Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért demonizálandó az, aki a...

Miért demonizálandó az, aki a politikában nem képviseli a baloldaliakra jellemző idealizmust? Sokszor miért nem mutatnak példát emberiességből a baloldaliak?

Figyelt kérdés

Szerintem végső soron a baloldali politikai nézetek az idealizmusra alapoznak, t.i. hogy ha elég sokan akarjuk és küzdünk érte, hogy megreformáljuk mások gondolkodását, akkor elérhetünk majd valamikor egy ideális, tökéletes világot, aholis 100%-ban érvényesülnek az olyan elvek, mint pl. hogy minden emberi lény egyenértékű, körülményektől függetlenül (így pl. nem bánhatunk kevesebbként bűnözőkkel sem), és mindenki maradéktalanul tiszteletben tartja mindenki más emberi és személyes jogait.


Én, mint realista, nem tartom elérhetőnek ezt a célt, nem vallom, hogy bármi, így az emberi társadalom is lehet valaha ideális, nemhogy tökéletes. Magát a célért való küzdelmet nem tartom feleslegesnek, ugyanakkor nem tartom morálisan indokoltnak, hogy valaki elkötelezze magát a küzdelemben.


Úgy gondolom a politikai jobboldal gondolkodásmódja nem feltétlenül fakad abból, hogy morálisan a másik oldal alatt lennének, és hogy fundamentálisan nem értenének egyet azokkal az értékekkel, amiket a másik oldal képvisel.


Ezzel szemben azt látom, hogy a mai magyar társadalomban nem hogy a jobboldal felől érkeznek az emberi mivoltot támadó vélemények a másik oldal felé, hanem a baloldal felől is ugyanúgy zajlik a másik fél emberségének, intelligenciájának aktív megkérdőjelezése, sőt konkrét demonizálása.


Természetesen értem, hogy ebben a mély ideológiai megosztottságban alapvető emberi ösztön agresszióra agresszióval reagálni, de mégis mi különbözteti meg, mi emeli magasabb morális, etikai szintre a baloldalt, ha annak támogatói ugyanúgy képesek és szeretnek emberi jogokat és méltóságot sértő, mocskolódó megnyilvánulásokra, ahogy az általuk demonizált jobboldal támogatói?


Másképp fogalmazva, ha a baloldali nézetű emberek szerint a lehető legfontosabb értékek az emberi jogok tiszteletben tartása (pl. gyilkosoknál is), akkor miért nem mutatnak példát azáltal, hogy gyakorolják az elveiket, és nem antagonizálják a jobboldali nézetűeket folyamatosan. Elég csak egyes baloldalhoz köthető médiumok szerkesztői és kommentelői hozzáálllását nézni, a 444.hu például gyakorlatilag csak negatív jelzőkkel illeti a jelenlegi kormányt, és olyan mértékű cinizmust és szarkazmust használ, mintha csak az észak-koreai vezetést kéne kritizálni. (Vagy ahhoz is hasonlítja, mint úgymond humor.) A kommentek túlnyomó többsége trágárság, és sokukban az a lényeg, hogy a) a kormány tagjai nem emberek, nincs értékük, csak állatok, b) a kormány tagjait meg kéne ölni, vagy meg kellene halniuk, c) a kormány tagjai kövessennek el vérfertőzést vagy hullagyalázást a saját szeretteikkel.


Ez nem lehet, nem szabad, hogy legyen a baloldaliak mentalitása. Ez az állatias szintű vitakultúra és agresszió pont szembemegy mindazzal, amit elvileg képviselnek.


Arról már nem is beszélve, hogy egyetlen pozitív véleményt nem tudnak megfogalmazni a kormánnyal, annak intézkedéseivel kapcsolatban, holott kizárt, hogy ne lenne ilyen. Olyan nincs, hogy a jelenlegi kormány rosszabb, mint bármilyen kormány a világtörténelemben. A nácikhoz hasonlítani őket, illetve a kormánypártot, ugyanúgy populizmus és hangulatkeltés, mint ahogy sok minden, amivel vádolják őket.


