Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy.. Egyre...

Miért van az hogy.. Egyre kevésbé lehet ebben az elcseszett országban egy átlagos munkából élő embernek tisztességesen megélni?

Figyelt kérdés
és vajon ha a nép éhezik és rengetegen eladósodtak már, akkor miért az állam kasszát kéne először rendbe tenni? Szerintem oda juthatnánk már el végre hogy államilag le állítanák, és vissza csökkentenék ezeket a deviza ingadozásból eredő irreális kamatokat.....mi folyik itt vagyis meddig feszítik még a húrt a bankok????
2011. jan. 6. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Lassan 1 éve vagyok itt a gyakorin,és olvasgatom a kérdéseket,hozzászólásokat..Itt olvasgatva azt kell ,hogy mondjam,hogy azért nem olyan elcseszett az ország,hiszen szinte mindenki Amerikába,egzotikus tájakra,külföldre ennek nyaralni,vagy voltak.Itt olvasgatva elég sokan vásárolnak házat,autókat,és elég sok kérdés és válasz van felújítással,még drágább tárgyak vásárlásáról..Azt már meg sem említem ,hogy a drága ékszerek,ruhák listáját itt tudod meg leghamarabb..Elég sokat olvasni arról is,hogy milyen sokan csinálnak több százezres lagzikat,és milyen sokan járnak egyetemre úgy,hogy a szülők állják az egészet..

Amióta itt olvasgatok,én eddig azt hittem átlagos életem van..De rá kellett jönnöm,hogy csóró vagyok mert a felsorolt dolgokat én nem tudom anyagilag állni..

?ég valamit a saját szememmel is látom nap mint nap,hogy valahol mégiscsak jól él a magyar.Pl: a Tescoban még nem láttam olyan bevásárló kocsit ami ne lett volna telepakolva..

2011. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
akkor az a kérdés, hogy vajon mind ez az ember tisztességtelenül szerezte meg a pénzt minden dologra
2011. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a bankok feszítik túl a húrt,hanem a kormány(ok). Ha nincs kiszámítható gazdasági és adőpolitika,ha állandóan változnak a gazdasági feltételek,akkor romlik a forint. Vagy ha összevissza beszélnek,mint pár hónapja Kósa és Szíjjártó.

Ezen az oldalon valóban sok gazdag ember dicsekszik. De alig hiszem,hogy tisztességes munkával lettek mindannyian gazdagok. A kormányt pedig nem érdeklik a kiskeresetű emberek.

Miliárdokat költenek pl. most az EU-elnökségre. Vagy miért adnak a katolikus egyháznak évente plusz 5 milliárdot? Miért lesz kevesebb 500 milliárddal az állam bevétele a gazdagok SZJA-csökkenése miatt? A pártoknak miért juttatnak többet az eddigieknél, Lehetne még sorolni azokat,amit fölöslegesen költenek.


Ezen viszont nem tud az átlag ember változtatni.

2011. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

Az államnak mi köze van ahhoz, hogy valaki hitelt vesz fel? Ez mindenkinek a magánügye, az állam nem szabhatja meg, hogy ki mire cs.szi el a pénzét/életét, mert akkor az diktatúra lenne.

A kamatokba szintén nem szólhat bele, mert a bankok önálló cégek, nem állami vállalatok, ha beleszólna, az szintén diktatúra...

Az árfolyamra pedig az égvilágon semmi hatása sincs a magyar kormánynak, még a svájci jegybank sem tudja megállítani a frank erősödését (mert az erős frank csökkenti Svájc versenyképességét, mivel senki sem vesz onnan semmit, ha drága a frank, ezért bezárnak az ottani üzemek).


Én is feltehetnék egy kérdést, hogy "Miért vett fel mindenki felelőtlenül hitelt és később miért várja el, hogy az ő hülyeségének az árát más fizesse meg?"

Erre mondják, hogy könnyű más f@szával verni a csalánt...


ÖNGONDOSKODÁS EMBEREK, ÖNGONDOSKODÁS!!!

2011. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Látnád csak a mi bevásárlókocsinkat,mikor(negyedévente egyszer) megyünk tescozni.Na az nagyon nincs tele.:)

Mellesleg épp ez a lényege a médiának.Elhitetik az emberrel,hogy mindenki másnak jól megy,csak ő a csóró,így nincs lázadás,nem kell attól tartani,hogy valamiféle népfelkelés bontakozik ki.Sőt,az a poén,hogy az emberek,főleg a fiatalok,látják a tévében a sok szart és maguknak is megveszik a drágábbnál drágább cuccokat,csakhogy ne maradjanak le a többi hülyétől.Az más kérdés,hogy otthon nincs mit enni és apának meg anyának lóg a bele,a lényeg,hogy a legújabb nike cipő legyen rajtam és csúcs legyen a mobilom.

Az állam magasról tojik arra,hogy szegény a nép,mert ők csak a kimutatásokat látják,hogy fogynak az lcd tévék,meg a bmw-k,tehát jól megy a népnek.A bankokkal meg nem tudnak sokmindent kezdeni,mert a legtöbb párt függ tőlük,mivel banki pénzből finanszírozzák őket.

2011. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
42%

22:52

Te mekkora s.ggfej vagy!!!

Mi az,hogy felelőtlenül?

