Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azt valaha megfogják érteni...

Azt valaha megfogják érteni az emberek (pláne politikusok, és akik a médiát vezetik), hogy a rasszizmust ugyan úgy el kell fogadniuk mint bármi mást?

Figyelt kérdés
Mert ugye láthatjuk, hogy hiába próbálják elnyomni, mindig jelen lesz, méghozzá nem egy kicsi társadalmi rétegben. Ahogy elfogadjuk a melegeket, cigányokat, a többi vallást, ugyan úgy ezt is el kéne fogadni. Ha ezt bűnnek nevezik akkor akár az előző 3 példát is nevezhetjük annak.

2015. júl. 25. 10:58
1 2
 11/17 tetro ***** válasza:
45%

12.47

mármint hogy kezelik úgy mint egy bűnözőt? előzetesben van és nyomoznak ellene?

2015. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%

Cigány -> Így született, nem tud mit tenni.

Meleg -> Ez alakult ki nála, sok mindent nem tud tenni, azon kívül, hogy elfogadja. Elnyomhatja, de attól csak rosszabb lesz.

Többi vallás -> Választott hülyeség, és nem kötelessége senkinek sem elfogadni.


A rasszizmus szintén választott hülyeség, ezért nem kell elfogadni.

2015. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem hinném, hogy akár a vallás, akár a rasszizmus 100%-ig választott hülyeség lenne. Én ateista vagyok, tudnék úgy dönteni, hogy kövessek bármilyen vallást és betartsam az előírásait, de nem tudnék úgy dönteni, hogy el is higgyem. Ahogy szeretet-utálat sem döntés kérdése. Valaki vagy érett annyira, vagy nem. Vagy van annyi EQ-ja, vagy nincs. A tolerancia, hogy valaki az ellenszenve ellenére együtt tudjon élni a számára ellenszenves dologgal, viszont már választás kérdése.
2015. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%
Bárki, aki tanul pszichológiát tudhatja, hogy az emberi agy működéséhez nélkülözhetetlenek az asszociációs, skatulyázós, sztereotipizáló mechanizmusok. A rasszizmust megszüntetni egyetlen módon lehet, ha az adott kisebbség viselkedését változtatjuk meg úgy, hogy ne szüljön sztereotípiákat. Valószínűleg egyszerűbb, mint az egész emberiséget genetikailag átírni, hogy másképp működjön.
2015. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10%
Akkor fogadjuk el a hungarofóbokat meg a gyilkosokat, pedofilokat, perverzeket, rablókat stb., mert hát mindig is jelen lesznek és ha a te példád nem bűn(rasszizmus), akkor ezek sem azok.
2015. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző, az pedig pontosan ugyanaz az érv, amit a homofóbok szoktak felhozni a homoszexualitás elfogadása ellen. Hogy ha elfogadjuk a homoszexualitást, akkor már el kell fogadni a pedofíliát, szodómiát, nekrofíliát és még ki tudja, milyen válogatott dolgokat. Nem. Nem következik egyik a másikból és az, hogy valaki magában nem szereti a feketéket, ázsiaiakat, azzal nem árt senkinek, legfeljebb csak nem barátkozik velük. Ha kirúgatja, veri vagy ha olyan pozícióban van, származásuk miatt hátrányba hozza őket, az már túl van az elfogadhatóság határán.
2015. júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én ilyent nem mondtam. :)Olvasd el még egyszer a kérdés alatti apró betűs részt.Én csak ezt a logikát vittem tovább.Nincs köze a homofóbokhoz.
2015. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!