Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bevándorlás korlátozása...

A bevándorlás korlátozása felfüggeszti a kiegyenlítődést?

Figyelt kérdés

Ha egy országban ugyanaz a gyár ugyanolyan módon állít elő valamit, mint egy másik országban, és valamiért mégis 4-5-szörös különbség van a bérekben, akkor a bevándorlás korlátozása megakadályozza ezt az igazságtalan vagy nem igazságtalan eltérés kiegyenlítődését. Azért mindegy, hogy igazságtalan vagy nem az eltérés, mert úgyis kiderül, ha a bevándorlás nincs korlátozva.


Ezen kívül ásványi anyagban gazdag országoknak, mint Ausztrália, Kanada, Norvégia..., is olyan privilégiumot biztosít az ásványi kincs (olaj,arany,halászat), amelyért nem tettek semmit azon kívül, hogy odaszülettek.


Ezek alapján nekem a bevándorlás korlátozása erősen a kiegyenlítődés (ami jelenthet mindkét irányba való elmozdulást a figyelembe nem vett összefüggések miatt) ellen hat.


Nektek mi a véleményetek?


2015. aug. 2. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Igen.
2015. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a világot úgy szemléljük, hogy mi a gazdasági érdek, vagy hogy szeretnél-e békés, nyugodt életet élni. Majd ha az összes szomszédod naponta százszor allah akbározik a küszöbödön, és levágják a fejed, ha esetleg ellenállnál az erőszakos hittérítésnek, akkor gondolkozz el azon, hogy milyen szuper dolog a bérek kiegyenlítődése...
2015. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De hogy képzeled el a bérek kiegyenlítődését? A fejlődő országokból jönnek hozzánk. Mi meg menjünk nálunk gazdagabb országokba? És így tovább?

Vagy miért lenne jó, ha sok csóró jön hozzánk, akik nem is biztos, hogy annyira szeretnének dolgozni?

2015. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem minden bevándorló akarja levágni a fejed, másrészt a szegénység nagy úr, az sok minden olyanra kényszeríti rá az embert, amit nem tenne meg, ha nem éhezne meg nem lövöldöznének rá. A szegénységet meg sokszor a rossz természeti adottságok vagy éppen egy gazdagabb ország kiszipolyozása okozza. Ráadásul a kiegyenlítődésen túl a gazdasági összmérleg is elbillenthet mindkét irányba, és mindkét irány jó irány, mert a javulásból és a romlásból is ÚJ ismeretekre lehet szert tenni, és mélyebben és jobban átgondolt törvényeket lehet meghozni azok alapján. Ha pl. egy helyről sokan vándorolnak be, és nem dolgoznak, akkor a segélyezési rendszer szorul átgondolásra, mert rossz, és lehet jobban is csinálni. Szerintem cigire többet költ egy átlag magyar, mint amennyiből élnek az igazán szegény országból potenciális bevándorlók. Az ő életszínvonalukat nem nehéz emelni, a segélyezést újra lehet strukturálni, mint ahogyan ha nincsenek bevándorlók, a segélyezési, támogatási, motivációs feladatok mindig lehet jobban csinálni.


Általában véve az intelligencia ismérve az, hogy nincsenek olyan végleges kijelentések, hogy NEM vagy IGEN, hanem ha valami így nem, akkor fog úgy menni, és persze kellenek a kreatív ötletek is, hogy egyáltalán mit lehet ezen a világon csinálni a cigizésen meg fasírtevésen kívül.

2015. aug. 2. 15:02
 5/8 anonim ***** válasza:

4: De miért segélyezzük a bevándorlókat, amíg vannak itthon is éhező, nyomorgó gyerekek, emberek?

Menjenek a bevándorlók azokhoz a gyarmatosítókhoz, akik kiszipolyozták az országaikat, de ne hozzánk. Nekünk nélkülük is van elég gondunk.

2015. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem tévesen fogod fel úgy Magyarországot, és a jelenlegi állapotokat, mint gazdag ország. Egyébként ha megnézed az ország gazdasági mutatóit, de ha csak kinézel az ablakon, láthatod, hogy Magyarországnak nincs tengere, tehát nem fog ingyen húst kiszedni a vízből, nincs olajmezője, se aranya, meg még olyan sok fája sincs, hogy fából lehetne a házakat építeni, anélkül, hogy tönkretennénk az erdőket.


Ezen felül Magyarország nem egy kreatív ország, tehát itt nem sok álmot tudnának összetörni az idegenszívű emberek. Amíg bulizásról, meg sörről van szó, addig brutálisan egyszerű matematikai számításokkal kideríthető, hogy mit kell tenni a cél elérése érdekében.

2015. aug. 2. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Az általad emlegetett kiegyenlítődés egy nem létező jelenség. Először a vasfüggöny felszámolása, aztán az EU-csatlakozás kapcsán hitegettek vele minket is.
2015. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kiegyenlítődés nem azt jelenti, hogy neked jobb lesz. Két okból. Egyik, hogy lehet, hogy nem érdemelnél annyit, amennyit kapsz, még akkor sem, ha már most keveset kapsz. A másik, hogy a jónak nem létezik olyan definíciója, amit mindenki elfogad vagy egyáltalán megért.
2015. aug. 2. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!