Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok,...

Külföldön élő magyarok, mennyire éltek jobban ott, mint Mo-n?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Anglia, minimàlbèr: kb 1000 font. Vidèken pàrommal szobàk bèreltünk. SzolgàltTàsra (pl mozi, pub , kajàlda) nem koltottunk mert as draga, de igy maradt havi 1000 fontunk. Ezert fejenkent 200-240 orakat dolgoztunk havonta igy ido es energiA sem lett volna különösebben kikapcsolòdni. Persze stonehengr Meg london ès pàr dolog Megvolt.

Viszont a tervezett egy èv utàn vidàman hazajöttünk sokkal magasabban kvalifikàlt àllàsokba, melyekbôl jòl megèlünk.

2015. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Felesègemmel az USA-ban élünk 4 éve. (Salt Lake City, UT). Jól èlünk, semmi esetre sem mennènk haza. A magyar színvonalamhoz képest 3x-os életszínvonalbeli különbsèget tapasztalok. Előtte Angliában èltem, ott is szèpen megéltem.
2015. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Londonban elek 2 eve. Meg otthon alig jottem ki a fizetesembol itt mar felre is tudok tenni havonta annyit amennyibol otthon eltem atszamolva. Ezen kivul egy autot is vettem mar. (Acskent es asztaloskent dolgozom.)
2015. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es kommentelő,

voltatok Utah Jazz kosármeccsen?

2015. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Bajorország, fűtésszerelő, 1800euro főállásban. Vállalkozóként otthon ugyanez a pénz megvolt szezonban, amit itt most félrerakok azt otthon vagy elautóztam a munkát hajtva, vagy szerszámra költöttem, vagy feléltem télen. A hely maga szar, utálok itt lenni, ahogy tudok pattanok tovább angol nyelvterületre.
2015. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es! Nem, mert nem szeretjük a kosárlabdát, màs profi sport pedig relatíve kevès van az államban, nem népszerű errefelé. Baseballból sincs elsőosztályú csapat.
2015. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
91%

Odensében, Dánia harmadik legnagyobb városában élek egy éve. Tanulni jöttem ki helyi fősulira, mellette diákmunkából tartom el magam. Kellett szülői támogatás kezdőtőke, rengeteg szervezkedés, stb formájában, mára azonban a saját lábamra álltam. :)


Fiatal koromhoz (20) mérten csak ahhoz tudok hasonlítani, ahogy az otthoni egyetemista barátaim élnek. Nagyon jó esetben 800 Ft egy diákmunkás órabére, Pesten legalább 30000 az albérlet, plusz kaja, plusz bérlet, stbstb.

Itt a minimál diákmunka-bér 4000 Ft, ennél csak több szokott lenni. Kaja-pia ilyesmi 2-3x többe kerül, de a fizetés akár 8x annyi is mint otthon. Mosogatás, újságkihordás, ilyen munkákat végzek. Heti olyan 20 óra munkával keresek 320000 Ft-ot. 100000 az albérlet, kajára, szórkozásra elköltök max. 60000-t még. (Elég spórolósan élek, költhetnék többet is, de inkább megtakarítok.)

ÖSszességéban sokkal jobban élek, mint otthoni egyetemistaként tenném. Hazalátogatni 3 havonta szoktam kb., nem egy vészes összeg. Rengeteg pénzt félre tudok tenni, illetve támogatni is tudom a szüleimet, ha úgy adódik. Ezek természetesen alja munkák, amikhez csak angol nyelvtudás szükséges. Ha tudsz dánul, és szakmád is van már, sokkal jobban lehet keresni. Ha jól tudom, bőven 1 millió forint fölött van itt az átlagbér. Az adók is magasak mondjuk, kivéve az évi első 1,6 millió forintot, abból csak 8%. Utána a hevi első 160E-ből 8%, a többiből 37. Cserébe ingyenes az oktatás, nagyon magas színvonalú az ingyenes egészségügyi ellátás (kivéve fogorvos). Minden év március környékén a munkáltatótól megkapod az előző évi ,,Feriepenge-t" (szabadságpénz) amit nyaralásra is elkölthetsz.

2015. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Erdélyben éltem az éhhalál fenyegetett mert nincs munka. Én itt Mo-n jobban élek mióta át jöttem dolgozni.
2015. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban élek, és nem csak anyagi szempontból, hanem a munkámban is megbecsülnek, és úgy általánosságban jobb itt a légkör, mint Magyarországon. Egyelőre au pairként dolgozom heti 30-35 órában. Rengeteg szabad időm van, és teljes ellátás (szállás, étel, benzinköltség) mellett majdnem annyi zsebpénzt kapok, mint amennyiből otthon apukám eltartja a tesómat és anyukámat. Ha lejár a szerződésem, biztosan kint maradok.
2015. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!