Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem "logikátlanok" a fenntarto...

Nem "logikátlanok" a fenntartott "mesterséges" országhatárok?

Figyelt kérdés

Gondoljunk bele, hogy mire is szolgálnak igazán: csak arra, hogy a hatalmon levők bizonyos területen élők felett tudjanak hatalmat gyakorolni.. Elsőre azt hihetnénk, hogy szükségesek, mert sok problémát megoldanak, de valójában csak elfedik és inkubálják a problémákat..

Hosszú távon az emberiség nem fogja elvetni ezt a mesterséges konstrukciót?


Főbb problémák vele:

- mesterségesen választanak el területeket, embereket, családokat (lásd: Észak Korea és Dél Korea, vagy Nagyszelmenc (Szlovákia) és Kisszelmenc (Ukrajna))

- fölöslegesen oszt fel népcsoportokat (pl. a magyarság helyzete Romániában, kisebbségnek számítanak, holott teljes joggal élnek ott)

- megosztja a területet, közigazgatást (bár a merev, éles, hierarchikus struktúra hatékony irányítási struktúra, de sok esetben negatívumokkal jár, pl. felülről kiadott értelmetlen kötelezően végrehajtandó utasítások.. talán értelmesebb lenne itt is átmenetet képezni)

- néhány évente/évtizedenként úgy is megváltoznak (lásd: európai országok történelme)

- bár a hatalomgyakorlásnak adnak terepet, hatalmi konfliktusokhoz vezet meglétük politikai hatalmak között (pl. ukrán-orosz konfliktus)

- jogilag nem túl fair, ha valaki bűnt követ el, az adott helyen, X évet kaphat, de ha 5 kilóméterrel a határ túloldalán tenné, már X+Y évet kapna ugyanezért a bűncselekményért, vagy pl. miért kell egyik országban 37, másik országban 12%-os adót fizetni? (értelmesebb lenne fokozatos átmenetet képezni)

- "okot ad" a kitelepítésekre, áttelepítésekre (lásd: II. Világháború)

- gátolja az emberek szabad mozgását


Nem lenne jobb, ha inkább helyileg határoznák meg az alapvető irányelveket és törvényeket, úgy hogy azok mindenképpen összhangban legyenek a közeli szomszédok irányelveivel és távolság növekedésével egyre kisebb mértékben ugyan, de valamennyire az egyre távolabb eső szomszédokéval is? Így kicsit mindenki érdeke közeledne egymáséhoz globálisan..

Nagyobb lenne egy ilyen rendszer adminisztrációs költsége? Igen. Tárgyalás útján valódi kompromisszumok lennének kikényszerítve? Igen. Hosszú távon jobban oldaná fel a konfliktusokat? Igen.



2015. máj. 25. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze az lenne szép ha minden népnek önálló országa lenne, de mindig lenne valamilyen szintű keveredés ami problémákat szül. Vagy lenne egy nagy egység ami közös elvek alapján működik...persze ez is lehetetlen.


Viszont ezzel a "fokozatos átmenettel" nem értek egyet. Elég csak Magyarországot nézni, Kelet Magyarországon így is érződik hogy Ukrajna, Románia van csak mellette, és teljesen más az ország Nyugati része ahol meg ott vannak a Sógorok. Ezzel csak még inkább leszakadás lenne az egyes országrészek között.

2015. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem logikátlan.
2015. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazad van. Logikátlan, káros. Mint a telekhatárok is. De ha beteszed a lábad az én telkemre akkor eltöröm a lábad!
2015. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2-es és #3-as

Ti ketten tökéletes példái vagytok azoknak, akik nem fogják fel a kérdést, de azért okoskodnak, de persze érvek nélkül..


#1-es

"Persze az lenne szép ha minden népnek önálló országa lenne, de mindig lenne valamilyen szintű keveredés ami problémákat szül. Vagy lenne egy nagy egység ami közös elvek alapján működik...persze ez is lehetetlen."

-> hát a nemzetállamokkal nem értek egyet.. globalizáció és a háborúk hosszú távon kinyírják az ilyesmit.. a nagy egységes massza meg egyszerűen irányíthatatlan struktúra.. ezért is lehet jobb a sok kicsi, elosztott, gyakran változó hatalmi bázis (akár régiónként) és egymásba átérő, határokon túlnyúlló érdekeltség, közeli szomszédok általi befolyás stb..


"Viszont ezzel a "fokozatos átmenettel" nem értek egyet. Elég csak Magyarországot nézni, Kelet Magyarországon így is érződik hogy Ukrajna, Románia van csak mellette, és teljesen más az ország Nyugati része ahol meg ott vannak a Sógorok. Ezzel csak még inkább leszakadás lenne az egyes országrészek között."

-> Arra nem gondoltál, hogy a keleti országrészek problémája pont a centralizációból adódik?

2015. máj. 26. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:

" #2-es és #3-as

Ti ketten tökéletes példái vagytok azoknak, akik nem fogják fel a kérdést, de azért okoskodnak, de persze érvek nélkül.."


Ahogy elnézem te dettó. :D


Kár is lenne szót pazarolni az internacionalista lázálmaidra! :)

2015. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5-ös

észnélküli vagy..

Én mondtam érveket? Igen (9-et)

Te mondtál akár egy érvet is? NEM. (egyet sem)

Innentől nincs miről vitatkozni.

2015. máj. 26. 14:48
 7/9 A kérdező kommentje:

Még egy indok:


[link]

2015. jún. 4. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Mesterséges országhatár helyett a népek közti határ kéne:


- Magyarok

- Cigányok

- Bevándorlók

2015. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8-as, esetleg tudnál érvelni amellett, hogy miért lenne úgy jó?
2015. júl. 14. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!