Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok, ha...

Ti hogyan reagálnátok, ha valaki összetéveszti Budapestet Bukaresttel?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy a románok megsértődnek, ha összekeverik a két várost.

Magyarként én is hallottam egypár ilyen esetről, mint pl. ez: [link]


Én nem szoktam megsértődni ezen. Csak csodálkozom, hogy milyen emberek vannak, aki tájékozatlanul utaznak el egy másik országba / városba.


Van egy ismerősöm, aki régen úgy utazott el a Kanári-szigetekre és Madeirára, hogy előtte nem tájékozódott. Mesélése alatt derült ki, amikor elmondta, hogy az előbbi közel van az USA-hoz. Kérdezem, hogy nem Hawaii-ra gondolt véletlenül? Elmagyaráztam neki, hogy ahova utazott, Afrikához van közel, nézze meg az atlaszon. Megnézte és beismerte, hogy tévedett. Kérdezem, honnan hallott erről és hogy utazhatott el ilyen tájékozatlanul? Annyit válaszolt, hogy tudja, hogy a Kanári-szigetek pici szigetekből áll, szép hely és gondolta, odamegy.

Nagyon el voltam csodálkozva, mivel az iskolában jól teljesített (jobban, mint én). Az anyjától tudtam meg, hogy bár jó tanuló volt, nem szeretett könyveket olvasni és ez volt a tájékozatlanság oka: az útikönyveket is lusta volt elolvasni.



2015. júl. 10. 09:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem szólhat az ember érte semmit. Nem tettünk mi le az utóbbi évtizedekben semmi, de semmi olyat az asztalra, hogy tudják a világban, kik és merre vagyunk. Ma ott tartunk, hogy már egy magyar sem tudna mit mondani erről az országról. Se egy Puskás, se egy zenei világszám, se egy világmegváltó találmány, de még "csak" egy Ikarus-busz se. A japánok ontják a rajzfilmjeiket, az angolok a nyelvüket, a németek az ipari termékeiket a letarolt piacunkra, a románok a zenéiket, a brazilok a focijukat, a görögök a tévéhíreket, az arabok az iszlámot, az afgánok magukat... Magyarországnak se íze, se bűze. Nem létezik a világ tudatában. Nem csak őrjöngeni (politizálni meg egymást betonba döngölni) kéne, hanem alkotni már valami pozitívat. Így azt sem várhatjuk el, hogy tudják melyik kontinensen vagyunk, vagy egyáltalán tudják, hogy létezik ilyen nevű nép.


Az egy másik fokozat, mikor valaki úgy téveszti össze, hogy turistaként idejön, vagy tévéműsorban beszél, vagy a külügyben dolgozik. Az már erős. De a probléma akkor is abból ered, hogy hiába magolta volna be tiszteletből, melyik betűnek hol a helye a város nevében, az továbbra sem mondana neki semmit...


Turistáknál meg tényleg van két véglet: Az egyik amikor az útikönyvet kívülről bemagolt japán csoport mélységes alázattal a nyolcadik szögből fényképezi a hátsó épület alagsorban a jobb felső pöcök alsó karimáját, meg amikor az amerikai ifjak nagyhanggal, nagyterpeszben ülve eszik és isszák végig az ötödik vendéglátóhelyet, tudván, azért jött létre a világ, hogy ők jól érezzék magukat benne. Arra már nem vennék mérget, tudják-e, ma épp melyik városnak kötelessége az ő megfelelő kiszolgálásuk. Mindig volt egy olyan érzésem, akadnak itt emberek, akik azt sem tudják, melyik országban vannak épp, hát a kérdésben kifejtett történet alapján úgy látszik, nem túloztam el a dolgokat.

2015. júl. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!