Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy a frászba tudnám kideríte...

Hogy a frászba tudnám kideríteni magánemberként, hogy egy XY-nak milyen vagyona van esetleg és mi a pontos címe?

Figyelt kérdés

Bűncselekmény miatt elítélték, nekem meg is ítélték az okozott kárt (több milla), de az illető volt annyira ravasz, hogy már a büntetőeljárás során gyorsan leíratott mindent a nevéről, azaz 2 lakást, kocsit, bankszámláit megszüntette, 3 Kft volt a nevén, azokat is gyorsan átíratta más nevére, munkahelye hivatalosan nincs (vagyis, hivatalosan maffiózó a csávó), az ég világon mindent elkövetett, hogy még csak megtalálni se lehessen.

Még azt is megjátszotta, hogy kijelentkezett az állandó lakcíméről, és benyögött egy kamu külföldi címet, hogy állítólag ott él, és olyan bőr van a képén, hogy még szociális segélyt is kér, csak a látszat miatt, hogy lám ő hajléktalan, közben meg az ember lélegzete eláll, amilyen kocsikkal járkál.

Papír persze nincs az állítólagos külföldi lakcíméről, de nem is él ott, naponta látom, de mit tudok én tenni, hogy bebizonyítsam, hogy márpedig igenis ott lakik, ahol és igenis az ő kocsija amivel jár (csak persze haver nevén), és igenis van vagyona, bakszámlája csak minden haverok nevén?


nagyon rákészült a gyerek a bcs-re, és most meg itt lenne a végrehajtás, aztán semmit se lehet tenni, mert tehát hiába él továbbra is luxus-színvonalon, papíron tulképpen egy nincstelen hajléktalan.


Tudom, hogy ez a tipikus magyar alvilági figura prototípusa, na de mégis mit lehet tenni ilyen esetben? Hát még a végrehajtási eljárás se fog megindulni, ha nincs lakhelye ...


Ötletek?



2015. aug. 11. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fedezetelvonas buncselekmenyenek alapos gyanujaval feljelentest teszel.
2015. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ötletek nem szalonképesek és részedről nem kivitelezhetők. Ennek oka az, hogy az illető nem saját kútfejéből találta ki, amit tett, hanem mindössze másolt. Megállapította, hogy a mai magyar hatalmi elit így csinálja, remek eredménnyel, megtámadhatatlanul (erre sok sok bizonyítéka van), és beállt a sorba. Esélyed nincs. E vidéken a nyers erő és hatalom szava dönti el az igazságot. Látszólag tisztességes esélyed az, ha találsz egy valódi ellenségét, aki nála is hatalmasabb. Persze ekkor neki leszel kénytelen fizetni a "szolgálataiért". Ne izgulj, nem pénzzel. Sokkal rosszabbal, a gerinceddel. Esetleg a nyelveddel.
2015. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

persze h nem magától, kifejezetten csalásra szakosodott ügyvéd irányította a dolgokat a háttérben, ezek ketten (ő meg egy haverja) csak kivitelezték a dolgokat, és olyan tökéletességgel, hogy nekem is csak merő véletlenségből sikerült lebuktatnom, aztán ki tudja, valójában hány embert forgatott ki a vagyonából...


Lényeg h tehát jogi úton semmit se lehet tenni, hát ez nagyon király... Arra sajnos nincs lehetőségem, hogy egy úgymond nála is nagyobbat találjak, nem vagyok én olyan befolyásos sajnos, nincsenek fenti szinteken összeköttetéseim.


Akkor tehát én a bizonyítás érdekében semmit se tudok önállóan és pénzmentesen tenni? Pl ha naponta lefotózom, hogy milyen kocsival járkál és hol, az számít a végrehajtónak? Az alapján feltételezheti, hogy mégis itthon lakik és mégis övé a kocsi és a lakás? Vagy ennyivel megoldva, hogy haverok nevére minden, és az életben nem fogom meg?


Ez a fedezetelvonásos bcs meg oké, na de sztem szintén bizonyíthatatlan. Már szóba került a tárgyaláson, hogy hova tűnt hirtelen a sok milla a számlájáról, de természetesen a bíróság nagyon logikusnak találta és elfogadta a magyarázkodását, hogy az üzleti partnereinek kellett fizetnie.


ááhh az ész megáll tényleg ....

2015. aug. 12. 06:24
 4/11 A kérdező kommentje:
a nem szalonképes ötletekről meg ... feltételezem, mire gondolsz, nézd nem fogod elhinni, ezért nem is rom, de szóval nem egy ember ajánlotta már, hogy többre mennék egy jól megtermett ukrán humán ügyintézővel ... na de ilyet se ismerek, meg aztán a végén én kerülök bajba, szal nemtom.
2015. aug. 12. 06:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha olyan mint irod, akkor lehet hogy a fel varos a zsebeben van, szoval fellebbezz. A pesti tablabirosag mar csak nem eszik a tenyerebol.


