Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti ismertek jobboldali,...

Ti ismertek jobboldali, konzervatív gondolkodású - horribile dictu: nacionalista érzelmű - kortárs magyar írót, költőt?

Figyelt kérdés

Nekem egy se jut eszembe, hiszen Spiró, Kertész, Dragomán, Kornis, Kukorelly, Márton László, Horváth Péter, Esterházy, Karafiáth, Bächer Iván stb. mind-mind balliberális író-költő.


Egyáltalán: van még hazafias költészet, irodalom?



2015. szept. 2. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

hát talán ott keresendő az ok, hogy az értelmiségi réteg azért olykor gondolkodásra is képes ... na most aki viszont gondolkodik, attól igen távol állnak a jobboldali maszlagok.

nagyon egyszerű az összefüggés, te magad hoztad rá a jó példákat. bevallom, én még értelmes nacionalistával nem találkoztam, akivel azért némileg az 5 általános feletti színvonalon is el lehetett volna beszélgetni.

2015. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
várjunk csak, ettől még van persze! a balliberális miért ne lehetne hazafias?
2015. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdekes társaság és még érdekesebb minősítés. Ehhez a szinthez nincs mit hozzátenni, nem fog nőni tőle.
2015. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyilván azért mert aki az irodalmi pályán kíván érvényesülni annak alkalmazkodnia kell az ott kialakult baloldali túlsúlyhoz.


Különben hiába a tehetség...Nem jelentetik meg a költeményeit a nevesebb irodalmi folyóiratokban,a könyveit nem adják ki a kiadók és nem hívják meg a jelentősebb "tudományos" konferenciákra és társaságokba. Így nem lesz hírneve,nem lesz ismert és mivel meg kell élnie valamiből,ezért mehet a gyárba szalag mellé.


De nem csak az irodalmi élet területén van ez a baloldali túlsúly. Hasonló a helyzet a színművészet területén is.

2015. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

"na most aki viszont gondolkodik, attól igen távol állnak a jobboldali maszlagok."


Erre rácáfol az hogy rengeteg neves tudós és értelmiségi áll a jobboldalon(Pl: Pálinkás József fizikus, Bod-Péter Ákos közgazdász, Makovecz Imre építész...stb).


Egyedül az irodalom,a színművészet és a művészetek területe az,ahol a baloldalnak gyakorlatilag hegemóniája van.


Bár ez a fölény se fog évtizedekig tartani ha megnézem a mostani bölcsészkaros egyetemisták és főiskolások pártszimpátia statisztikáit.

2015. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Molyember ***** válasza:
Ez nem egyszerűen politikai felfogás kérdése. A posztmodernbe egész egyszerűen nem fér bele semmilyen eszme, így a nacionalista, de a liberális gondolkodás sem. Más kérdés, hogy aki nem ért hozzá, fogalma sincs, honnan jön egy irányzat, az könnyen az ellenségének tekintheti azt, ami nem tetszik neki. A nacionalista, ebben az értelemben "hazafias" alkotások egyértelmű visszafordulást jelentenének a művészetben. Nem fejtem ki bővebben, már úgyis hazaáruló vagyok, gondolom.
2015. nov. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lassan itt mindenki hazaáruló, aki nem a jobbikos nyekergéseket böfögi vissza, szal sztem ez csak dicsőség rád nézve :)
2015. nov. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molyember ***** válasza:
De attól még csúnya, ráadásul nem igaz. :)
2015. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi a csúnya konkrétan?
2015. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Molyember ***** válasza:
A hazaárulózás.
2015. nov. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!