Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik most Jobbikosok és...

Akik most Jobbikosok és Fideszesek, azok hogy számolnak el a kommunista felmenőikkel? Hogyan gondolnak rájuk?

Figyelt kérdés
Politikusokra és szavazókra is egyaránt értem.

2015. júl. 6. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Jobbikosok közül nem hinném hogy van. A béla bácsis csak kapálozas. Amugy a kommunizmus egy ugyan olyan rendszer mint a mai csak nen fegyveres mint anno hanem gazdasági szankciokkal. Minden a végrehajto dontest a soha megnem valsztott bizottsagi tagok hozzak a kozpontositott bankok lassan az egyseges torvenyek a kozos penz. Minden ami volt ugyan az mint ma szoval igazabol a kerdes az hogy szamolnak el azzam hogy ugyannak a rendsternek a reszei maradtak felso vezetesben. Nagyon egyszeru sehogy mert nem kell elszamolniuk amig ugysn az avrendszer meg a celja a rendszernek.
2015. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Jobbikosok közül nem hinném hogy van." Figyelj, ha tavaly több mint 1 millió szavazatot kaptak akkor igen is van. És van olyan ismerősöm aki munkásőr volt és ma Jobbikos.
2015. júl. 6. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor annyit tudnék erre hogy az akkori erkölcsi morált meg hazadzeretet viszik tovabb. Viszont alapjaban a kommunista rendszer hogyha nem az eszkozeit hanem celjait nezzuk akkor ugyan az mint a mai. Dokan keveseknek dolgoznak a hazugsagokat tanuljak.
2015. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze egy gyerek (vagy unoka) politikai nézete a szülő (korábbi) poltikai nézetéhez. Azon felül, hogy esetleg olyan irányú nevelést kapott, lehet hogy éppen ellentétes hatást váltott ki: sulykoltak neki valamit, amitől csakazértis megutálta azt.
2015. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Mi van? Attól, hogy valaki a keleti blokkban élt, még nem lesz egyből elvakult marxista. Mint ahogy most nem mindenki Fideszes csak azért, mert Orbán az elnök.


A másik meg, hogy kit érdekel, hogy szavaztak-e? A szavazó lapon egyetlen választási lehetőség volt, a kommunista párt. Tökmindegy, hogy elment-e a nép szavazni, akkor is a ők nyertek volna, ha az egész országban egyedül Kádár/Rákosi megy el szavazni.

2015. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok Jobbikos párttag, hanem csak szavazó, de olyan egyszerűen számolok el, hogy az én családomban nem voltak kommunisták, sőt a rendszer kárvallottjai voltak. Egyedül a nagyapám volt rendőr akkor, de csak kutyakiképzéssel foglalkozott és nem nagyon hitt a rendszerben, csak a kutyák voltak a mindenei. És ez sem az 50-es években volt, hanem már a 70-esben...

Egyébként meg én azt vallom, hogy a felmenők bűneiért az utód nem felelős. A saját tetteinkért felelünk.

2015. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt kifelejtettem, hogy az apám számlájára oda kell írnom, hogy Kilián-körös és KISZ tag volt. A történet úgy hangzik, hogy egyszer az osztályfőnöke megkérdezte az osztálytól, hogy ki akar csatlakozni ezekhez. Senki sem jelentkezett, majd erre úgy reagált, hogy "jó, akkor mindenki csatlakozik". De valamilyen oknál fogva nem volt egy foglalkozáson sem, de volt róla papírja :D
2015. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

"Nem vagyok Jobbikos párttag, hanem csak szavazó, de olyan egyszerűen számolok el, hogy az én családomban nem voltak kommunisták, sőt a rendszer kárvallottjai voltak."

Pl. az MSZP-sek sem párttagok, csak szavazók, mégis előszeretettel komcsizzátok őket.

2015. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zafírmacska válasza:
5/8-as vàlaszadónak üzenem: A szocializmusban nem voltak vàlasztàsok!!!!!! Könyörgöm.....ez volt a lènyeg mivel egypàrtrendszer volt!!!! Jàjjjj
2015. okt. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!