Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem kell a migránsokat...

Miért nem kell a migránsokat kivizsgálni egészségügyileg?

Figyelt kérdés
Akár maláriás akár ebolás betegek komoly kockázatot jelentenének az unióra nézve is, miért nem érdekül, hogy kiszűrjék a betegeket? Van ügye ez a egyezmény, hogy nem kell. Esetleges járvány esetén felelősségre lehet majd hozni a egyezmény megalkotóit? Szerintem sok embernek semmi baja nem lenne akkor velük ha tudnák, egészségesek.
2015. aug. 22. 09:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha ezeknek valami olyan betegsége van ami fertőző (ebola, tífusz, stb), akkor az már végezne velük az utazás alatt. Az olyan problémák, mint AIDS, hepetitisz, pedig csak azokat fertőzi akikkel "közvetlenül" érintkezek.

Egyébként aki menekült sátuszért folyamodik azokat vizsgálják. Akik viszont csak "feltartóztatásra" kerülnek, azokat általában kiutasítják, vagy visszatoloncolják, tehát nincs értelme elvégezni rajtuk drága vizsgálatot.

2015. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%
Azért nem kell, mert ezen betegségek lappangási ideje max néhány hét, de a menekültek jobb esetben is hónapokat utaznak mire az EU-ba megérkeznek, de van aki több mint 1 éve úton van, kivéve ha Koszovóból jön, de ott meg nehéz elkapni trópusi betegséget.
2015. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

"Van ügye ez a egyezmény, hogy nem kell."


Milyen egyezmény?


"Szerintem sok embernek semmi baja nem lenne akkor velük ha tudnák, egészségesek."


:D :D :D


Olvass utána az általad említett betegségeknek. Igen kicsi az esélye, hogy egy ebolás vagy egy átlagos maláriával fertőzött személy, kezelés nélkül megélné, hogy eléri a magyar határt. Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy egy fertőzött hivatalos úton, repülővel érkezik.


Érdekes történet, hogy kb. 20 éve általános iskolás voltam és az iskolánk egy beregszászi iskolával kötött társintézményi szerződést, melynek a lényege az lett volna, hogy 1 hétig a diákok egy részének lehetősége lett volna cserediákként egy hetet eltölteni Kárpátalján, cserébe, ottani diákok jöttek volna Magyarországra. Végül nem lett ebből semmi, mert elterjedt a diákok szülei között, hogy Kárpátalján sokan AIDS-esek, biztos az érkező gyerekek is.

2015. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom én nem nagyon hiszem el, hogy hónapokig sétálgatnának, hogy ide érjenek. Inkább 2-3 hétig. Az ebola meg 10 nap után jelentkezik. Személy szerint inkább az olaszokat sajnálom hozzájuk 3 nap alatt eljutna egy fertőzött...
2015. aug. 22. 10:21
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Hogy őszinte legyek nem számít mit hiszel, ez nem változtat azon, hogy mennyi ideig tart az út a menekülteknek. A görögökhöz, olaszokhoz se jutnak el 3 nap alatt, nem yachtokkal haladnak hanem jobb esetben motoros csónakkal, de inkább evezve. Nem tudom te próbáltál-e már evezni tengeren, vagy sétáltál a sarki kisboltnál messzebb távolságra, de nem halad túl gyorsan az ember.
2015. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
17%
A harmadik világháborúz biológiai fegyverekkel vívják, melyben ők a nehéz tüzérség. Teljesen fölösleges vizsgálgatni őket. Az általuk hordozott vírus hagyományos vizsgálatokkal nem mutatható ki. Hosszú lappangás után majd csapást mér Európára, a túlélők száma elenyésző lesz.
2015. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 tetro ***** válasza:
43%

10.21

az egy pillanatig se zavarjon meg a képzelgésedben, hogy azon a környéken ahonnan a menekültek most érkeznek, nyoma se volt ebolának... mert ha ezt végig gondolnád, akkor sokkal kevésbé hitelesen tudnál rettegni a semmitől.

2015. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%
Az ebola egy gyerekjáték, ma már annál lényegesen pusztítóbb fegyverek vannak.
2015. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 schocko ***** válasza:
28%
Ha te egy másik országba utazol, akkor kivizsgálnak?
2015. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%
Nem, de én nem hordozok biológia fegyvereket.
2015. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!