Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek nem ízléstelen az...

Szerintetek nem ízléstelen az index alábbi cikke?

Figyelt kérdés

[link]


Adott egy nem túlságosan komoly showműsor, melynél a hivatalos szervezők úgy döntöttek, hogy 2 külön díjat osztanak ki eltérő szabályrendszer alapján. Mindkét díj hivatalos. Erre kitalálták, hogy a mi díjunk nem is igazi ( [link] Valaki ezt vitatni merte, jogosan (mivel közben a szervezők is megerősítették, hogy mindkét díj hivatalos). Erre megjelenik egy gyűlölködő cikk, amely többek közt a mohácsi csatából és a trianoni békediktátumból is viccet csinál. Szerintem ez ízléstelen. Meg felsorol pár fájó sporttörténeti emléket (amelyek egy részének jogossága szintén vitatható, természetesen ez nem kerül szóba), ami még elmenne, bár a gúny, ahogyan ír róluk, szintén megérne egy misét. Gondolom, ugyanezen cikk írója mélységesen fel lenne háborodva, ha valami számára érzékeny témából merne valaki hasonló módon gúnyt űzni. És mindez egy showműsor vitatott eredménye kapcsán kerül elő. Értem én, hogy szólásszabadság van, de vannak témák, amelyekből szerintem nem illendő viccet csinálni. Szerintetek én vagyok régimódi, vagy tényleg ízléstelen a cikk?



2015. jan. 28. 00:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
50%
Egy magyarellenes viccoldal ez az index.
2015. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy van, ahogy mondod. Én úgy érzem, hogy elég toleráns vagyok, de ez már nekem is sok.
2015. jan. 28. 00:12
 3/38 A kérdező kommentje:
Kérném, hogy aki pontoz (pl. aki lepontozta az elsőt), legalább írjon egy fél mondatos indoklást, hogy miért nem ért egyet. Köszönöm.
2015. jan. 28. 00:20
 4/38 anonim ***** válasza:
57%

Én pl. azért, mert az index nem magyarellenes.


"Adott egy nem túlságosan komoly showműsor, melynél a hivatalos szervezők úgy döntöttek, hogy 2 külön díjat osztanak ki eltérő szabályrendszer alapján. Mindkét díj hivatalos."

Éppen ez az, hogy ilyen nincs sehol mondva. A szervezők egy büdös szót nem szóltak bajnokok faláról, az csak a magyar kommunikációban ment. Erről nincs egyértelmű hivatalos álláspont. Vagy hol van szó valahol _MINDKÉT_ díjról? Ami nem "MTVA azt mondja" alapon van...

Sem az orosz adásban, sem a francia adásban nincs erről szó. Sem az eddigi (kb. 16:00ig bezárólag) nyilatkozatokban...


"Erre megjelenik egy gyűlölködő cikk, amely többek közt a mohácsi csatából és a trianoni békediktátumból is viccet csinál. Szerintem ez ízléstelen."

Szerintem pedig remekül bemutatja mit csinál jelenleg az MTVA. Pl. két sarokról arrébb tudósít, hogy itt nincsenek is tüntetők, ott az Obersovszky díj...


"Meg felsorol pár fájó sporttörténeti emléket (amelyek egy részének jogossága szintén vitatható, természetesen ez nem kerül szóba),"

"egy részének jogossága szintén vitatható" Itt mire gondolsz? Oda volt írva az '54es VB döntőnél is, hogy valószínűleg ellenünk ítélt a bíró kétszer is, ezért kaptunk ki...


Szerintem te (kérdező) túlzásba viszed, az első kommentelő meg túl sokat lát bele oda, ahova nem kéne.

A gúny, és a szarkazmus pedig nehéz eszköz, meg kell tanulni befogadó oldalról is jól kezelni.

2015. jan. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
12%
A kerdezo keptelen felismerni es ertelmezni az ironiat, szarkazmust. Mwg amugy is, ertem, hogy Trianon fajo pont meg mindig sokaknak, de azert a mohacsi csatan viccelodni nem a vilag, eltelt azota par 100 ev. Egyebkent nem tudom, milyen dijrol can szo es a masodik linkelt cikk sem jon be.
2015. jan. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

[link]

.

Trianonnal viccelni tényleg nem volna szabad!

Azokkal, akik nem ismerik a történelemet,viszont igen.

Trianon nem Magyarországról szól, hanem az Osztrák-Magyar Monarchiáról.

Az első vh. idején a magyar hadsereg(?) hivatalos nyelve a német(!) volt. A bakák többségének német nyelvtudása kimerült a vezényszavak megértésében.

Bármennyire is fájó lehet, közös hadsereg, közös háború-vesztés, közös büntetés.