Tudod,nem mindenkinek anyuci meg apuci adja a feneke alá a házikót.Sajnos,a mai fiatalság másképp nem tud érvényesülni csak,ha hitelt vesz fel.Azt hiszed,azok az emberek,akik most bajban vannak,nem néztek rendesen utánna a dolgoknak?

Arról senki nem tehet,hogy egy tízmilliós ház törlesztőrészlete 59000 Ft-ról 95000 Ft-ra nőtt.Ezt viszont egy átlagkeresettel,plusz mondjuk két gyerekkel rendelkező család nem,vagy csak nehezen tudja teljesíteni.

Öngondoskodás.Tudod te miről beszélsz,hülyegyerek?

2011. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Hm. Szerintem igenis az államkasszát kéne először rendbe tenni, az más kérdés, hogy hogyan.


És hogy miért van ez a helyzet?

Mert iszonyú sokan nyújtóztak tovább, mint a takarójuk. Lakáshitel, autóhitel, áruhitel... ráadásul sokan vállalták az árfolyamkockázatot, holott nem szabadott volna. Sokan kicentizték a törlesztőrészleteket, holott ezt sem szabad. Tartalékot képezni ma szinte szégyellni való dolog.

Aztán mikor felmegy a frank ára, összetörik az autó, elromlik a laptop, kirúgják őket, akkor meg csak lesnek és nem tudnak mit csinálni. És állambácsi segítsen.

Bocsi, de miért is? Azért, mert nem gondolkoztak előre?


Rengeteg ismerősöm van, aki közölte, hogy az, hogy saját házat vesz meg nullkilométeres kocsit, "alap". Az más kérdés, hogy pénze nincs rá.

Sokszor kínosan érzem magam, mert mi csak egy kis lakást bérlünk a párommal, a bútoraink nagy része használt és örökölt. Nincs kocsink, sőt jogsink sem.

Van ellenben egy szépen gyarapodó bankszámlánk. Van tartalékunk, amihez tudunk nyúlni, ha gáz van. És igen, őt is rúgták már ki az állásából. S akkor volt mihez nyúlnunk, nem a semmiből kellett fizetni a hiteleinket.


Őszintén szólva nem örülnék neki, ha most állambácsi fogná magát és pénzt adna a hiteleseknek. Vagy akkor adjon nekem is. Ők dőzsöltek a bank pénzéből, és amikor belebuknak, akkor még meg is jutalmazzák őket érte? Nem gondolod, hogy ez kiszúrás a felelősen gondolkozókkal?

2011. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

Jól mondja a 23:08-as (amúgy én pedig a 22:52-es vagyok)


Saját példa. Még most is egy 10 éves VW Golfunk van, a kocsicserék és nyaralások mellőzéséből keletkező megtakarításból pedig vettünk egy lakást hitel nélkül.

A szomszéd pedig 3 évente cserélte a kocsiját (méghozzá nagyobb kategóriásokat), holott kevesebbet keres mint mi és évente (volt olyan, hogy télen is) a tengerparton nyaraltak 1-2 hetet. Ő a lakásvásárlást ezért devizahitelből oldotta meg. Most nem tudja fizetni és nincs semmi megtakarítása.

Kérdés: Miért az én adómból kell rajta segíteni, ha ő volt hülye? Miért mindig a gondolkodó emberek szívnak a hülyék miatt? Ő 10 évig dőzsölt és most még én segítsek rajta, hogy az én pénzemből tartsa fent a luxusát??? Tisztára mint a tücsök és a hangya a mesében, de itt még elvárják, hogy a hangya amellett, hogy dolgozzon, még a dorbézoló tücsköket is tartsa el...


Már 10 évvel ezelőtt is látszott, hogy a devizahitel nem egy biztos műfaj (bár az tény, hogy ekkora kockázatra nem sokan számítottak), csak erről sokan elfeledkeztek!


És azt magyarázd már meg nekem, kedves 23:07-es, hogy miért követelmény a saját lakás mindenáron, minél hamarabb? Miért kell az embernek hamarabb megvennie a lakást, minthogy pénze lenne rá? Sőt, miért kellene bármit is megvenni, amire nincs pénze?

Magyarországon a legmagasabb a saját ingatlannal rendelkezők aránya egész Európában, mert itt be van valamiért ivódva a köztudatba, hogy "Saját házat/lakást, de azt azonnal!". Nyugaton pedig az emberek jó része bérelt lakásokban él (és ez még azzal is jár, hogy az ottani munkaerő jóval mobilisebb), és meglepő módon ott mégis magasabb az életszínvonal...

2011. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

"Ők dőzsöltek a bank pénzéből, és amikor belebuknak, akkor még meg is jutalmazzák őket érte?"


Tudod, az a szomorú, hogy ebben az országban dőzsölésnek számít az otthonteremtés. Normális országban ez a világ legtermészetesebb dolga. Az a baj, hogy nálunk sokkal inkább függ az állam az idetelepült bankoktól, mint a bankok az államtól, így a bankok diktálják a feltételeket. Nincs még egy olyan ország, ahol ilyen különbségek lehetnek betéti és hitelkamatok között. Ami nálunk agyontámogatott lakáshitel-kamatnak számít, annak a felére nyugatabbra szimpla hitelkártyákat osztogatnak.

2011. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
23:28! Hàde te ràszistà àlàt! Hàmostan a hangya ne adjon a tücs¨knek mer zôd szinü a böre??? Ez ràszizmus!!!
2011. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!