Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok, ha...

Ti hogyan reagálnátok, ha valaki összetéveszti Budapestet Bukaresttel?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy a románok megsértődnek, ha összekeverik a két várost.

Magyarként én is hallottam egypár ilyen esetről, mint pl. ez: [link]


Én nem szoktam megsértődni ezen. Csak csodálkozom, hogy milyen emberek vannak, aki tájékozatlanul utaznak el egy másik országba / városba.


Van egy ismerősöm, aki régen úgy utazott el a Kanári-szigetekre és Madeirára, hogy előtte nem tájékozódott. Mesélése alatt derült ki, amikor elmondta, hogy az előbbi közel van az USA-hoz. Kérdezem, hogy nem Hawaii-ra gondolt véletlenül? Elmagyaráztam neki, hogy ahova utazott, Afrikához van közel, nézze meg az atlaszon. Megnézte és beismerte, hogy tévedett. Kérdezem, honnan hallott erről és hogy utazhatott el ilyen tájékozatlanul? Annyit válaszolt, hogy tudja, hogy a Kanári-szigetek pici szigetekből áll, szép hely és gondolta, odamegy.

Nagyon el voltam csodálkozva, mivel az iskolában jól teljesített (jobban, mint én). Az anyjától tudtam meg, hogy bár jó tanuló volt, nem szeretett könyveket olvasni és ez volt a tájékozatlanság oka: az útikönyveket is lusta volt elolvasni.



2015. júl. 10. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Felesleges szerintem is ilyesmin megsértődni. Lehet nyelvbotlás is, hiszen eléggé hasonlít a kettő egymásra.


Az mondjuk ciki, ha egy koncerten az előadó bukarestezik pesten, de nekem inkább vicces.


Viszont úgy utazni, hogy ennyire incs valaki tisztában az úticéllal, az már durva.

2015. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Sehogy, saját magát minősíti ezzel.

Én sem tudok minden országot elhelyezni a térképen, de ha valamilyen hely érdekel, mondjuk utazás céljából, akkor annak utánanézek előre.

2015. júl. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Szituációtól függ. De engem nem zavar, én se tudnám megjegyezni kétváros nevét idegen nyelven, ha ennyire hasonlít. Pl kitalált városok: Pasanutu, Pasuratu. Vagy vmi hasonló. Tuti én is kavarnám.
2015. júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 schocko ***** válasza:
46%
Magyarországon sem igen tudná senki melyik állam fővárosa Houston vagy Chicago, pedig mindkettő nagyobb Budapestnél vagy Bukarestnél...
2015. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Szarok rá, kijavítom. Nem szoktam ilyen hülyeségeken idegeskedni.
2015. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Hogy lassan ez már dicséret.
2015. júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy nevesebb előadó egy turné alatt kb minden este más városban van, jó eséllyel magából a helyből semmit nem lát csak a színpadot. Szerintem bőven megbocsátható, ha ilyen helyzetben összekeveri két egymástól nem túl távol levő városnak a nevét, amik egyébként két hangban térnek csak el egymástól. Pláne ha mondjuk Amerikából jön az illető vagy még messzebbről. Persze, nekünk Magyarország a világ közepe, de másnak csak egy állomás a turnénaptárban.
2015. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"schocko nevű felhasználó válasza:


Magyarországon sem igen tudná senki melyik állam fővárosa Houston vagy Chicago, pedig mindkettő nagyobb Budapestnél vagy Bukarestnél..."


Houston Texas, míg Chicago Illinois államok legnagyobb városa, de nem fővárosa. Egyébként igazad van én is ezt szoktam mondani mikor azzal jönnek h buta amcsik nem tudják h mi Magyarország főváros akkor megkérdem h te feltudnád USA összes államának sorolni a fővárosát és általában itt elbuknak.

2015. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elég sokan Magyarország megyeszékhelyeit se tudnák felsorolni.
2015. júl. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Budapest, Bukarest... Már nem is csodálkozom, hogy öszekeverik, mióta egy brüsszeli hotelben - pedig Brüsszel ugye állítólag Európa "fővárosa"! - belga barátunk érthetően megmondta, hogy honnan jöttünk (Hongrie), és a szállodás rákérdezett:

- Ááá, Honduras? :-(

2015. júl. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!