Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti a bevándorlás mellett vagy...

Ti a bevándorlás mellett vagy ellen vagytok? Érveket is írjatok.

Figyelt kérdés
2015. júl. 3. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

orbán sem tudja, hogy mit gondoljon:

2001: "Több millió bevándorlót kellene befogadnia Magyarországnak a következő öt évben, mert így tudja biztosítani a gazdasági növekedés ütemét. Magyarország akár 14 millió embernek is megélhetést tud biztosítani.

A gazdasági növekedés fenntartásához több millió külföldit kell foglalkoztatnia az országnak."

2015. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

Bevándorlás mellett vagyok, milyen alapon is lennék ellene, hiszen magyarok százezrei élnek külföldön, tehát hogy nézne az ki hogy én elvárom hogy fogadjanak el, de én nem fogadok el senkit?


"Öröm" olvasni a sok külföldön élő magyar fórumát, annyi idegengyűlölő embert nem sok helyen látni. Nem véletlen a magyarok még egymást is utálják, nem hogy más népeket, sajnos.

2015. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

illegális bevándorlók ellen (van már elég élősködő az országban)

legális bevándorlók mellett (dolgozzon, adózzon, szaporodjon)

2015. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Először is tisztázzuk: bevándorlás szerepel a kérdésben, nem menekülés vagy illegális bevándorlás.


Jelenleg Magyarországon csak akkor kap valaki hosszabb tartózkodási engedélyt, ha itt dolgozik vagy itt él egy közeli családtagja. (Vagy ha vesz letelepedési kötvényt...)


Szerintem ez egy korrekt gyakorlat, maradhatunk nála. Így támogatom.

2015. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
A kérdést úgy kell feltenni, hogy be tudunk e fogadni ennyi menekültet (meg még amennyi érkezik: 2 millió van Törökországban)?
2015. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én a legális bevándorlókra gondolok, csak elfelejtettem kiírni... Azt, hogy az emberek mit gondolnak az illegális bevándorlókról és a menekültekről, már nagyjából sejtem xD
2015. júl. 3. 12:57
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétabban milyen bevándorlókra gondolsz? Határontúli magyarokra, EU-s külföldiekre vagy EU-n kívüliekre?


Felőlem bármelyik jöhet, amennyiben nem élősködni jön. Egy jó szakmunkásra vagy orvosra mindig szükség van. Főleg amióta annyian külföldre költöznek és vissza sem jönnek. Valakinek a nyugdíjat is ki kell termelni.

A tavaly a szomszéd lépcsőházba telepített, segélyen élő, éjjel-nappal üvöltve gitározó, Romániából jött cigányokat viszont szívem szerint visszatelepíteném. Nem akartam rasszistának tűnni, de őket még én sem tudom elviselni. Pedig megpróbáltam.

2015. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Bizonyos feltételekkel természetesen mellette, egyetlen ország sem létezhet bevándorlás nélkül.
2015. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A legalis bevandorlas szukseges es hasznos dolog.
2015. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az ésszerű mértékű bevándorlás mellett vagyok. Aki szeretne itt élni, dolgozni, családot alapítani, házasodni, stb., nem tiltanám, nem nehezíteném meg neki.


Azonban muszáj egy határt húzni valahol, nem engedhetsz rá rövid idő alatt többszázezer/millió embert egy alig 10 milliós országra sem legálisan, sem illegálisan. Nem bírja el infrastrukturálisan és gazdaságilag sem, arról nem is beszélve, hogy milyen szociológiai problémákhoz vezethet mindez. Egy felelős vezetőnek az ország (vagy legalább a választói) érdekeit is figyelembe kell(ene) vennie.


Szerencsére ez itt még nem akkora probléma, de ha a harmadik világ egytizede Németországba vagy Franciaországba vágyik, mi lesz ott?

2015. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!