Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberalizmus egyik veszélye...

A liberalizmus egyik veszélye lehet a diktatúra?

Figyelt kérdés

De ne siessünk előre kezdjük a legelején. A mai modern liberalizmus elveti a nemzetállamokat és azt hirdeti hogy a multikulturális közösségek sokkal fejlettebbek és jobbak. Valamint csak akkor lesz az egész Földön béke és jólét ha az emberfajok elkeveredtek egymással és nem léteznek kultúrális különbségek. Ezt nyíltan ki is mondták Nyugaton, például Mona Sahlin.

[link]

Vessük ezt egy kicsit össze a kommunista ideológiával (nem véletlenül hívják nyugaton a liberalizmust kulturális marxizmusnak). Szóval itt egy utópia ami a liberalizmus célja és aminek a megvalósítására még nagyon sok időre van szükség, még akkor is ha az adott országban a liberálisok kormányoznak. Tehát csakúgy mint a kommunista rendszereknél szükség van átmeneti államra, ez ott a szocializmus volt, a liberálisoknál pedig a liberális diktatúra.

A liberális diktatúráknak vannak fokozatai is, a legkeményebb, legbrutálisabban elnyomó liberális rendszer az a jakobinus diktatúra. Ugye nem kell bemutatni az akkori Franciaországot senkinek: a liberalizmus nevében több százezer embert végeztek ki futószalagon a nyaktilóval és a népbíróságoktól az egész lakosság rettegett. A "szabadság, egyenlőség, testvériség" mottót vérrel írták fel a falakra és a zászlókra.

[link]

A liberális diktatúra enyhébb fokozata az a napjainkban is működő Svédország. Ott a propaganda szócsöve a teljesen állami tulajdonban lévő média. A megfélemlítő, elnyomó terrorszervezetek pedig a jogvédő szervezetek mint például a Helsinki Bizottság. Aki nyíltan a befogadó liberális kormányzat ellen beszél, arra rászállnak, állását elveszíti, megszégyenítik, valamint lelki terrorban tartják, meghurcolják. Mellette a statisztikai adatokat (amik a bevándorlók által elkövetett bűnöket mutatnák) elhallgatják, és elfedik. Tehát ugyanúgy nincs szabad média és ugyanúgy néppropaganda van mint a szélsőjobboldali vagy kommunista diktatúrákban.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=YDK6CZgscLI

[link]

Muszáj megemlíteni még az USA-t ami szintén liberális alapokon nyugszik, bár ott a jobboldali ellenzék azért sokszor megfúrja a liberálisok terveit, és sokszor váltja őket a kormányon. Például jelenleg a liberális kormányzat van hatalmon Barack Obama vezetésével. Ez a liberális kormányzat hozta meg a Hazafias Törvényt (senkit ne tévesszen meg a neve) ami arról szól hogy az USA magánszemélyeit a rendőrség bármikor titkosszolgálati módszerekkel a terrorizmus címén bármikor lehallgathatja.

De had mondjam el a saját történetemet, tegnap beszéltem a chat.hu oldalon egy liberálissal. Elmesélte hogy számára az ideális állam az ahol minden faj és vallás megfér egymás mellett, és szerinte az egész világon a nemzetállamokat el kéne törölni, helyette mindenhol multikulti közösségeket létrehozni ez lenne a tökéletes világ. Ekkor megkérdeztem: mit csinálnál ha az emberek többsége ezt nem akarná és ellenállna, szabotálna téged? Erre a válsz: kőkeményen elnyomnám és megsemmisíteném őket, a nagyobb cél a későbbi világbéke érdekében.

Összefoglalva bármilyen liberális rendszert ha nézünk felfedezünk diktatúráknak bizonyos jeleit. Én elhiszem azt is hogy a liberálisok nem akarnak szánt szándékkal diktatúrát, hanem a diktatórikus rendszert mint olyat átmeneti állapotnak tekintik, de mégis van ilyen.

Mit gondoltok erről az eszmefuttatásról? :)



2015. aug. 24. 10:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egy hideg zuhany jot tenne Neked.
2015. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Légyszíves ha válaszolsz azt érvekkel fejtsd ki.
2015. aug. 24. 10:57
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

"A mai modern liberalizmus elveti a nemzetállamokat és azt hirdeti hogy a multikulturális közösségek sokkal fejlettebbek és jobbak. Valamint csak akkor lesz az egész Földön béke és jólét ha az emberfajok elkeveredtek egymással és nem léteznek kultúrális különbségek."


Mivel már itt tévedsz, a többit fölösleges elolvasni.

2015. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3# Nem tévedek, Svédországban liberális rendszer van, linkeltem neked az ottani liberális vezető Mona Sahlin kijelentéseit. Ezt nyíltan be is ismerték, de ha liberális oldalakat olvasgatsz (index, youtubon bizonyos videók alatti kommentek) ugyan ezt látod. Sőt mivel én rengetegszer vitatkozom liberális emberekkel nekem is mondták már milliószor.
2015. aug. 24. 11:03
 5/25 anonim ***** válasza:
A liberalizmust és úgy értelmezem, hogy időnként azért egy-egy jól irányzott pofonra szükség lehet (csak meg ne sántuljon).
2015. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Ez a liberalizmus. Az összes többi elborult baromság amit leírtál, az nem. A liberalizmus pont hogy a legteljesebb mértékben ellene megy a diktatúrának, hiszen az egyén szabadságát hirdeti.


Aki mást mond, az nem liberális, ennyi.


Én is mondhatom, hogy az angol királynő vagyok, és szerintem mindenkinek almát kell zabálnia csak és kizárólag, akkor szerinted ez az angol királynő álláspontja?

2015. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
6# A liberalizmus az egy utópia. Én elhiszem hogy a liberalizmus a valóságban a legteljesebb szabadságot jelenti mert tényleg ez is a cél. De az odavezető út diktatúrával van kikövezve, a fenti számos példa bizonyítja ezt.
2015. aug. 24. 11:20
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

A neoliberalizmus legfőbb hirdetői USA és Izrael.

Ennek két oka van.

1. egyenlő jogi feltételek esetén az USA tőkések sokkal erősebbek mert két nagyságrenddel több pénzük van mint másoknak.


2. A zsidó kisebbséget el akarják fogadtatni a nagy világban. A világtörténelemben még mindig nehezen fogadták el őket.


És egy költői kérdés: Izraelben miért nincs liberalizmus?

Ott vajon miért nem tartják tiszteletben kisebbségi jogokat? Oda miért nem mehet aki csak akar?

2015. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20%

#7


A liberalizmus valóban egy utópia.


Arról szól hogy mindenki áldozza be a nemzeti érdekeit hogy aztán maradjon egy nemzet amelyik az összesen uralkodik.


Sokan akartak már világuralomra törni. Nincs új a nap alatt.

2015. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
a szélsőséges gondolkodás szükségszerűen agresszióhoz és elnyomáshoz vezet. Az a személy, aki nem tudja elviselni a más véleméyt, a másként gondolkodást, ab ovo az erőszakhoz folyamodik. A liberalizus ugyanolyan totalitáriánus, elnyomó, egyeduralomra törő eszmeiség, mint a nácizmus vagy a kommunizmus, ezért lényege nem is különbözik tőlük.
2015. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!