. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból? Az életszínvonalamra nem panaszkodok. Nem keresek átlagon felül, de nekem elegendő.


Azt viszont nem gondoltam volna, hogy 2015-ben amiatt fogom magamm rosszul érezni, hogy a kedves állambácsi próbál minél jobban belemászni az életembe.

2015. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"de nem akarnak alátenni a másiknak" :D Ezen jót röhögtem...


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__69889..

2015. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Itt csak annak nyomor élni,aki keményen dolgozik.

Aki becsületesen dolgozik,mint az állat,annak nyaralni sem marad pénze.És most nemcsak a csicska gyárakra gondolok.Ha fogorvos vagy,akkor jól megélsz.

2015. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
De imádom ezt a tipikus proli hozzáállást... nektek csak az a kemény munka amiben büdösen szakadtan, egész nap robotolni kell? Hajrá, tervezzetek akkor egy hidat, futtassatok fel egy céget marketingkampányokkal, szerezzetek beszállítókat egy nagyvállalatnak, készítsetek pénzügyi elemzést egy banknak. Meglátjátok, hogy nem csak a szarlapátolás a kemény munka.
2015. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Az anyagi részét nem ecsetelném, mert az mindenkinél egyedi, bár tény, hogy sokkal több ember úszik a szarban, mint aki jól él.

A hangulat, a felfogás, a másokhoz való hozzáállás az, ami miatt nem szeretek itt élni, és az utóbbi néhány évben ez folyamatosan romlott.

2015. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nézd már meg te okostojás hány ember tervez hidat,meg hány rohad 80 ezerért diplomával!
2015. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!