Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon miért vannak...

Magyarországon miért vannak ekkora megélhetési különbségek?

Figyelt kérdés

Én sajnos Makón lakok, egy szegény csoró paraszti városban a román határnál...

Múlt héten voltunk nyaralni a Balatonon, és az emberek felfogása, az életkörülmények, minden sokkal jobb, nem ilyen vidéki putri, mint ahol én lakok...

De ez mondható el Sopronra, Győrre, Budapestre, Székesfehérvárra, stb.

Alig várom, hogy leérettségizzek, és áthúzzak a dunántúlra élni, mert ott minden jobb! Ezt megmondtam a szüleimnek, és megsértődtek. 16/F


2015. júl. 12. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez egy velejéig romlott hely.
2015. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a helytől függ, hanem a munkahelytől, Miskolcon vagy Egerbe is tudsz több százeres állást találni, inkább legyen jó végzettséged.
2015. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az érettségi után, hogy képzeled mihez kezdesz a Dunántúlon?
2015. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy jobb megoldás, nem mentek a Dunántúlra és akkor nem fogsz irigykedni!

Egyébként megnyugtatlak, hogy igazából a Dunántúl sok helyen jóval "putribb" mint az Alföld. Lényegében véve csak Győr környékét lehet fejlettnek nevezni, Dél-Dunántúl egy katasztrófaövezet szinte.

2015. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Én Szegeden is elég jól élek, köszi hogy kérdezted.
2015. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy hogyan élnek, hanem hogy te hogyan fogsz élni.
2015. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha van egy kis eszed, akkor ráfekszel az angolra és elhúzol innen jó messzire vagy 2-3 haver társaságában.
2015. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért vannak ekkora különbségek, mert egyfelől nagyon régtől, másfelől a mai napig is féloldalasan kezelik a gazdaság működtetését. Ennek sok oka van, közötte a "szívóhatás" is. A Dunántúl a Nyugathoz van közelebb, a példák is onnan származnak, az Alföld pedig a kelethez. Belejátszik a megszokás is. A rosszabb körülmények között élők óhatatlanul igénytelenebbek, hiszen energiáik (és pénzük) nagyobb részét a puszta megélhetés viszi el.


Természetesen nem igaz, hogy nyugatról kelet felé haladva a helyzet mindenképp rosszabbodik. Erre ellenpélda Debrecen, amely sok dunántúli várost megelőz. Az ok éppen a gazdaságpolitikában keresendő. Debrecent fel kell tupírozni, ez a hatalom érdeke, a többi vidéket pedig nem, mert arra már komoly ráfordítás, jó gazdaságpolitika szükséges.

2015. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sok mindent befolyásol még az infrastruktúra is. Észak-Nyugat közelebb van Budapesthez, Bécshez, Pozsonyhoz. Délkeleten nincs a közelben semmi, talán Arad és Nagyvárad, meg egyszer majd Újvidék, Belgrád is "közelebb" lesz.


Vannak direkt erre irányuló, a régiós együttműködést előmozdító EU-s prályázatok, előbb-utóbb hátha lesz belőle valami. (Halkan jegyzem meg a szélsojobbosoknak, hogy ezen a módon hamarabb lesz gyakorlatban "revízió", mint meneteléssel és katonásdival, úgyhogy erre gyúrjatok inkább :)

2015. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!