Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Érettségi után hova kell...

Érettségi után hova kell mennem és milyen szakra ha politikus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Régebben a német tanárnő azt mondta, ha politikus lennék rám szavazna. Meg nem egy volt barátnőm is azt mondta, hogy jó lennék politikusnak. Gondoltam rákérdezek.
2015. júl. 14. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogi vagy közgazdasági egyetemre.
2015. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Martin Schulz érettségi nélkül volt EP elnök.
2015. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, csak neki volt hátszele.

Egyébként jól írja az első, mindképp kell egy diploma, mondjuk jogász, közgáz, politológus, szociológus vagy bármi olyan, ami szorosan kötődik az állam meg egy ország működéséhez.

Aztán akár melyiket is választod fontos, hogy ettől függetlenül a többi területen is képben legyél.

Szal képezd magad, a nyelvismeret is jól jöhet.

Aztán már most be kellene lépned valamelyik politikai párt ifjúsági szervezetébe, mondjuk Fidelitas vagy bármi.

Ott tevékenykedjél aktívan, legyél önálló és talpraesett.

Figyelj oda, hogy hiteles illetve feddhetetlen legyél, ne dorbézolj a kocsmába meg csináld a fölösleges balhét.

Aztán ha elég jó vagy úgy is felfigyelnek rád és talán 35 évesen elcsíphetsz valami komolyabb posztot.

2015. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kocsmában ha voltam mindig kólát ittam régen, most meg már nem járok. Harcművész vagyok, de nem szoktam verekedni ok nélkül.


Akkor irány az Egyetem.

Végezzem el valamelyik ágat.

Lépjek be egy pártba.

És ott mit kell csinálni?

2015. júl. 14. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Szórólapozni, részt venni a párt gyűlésein, lengetni a zászlót, ordítozni, hogy éljen a Fidesz/Jobbik/MSZP.

Gyűjteni a kopogtatót, vinni kocsival a szavazókat, plakátot tépni:)

2015. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ne csak olyanokat írj ami tiszta buli. :D

Úgy vagyok vele, hogy érettségi után vagy programozó vagy politikai pálya. Bár egyetemnél főleg az játszik szerepet, ami szerintem mindenki fejében megfordul: A pénz.

2015. júl. 14. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor legyél programozó, fölöslegesen túráztatod magad, ha van ilyen lehetőséged.
2015. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak sajnos én még a programok letöltéséhez se nagyon értek, úgyhogy nem tudom mennyire menne a programozó. A matek meg sose tartozott az erősségeim közé. :) Meg mondhatni nem vagyok hozzá elég "kocka" vagy "Agymenő" ha úgy tetszik.
2015. júl. 14. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!