Persze aki bármilyen mértékben is kiáll a kormány mellett, azzal szemben is gyakorta az agresszióval és mocskolódással élnek a baloldal támogatói, pl. droidnak vagy birkának nevezve őket, anélkül, hogy egyáltalán értelmes párbeszéd alakulni ki a felek között. Mintha csak az értelmes emberi lét követelménye lenne a jelenlegi kormány és a kormánypárt indoklás nélküli, masszív gyűlölete.


Én tartom, hogy a jelenlegi kormánynak vannak etikailag jó és rossz cselekedetei is, és ugyanúgy tartom, hogy ez minden kormányra igaz. Emellett ugyanúgy szeretném azt hinni, hogy az alapvető tisztelet elvárása a másik felől indokolt, ha én is tisztelettel állok az illetőhöz, ez sajnos nagyon gyakran nem működik a másik fél részéről, ha politikai vitába kerülök.



2015. júl. 20. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze aki bármilyen mértékben is kiáll a kormány ellen, azzal szemben is gyakorta az agresszióval és mocskolódással élnek a jobboldal támogatói, pl. hungarofóbnak, magyargyűlölőnek, libsinek nevezve őket, anélkül, hogy egyáltalán értelmes párbeszéd alakulni ki a felek között. Mintha csak az értelmes emberi lét követelménye lenne a jelenlegi kormány és a kormánypárt indoklás nélküli, masszív imádata.


Ez ugyanúgy igaz. Közelről sem kell ezt csak a "baloldalra " ráhúzni ahogy te tetted.

Jah, és igen, én le merem írni, hogy bárhol a viták (nem a vita nem úgy kezdődik, hogy "vityát szentté kell avatni, mert ő egy félisten!") nagyrésze előbb megy egy "kcsg liberális"osázba a "jobboldal" részéről, mint birkázásba a másikról. Tapasztalatból beszélek. :-)


(És úgyis le leszek pontozva emiatt, nem mintha nem szarnám le magasról)

2015. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha rám akartál reflektálni, jelzem, hogy se nem imádom a jelenlegi kormányt, se nem libsizek le liberálisokat. A hungarofóbia meg megint hülyeség, én is tudom, te is tudod, hogy a Jobbikos emberkék szokták használni, a nagy cionistabolsevik világösszeesküvéseik hangoztatása mellett, ami szerintem úgy ahogy van, marhaság.


Szóval ha kérhetlek, ne antagonizálj, tudjuk, hogy a jobboldal támogatói, illetve a konzervatívok körében is vannak agyhalottak és bunkók. De ez még önmagában semmilyen mértékben nem indokolja, hogy a másik oldal is ugyaolyan agressív legyen, ha egyszer ők abszolútnak tekintik az emberi jogok és méltóság tiszteletben tartását. (Így elvileg az úgymond "birkákét" is.)

2015. júl. 20. 22:34
 3/3 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 22:34


Közel sem rád akartam célozni. Egyedül annyit tettem hozzá a mondandódhoz, hogy nem jó az a látszat, mintha ez csak a baloldalra lenne igaz.


"Szóval ha kérhetlek, ne antagonizálj, tudjuk, hogy a jobboldal támogatói, illetve a konzervatívok körében is vannak agyhalottak és bunkók."

Nem antagonizáltalak. Legalábbis nem állt szándékomban. Tudni meg tudjuk, hogy mindkét oldalnak megvan a maga csőcseléke.


"De ez még önmagában semmilyen mértékben nem indokolja, hogy a másik oldal is ugyaolyan agressív legyen, ha egyszer ők abszolútnak tekintik az emberi jogok és méltóság tiszteletben tartását. (Így elvileg az úgymond "birkákét" is.)"

Azt se mondtam egy szóval se, hogy indokolná, mert nem is indokolja.


Annyit jegyeztem meg pluszban, hogy sokkal előbb kapom meg (nem csak én, de bárki aki a fityiszhez képest "balra" van) "jobbról" a "kcsg liberális" jelzőt mint balról a "birkát". És ez is sajnálatos, mert innentől kezdve ugyanúgy lehetetlen az érdemi kommunikáció.

2015. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!