Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi szól a menekültek befogadás...

Mi szól a menekültek befogadása mellett, és mi szól ellenük? (Főképp a liberális gondolkodású személyek véleményére vagyok kíváncsi)

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 13:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Magamat liberálisnak tartom, de nem támogatom a gazdasági menekültek befogadását.

A nyomorukban biztos vagyok, de hasonló helyzetűnek gondolom őket azokhoz a koldusokhoz, akikre iparág épült az alvilágban.

Az tény, hogy a világ kisebbik fele él kényelemben, vagy viszonylagos kényelemben, nagyobbik részük nélkülöz.

De ha a fejlett világ lemondana mindenről, ami könnyíti az életét, a szegényeknek attól még nem lenne jobb az élete.

Munkát nem tudunk adni nekik, még a sajátunk rovására sem.

Helyben kellene megoldani a problémájukat.

Mint ahogyan nekünk sem az a jó, hogy már nem csak a tanult emberek mennek nyugatra dolgozni, hanem szinte mindenki, aki teheti.

Azokkal a nem magyar származásúakkal viszont semmi bajom, akik "természetes módon" kerültek ide. Pl. ide házasodtak, itt jártak iskolában (pl. egyetemre), s maradtak.

2015. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

No, látod, nem is feleltem arra, hogy mellette mi szól.

Az emberiesség ütközik itt az értelemmel.

Akiket a biztos halálba küldök vissza, azt nem vállalnám fel. De úgy egyébként...

2015. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Megjegyzem, amikor az előbb liberálisnak aposztrofáltam magam, ezen a "Nem szabad ártani", vagy másképpen az én szabadságfokom addig tart, ahol a tied kezdődik" elvét vallom, s nem úgy vagyok liberális, ahogyan a magukat annak mondó pártok.
2015. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

Egyszerűen annyi szól mellette, hogy rászorulnak a segítségre. Ez persze még nem azt jelenti, hogy a világon mind a 60 millió menekült hozzánk jönne, mint amit a nagyokosok vizionálnak, el lehet osztani arányosan őket, amíg meg nem oldjuk a menekülést kiváltó okot. Az EU is ebben a kvótarendszerben gondolkodik, és nem jelentene nagy terhet egyáltalán az országnak.


(Fel lehet hozni még demográfiai, gazdasági, egyéb érveket is, de nekem ezek nem relevánsak.)


Mi szól ellenük? Természetesen az, hogy nagy mennyiségű, egy közösségben maradó idegen tömeg feszültséget kelt, ez jól megfigyelhető valamennyi országban. Illetve ha elhúzodik a konfliktus, ami miatt menekülnek, akkor fontos hogy jól sikerüljön az integráció, és sajnos ez nem könnyű.

2015. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%
A humanizmus szol a befogadasuk mellett, az hogy az embertarsamat nem kuldom a biztos halalba.
2015. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nagyon sok társadalmi feszültséget okoznak a befogadó országokban (Magyarországon pedig sajna nélkülük is van elég feszültség)


Oké oké, de most ne nézzük a humanitárius tényezőt, elvégre Magyarországon is sok magyar él, aki rászorul a segítségre, mégis szarik rájuk a kormány meg azok az aktivisták (tudom, nem olyan mint egy háborús övezet, de sok a tönkrement család, és előbb mégis a saját portánkon kellene rendet tenni). Én úgy gondoltam, hogy az országnak magának mennyire lehetnek hasznára, gazdasági vonatkozásban, ha már kénytelenek leszünk befogadni sokat közülük. Vagy ez inkább terhet jelent majd mint hasznot? Nem fog kifizetődni?

2015. júl. 27. 15:14
 7/20 anonim ***** válasza:

Hasznot jelenthetne, ha lenne Magyarorszagon egy atgondolt integracios politika. De nincs, inkabb keritest epitunk.


Magyarorszag lelekszama csokken, a kepzettek kivandorolnak Nyugatra, ezen segithetne a bevandorlas, elvileg.


de ez Magyarorszagon annyira lehetetlen hogy nem is erdemes megprobalni.

2015. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

7-es: Nagyobb lélekszámú kínai él hazánkban, s nincs velük gond. (Megjegyzem az "ócó kínai", magyar gazdaságot rontó üzleti tevékenységnek részei ugyan, de nélkülük sem lenne más). A kínai társadalmi berendezkedés is nagyon eltérő, mint a mienk, de ezt úgy mentik át, tartják meg maguk körében, hogy nem okoznak semmiféle gondot másoknak.

Ezt azért írom, mert a muzulmánok világa is nagyon más, de nem szükségszerű, hogy ebből bármi negatívum származzon, mint ahogyan a távol-keleti származásúak esetében sincs semmi probléma.

Kérdés, ők tudnak-e, akarnak-e illeszkedni hozzánk? Mármint aki marad, mert a többség menne tovább.

2015. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"a muzulmánok világa is nagyon más, de nem szükségszerű, hogy ebből bármi negatívum származzon"


Szerintem sem, de errol nem tudod meggyozni az atlagmagyart.


az atlagmagyarnak a muszlim=terrorista.

2015. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8-hoz még: az ázsiai emberekhez is kötődik sok előítélet, de az iszlám=terror típusú nem. Így sajnos azoknak is nehéz dolga lenne itt, aki nagyon nyitott, könnyen asszimilálódna, tanulna, dolgozni közöttünk és velünk.
2015. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!