Amit csinalt az fedezetelvonas, az pedig buncselekmeny.

2015. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ahogy mondod, a város a zsebében kb. rokon az ügyészégen, tokon a törvényszéken ... jó haver a végrehajtó, és stb stb, lehetne sorolni, és akkor én nem is tudok mindenről. ezek után már nem is olyan fura, hogy végig miért én éreztem magam vádlottként.
2015. aug. 12. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így jártál, de egy dolgot meg kell érteni.

Mindenkitől csak azt lehet elvenni ami az övé. Hiába fotózod le, hogy más autójával jár.

Gondolj bele! Én eladok neked valamit, utána tőled lefoglalják az én tartozásom miatt.

Vagy xy-nak kölcsön adod az autód majd elviszi a végrehajtó,mert ő adós és azzal az autóval jár.


Te is érzed, hogy ez így lehetetlen, ugye?

És rengeteg olyan eset lenne amikor morálisan is igazságtalan lenne. Itt most persze nem.


Fedezetelvonás?

Magánszemélyről van szó nem cégről! Milyen fedezetelvonás bűncselekménye?

Aki ezt írta, megértem az igazságérzetét, de nagyon rossz dolog amikor valaki hozzá nem értően tanácsokat osztogat.


Sokan olvasnak, hallanak ezt-azt, azt többé-kevésbé megértik, aztán adják egymásnak a tanácsot ami éppen nem passzol oda.


Bocsánat, ha megsértettem bárkit, de annyi ilyet lehet olvasni.


Kérdező, fent kell tartani folyamatosan a végrehajtást, hogy ne évülhessen el, aztán ha egyszer valami a nevére kerül végrehajtják.

Megértem, hogy ez nagyon kevés neked.

2015. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.


Azt még kihagytam, hogy neked mint magánembernek nincs jogod adatokat lekérni a lakcímnyilvántartóból illetve kinyomozni a vagyonelemeit.


A hatóságoknak van joguk és meg is teszik, így például a végrehajtás során is.


Ha ingatlan van a nevén, a földhivataltól a végrehajtó vagy a bíróság azonnal kideríti.

Ha bejelentett munkahelye van, a NAV-tól.

Ha fel akarják kutatni a bankszámláját, felkeresik az összes Magyarországon működő bankot, stb...


Amellett, hogy te nem vagy hatóság így nincs jogod, értelme sem lenne, hiszen nyilvánvaló, hogy a hatóság nagyobb eséllyel találja meg ha van valamije.

Nem gondolod?


Vagy mit gondolsz? Ha van valami a nevén, akkor nem találták volna meg, de te magánemberként megtalálhatod?


Viszont, ha valami a tudomásodra jut, hogy van valami végrehajtható vagyona, akkor jelezheted a végrehajtónak. Ő majd leellenőrzi és lefoglalja, zárolja, inkasszózza, stb...


De főleg azt nem értem, hogy gondolod, hogy te adatokat kérhetsz le róla, akár a lakcímét akár a tulajdonait illetően.



A végén azt kérdezed: "ötletek?".

Esetleg a végrehajtónak adhatnál te ötleteket, mást nem tehetsz, bár ahogy írtam, nem hiszem, hogy te tudsz valami olyanról amiről a végrehajtó nem.

2015. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

értelek én persze, csak hát egy teljes patthelyzet.


és ha megindul egy végrehajtási folyamat, az sosem évül el? vagy 5 év múlva már röhöghet a markába és megúszta, vehet bármit a nevére, mert utána már nem lehet tőle elvenni?

(az a vicc h a bíróságon a végrehajtói irodában is kb nulla infót adnak, az eszem megáll komolyan, és az már mellékes, h természetesen még ebben is nekem kell az elítéltnek éreznem magam, és szinte felháborodnak, hogy én miért is zaklatom őket ilyenekkel, amikor tudom, hogy nincs vagyona .... agyrém ez emberek, de az igaz, hogy amolyan tipikusan magyar)

2015. szept. 5. 09:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Elévülni nem fog. Ha a végrehajtó bármilyen végrehajtási cselekményt tesz (akár csak egy levelet küld neki, amiben tájékoztatja a fizetési kötelezettségéről és felszólítja), akkor megszakad az 5 éves elévülési idő és újraindul.

Hidd el, ettől nem kell tartani. De ha aggódsz akkor évente szólj rá a végrehajtóra, hogy küldjön neki levelet! (Bár anélkül sem hagyja elévülni.)


A bíróságon az adatvédelmi jogszabályok miatt nem adhatnak ki bizonyos infokat. Ahogy írtam, te nem hatóság vagy, hanem a jogosult a pénzre.


Hogy az ott dolgozó ügyintéző milyen stílusban beszél, pedig nem jogi kérdés, hanem az ő viselkedése. Sajnálom, hogy még ezt is be kell nyelni mellé.

2015. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!