.

Mohács.

Vita tárgya, hogy az Érsek Úr nem-é politikai okok miatt késlekedett a csatából.

.

Sporttörténetek.

Amennyiben vitatható, akkor kellett volna szóvá tenni!

2015. jan. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Fel tudom én ismerni az iróniát, de mindennek megvan a maga helye. Humorérzékem is van, de ez a cikk nem ironizáló, hanem gyűlölködő. Elolvastam a cikk szerzőjének a többi cikkét is, akad még közötte másik gyűlölködő írás is (amely nem ironikus, csak szimplán gyűlölködő). Ugyanezen cikk írója szerintem vérig sértődne, ha valaki más kezdene el ironizálni olyan témákról, amelyekre ő szenzitívebb. 2-3 ilyet kapásból tudnék mondani szerintem. Nem mondok példákat, mert nem akarok ötleteket adni senkinek, valamint szerintem azokon gúnyolódni ugyanúgy ízléstelen volna.

Utolsó: Ment szintén a zöld, bár nem mindenben értünk egyet. A mai élsport értékelése néha viccnek is rossz. A sporteredmények vitatható részei akkor is szóvá lettek téve, csak természetesen senkit sem érdekelt, mert akiknek jogukban állt döntést hozni, így döntöttek. Ezt elfogadom, de attól még nem használom fel arra, hogy a magyarokat örök vesztesnek vagy épp gonosz csalóknak állítsam be (ellentétben a cikk írójával. Pl. Fazekas Róbert helyében szerintem nem sokan tudtak volna eleget pisilni, olyanok voltak a körülmények. Az aranycsapatnál a németek góljából 1 vagy 2 volt szabályos, nálunk egy szabályos gólt nem adtak meg les miatt, ezt már 1000x kielemezték független szakértők, persze itt is csak a vereségre kell emlékezni. Vívásban és birkózásban sem jellemző, hogy objektívek lennének a bírók. Cselgáncsban meg döntetlen eredménynél a bíró dönti el, hogy ki győzött. Itt volt olyan, hogy egy japán és egy másik (nem magyar!) versenyző meccselt (talán olimpiai döntőn). Döntetlen lett az állás. A bírók először a nem japánt látták jobbnak, de a japánok annyira tiltakoztak, hogy végül a bírók úgy döntöttek, mégis a japán volt a jobb. Hatalmukban állt, így a döntés jogos. De nem biztos, hogy igazságos. Nemcsik Zsolt anno 14 után kb. 3 győztes találatot vitt be, amelyet a bíró másképp látott (csak tudnám, hogy akkor minek van ott a 2 lámpa, ha úgysem figyeli senki). Az olasz meg végül 2 együttes találatot kapott meg és azzal győzött. Gondolom a cikk írója ezt is úgy látta volna (bár ezt nem hozta fel), hogy a magyar versenyző nagyképűen vagy oda nem figyelve kiadta a kezéből a biztos győzelmet, mert mi úgyis örök vesztesek vagyunk. És ez nem irónia, hanem szimplán gonoszság. Főleg, hogy szerintem az ezüstérmekre is büszkének kell lennünk, nem szégyellni őket. Még akkor is, ha közülük néhány nem biztosan a magyar sportolók teljesítménye miatt nem lett arany. De a cikk írója itt is csak a rosszat látja meg.

2015. jan. 28. 08:13
 8/38 A kérdező kommentje:

5-ösnek: Itt van a 2. cikk linkje még egyszer, az első valamiért nem működik. [link]

De igazából az első cikk a lényeg, ez csak háttérinfó.

2015. jan. 28. 08:18
 9/38 anonim ***** válasza:
67%
Elolvastam a masodik cikket is. Igy is rendben van az elso. Ugyanis nem az adott tortenelmi esemenyeken gunyolodik, hanem a vetelkedohoz valo hozzaallason. A sporteredmenyekhez nem tudok hozzaszolni, mert szerintem az elsport egy mestersegesen felpumpalt szemfenyvesztes.
2015. jan. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Fel lehet így fogni, de akkor viszont a szerző hasonlatai rémesen rosszak. Egy játékot miért kell háborúkhoz hasonlítani? Élsporthoz még elmegy. De nekem az az érzésem van sajnos, hogy a cikk írója akart egy jót gyűlölködni és gúnyolódni azokon a dolgokon, amikről végül írt, és ehhez a játék eredménye egy jó ürügyet kínált neki. Ráadásul az a cikk is ferdít elég csúnyán, így végül kiderült, hogy a magyarok hozzáállása abszolút nem olyan, mint amilyennek a szerző be igyekszik állítani. De azt már másik kérdésben kiveséztük.
2015. jan. 28. 08:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!