Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretném megérteni a menekült...

Szeretném megérteni a menekültek helyzetét? Ezekről miért nem beszél senki?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket, hogy milyen rossz körülmények között laknak a menekültek.Én nem akarok kötekedni, de egy neves felsőoktatási egyetem kolijában (amiért fizetsz) sincsenek sokkal jobb helyzetek.Egy szintre jut egy fürdő, a szobák zsúfoltak, talán kosz nincs ennyi.

Ráadásul apukám katonaként volt kint többször is, látta a kinti helyzeteket, és az ő legjobb tudomása szerint a menekültek 90%-a nem háborús, hanem gazdasági menekült.Ezekről miért nem beszél senki?Ráadásul, ha megnyitom a linket, rögtön több videót dob ki, ahogy randalíroznak a menekültek.Én félnék, és félek is Bpn.Nálam nincs tv, mert szívszorító mennyi negatívum árad már csak a híradókból is, így pár napja tudatosultam csak a tényekkel (neten sem ezeket böngésztem).Először folyt a könnyem, annyira meghatott, hogy ennyien menekülnek (amúgy is érzelgős vagyok), de per pillanat kimennék a határra és nem engednék be senkit.Attól nem tartok, hogy előlünk bármit is elhabzsolnának, de veszélyes az ilyen tömeg.És ha most hagyjuk, akkor később sem lesz jobb.Ráadásul, mi lenne, ha mi is minden probléma elől elmenekülnénk?Aki találkozott velük, mi a véleménye róluk?



2015. júl. 26. 12:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

"Ráadásul, mi lenne, ha mi is minden probléma elől elmenekülnénk?"


Mit csinálnak a magyarok Londonban?

2015. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Szíriában mindet szétrobbantanak, mindenkit megölnek. Így persze gazdaság sincs. Ezért akár nevezhetnéd az illetőt gazdasági menekültnek, de azért például, ha valakit bezársz és ezért szomjan hal, a valódi ok mégis csak a bezárás, pedig tényleg szomjan hal. Ha ezt nem érted meg, semmit sem fogsz megérteni.

Afganisztánban, a kurdoknál, Pakisztánban a háború más formái vannak, végső soron ugyanezekért a gazdaság se működik, és menekülnek. Afrika egy sor országában szintén eltérők a háborús viszonyok, de ezért a gazdaság ott is erősen csekély, és ezért is menekülnek. De végső soron mégis az életüket mentik.

Az apukád vagy nem mostanában volt a mai háborús övezetekben, és ezért az információi hamiska (vagy ő sem érti), vagy pedig mostanában. Akkor gyanús, hogy - nem is akarok belegondolni, amit írnom kéne. Szóval gondolkozz. Ha lehet, az apukádat is beszéld rá erre.

2015. júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Jogos, nagyon is (és akkor beszélhetnénk Ausztriáról, Németországról, Amerikáról), de ekkora szintű vándorlásról akkor sem beszélhetünk a magyarok részéről.A legtöbb forrás, több millió menekültet említ, alig az elmúlt pár hónapban.Ez azért szerintem nem egyenértékű.Szerintem.:)
2015. júl. 26. 12:45
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
"Amúgy meg írod hogy "90%-a nem háborús, hanem gazdasági menekült.Ezekről miért nem beszél senki?" ...közben írod utána... "Nálam nincs tv, mert szívszorító mennyi negatívum árad már csak a híradókból is" Szóval azért mert tájékozatlan vagy az nem más problémája. A neten is lehet hiradót nézni (minden tv csatorna elérhetővé teszi). Inkább nézz pár híreket és hasonlítsd össze...mert beszélnek a gazdasági bevándorlókról!
2015. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

"Én nem akarok kötekedni, de egy neves felsőoktatási egyetem kolijában (amiért fizetsz) sincsenek sokkal jobb helyzetek."


Ebből inkább az következik, hogy a kollégiumok helyzetén IS javítani kellene és nem fordítva.


"Ráadásul apukám katonaként volt kint többször is, látta a kinti helyzeteket, és az ő legjobb tudomása szerint a menekültek 90%-a nem háborús, hanem gazdasági menekült.Ezekről miért nem beszél senki?"


Százmilliók mennek el közpénzből arra, hogy ezt lekommunikálja a kormány a lakosságnak. Én erre nem mondanám, hogy nem beszél róla senki.

2015. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem,hogy így lehet gazdasági menekültnek fogalmazni őket.4 éve volt kint, és nagyon szomorúan tapasztalta, hogy a segítséget sem fogadják el a rászorulók.(De ebbe se mennék bele, mert ez már más dolog).Ő nem ellenzi őket, csak azzal nem ért egyet, hogy sokan úgy ellenzik a törvényt, hogy a háttérről nem tudnak semmit, csak amit sok-sok tájékozatlan ember leír a látottakból és a meséltekből, aminek a nagy része, nem fedi a valóságot.Munkájuk lenne otthon is (mert a legtöbb vándorló otthonának köze sincs a háborúhoz), csupán ebben most több lehetőséget, jobb feltételeket látnak.
2015. júl. 26. 12:52
 7/22 anonim válasza:
34%
Utolsó kommentelő!Örülök,hogy van még az országban ilyen nyitott szemmel járó ember.Gusztustalan,ahogy a magyarok a bevándorlókról beszélnek.Ezek az emberek egy jobb élet reményében menekülnek,s nem azért,hogy a mi életünket megrontsák.Azert,mert hallani néhány rossz esetet,szerintem nem kéne mindet lealacsonyítani.A magyarok közt is vannak rossz emberek,akkor elvárandó,hogy mindünket gyűlöljék?!Abba nem gondol bele senki,hogy ha a mi országunkban alakulna ki ilyen háborús helyzet,akkor nem Az lenne mindenki elsőgondolata,hogy elmenekül a halál elől?Nekünk mennyire esne jól,ha más országok ilyen kitaszítóak lennének velünk sszemben? Persze Orbán nagyon egyszeriűen hoz törvényeket a migránsok ellen,hiszen ha tényleg háborús támadások alakulnának ki,az ő bőre mentve lenne,mindenki más pusztuljon meg,meglehet nézni Putyin hogy él ebben az időszakban...
2015. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Az utolső jelző a második kommentelőnek szólt...
2015. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha valóban meg akarod érteni, ne a plakátháborút figyeld. Elhiszem, hogy szívet tépő 5-6 gyerekes kis családok nyomorúsága. De NEM tudjuk megoldani Afrika és Ázsia gondjait! ! !

És ha jól figyelsz: láthatod, hogy a beszökők nagy része (nem a pályaudvar mellett dekkoló kisgyerekesek) 18-38 közti katonakorú fiatal férfi. Még nincs fegyverük. De ha muszlimok, egyszer csak hopp: lesz. Ennek az egésznek Európa és a kereszténységnek a letörése a célja - okosabbak majd megmondják, erre a modern


Trójai Falóra


honnan az anyagi fedezet?

2015. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Andizsuzsi ***** válasza:

Kérdező!

Mit keresett apád hivatásos katonalént kint (hol is?) nem háborús övezetben?

2015. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!