Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egészen pontosan mit vár...

Egészen pontosan mit vár tőlünk az EU menekült ügyben? :D

Figyelt kérdés

Én már nem értem. Az egész EU orrol ránk, de én nem vágom, hogy pontosan mit is kellene tennünk.

Befogadni a több ezer embert, akiknek nem is akarnak itt maradni, arról nem is beszélve, hogy ez az ország a saját állampolgárai gondját sem képes megoldani?

A határainkat nem zárhatjuk le (már a kerítés miatt is dádá volt), de nem is engedhetjük őket tovább... Akkor most mi is van?

Arról miért nem beszél senki, hogy talán a saját hazájukban kellene rendet tenni? És nem most kellene ezen elgondolkozni, hanem már hosszú évekkel ezelőtt ki kellett volna eszelniük valamit a nagyhatalmaknak az ENSZ-szel kézen fogva? Most meg mindenki széttárja a karjait, amikor már ekkora a gond...

Én amúgy baromira sajnálom ezeket az embereket, majdnem mindennap elmentem mellettük a Keletiben, sokszor éjszaka is. Nem bántanak senkit, tök normálisak. És rohadtul megértem a reakciójukat. De ettől függetlenül ez az állapot tarthatatlan, és nem hinném, hogy a megoldás az lenne, hogy mindenkit fogadjunk be. Pláne úgy, hogy nem is akarnak itt maradni.



2015. szept. 3. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az összes nagy okos egymás ellen beszél, egyszer indulhat vonat nyugat felé, máskor meg nem mert a magyar rendőr nem engedi....
2015. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megadni nekik a megfelelő papírokat, hogy legálisan utazhassanak tovább.
2015. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ezek a "menekültek" eljöttek 2-3-5000km-ről (persze mostmár mindenki szír!). Ha eddig kibírták, akkor azt a 150-200km-t az osztrák határig már igazán bírhatnák. Amióta a vonatra várnak, azóta rég Ausztriában lennének.

Amúgy ezeknek senki nem mondta el, hogy amikor utoljára Magyarországról nagy számban vittek el hasonló embereket, annak nem heppiend lett a vége?

2015. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit eltérve a tárgytól, már Ausztráliában a rádióban is megemlítették a Magyarországra érkezõ bevándorlókat.
2015. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Idézetek Martin Schulztól, az EB elnökétől, általam hozzáfűzött megjegyzésekkel.


"...ha az EP és az EB rendelkezne felhatalmazással a menekültek tagállamok közötti elosztására, akkor már nem is lenne menekültválság."

Vagyis Schulz elvárja, hogy nemzeti jogainkat önként adjuk át az EP-nek, EB-nek. Másrészt látható, hogy a menekültválságot a menekültek tagállamok közötti elosztására szűkíti -> nem megvédeni kell az EU határait, hanem ügyesen elosztani a tagországok között a menekülteket.


„Ha közösségi szellemet akarunk Európában, nem fogadhatjuk el a nemzeti önzés elsőbbségét. De pontosan ez történik. Az történik, hogy beállít Brüsszelbe - mármint Orbán - és azt mondja, hogy a menekültek ugyan Budapestre jönnek, de valójában Németországba akarnak menni, úgyhogy hagyom őket továbbutazni. Ez vétség valamennyi uniós szabály ellen.”

Vagyis Schulz elvárja, hogy Mo ne hagyja a menekülteket továbbutazni, viszont kerítést se építsen, mert az csúnya dolog. Elvárja, hogy a kielégítő határellenőrzés hiányában kontrollálatlanul beözönlő tömeg maradjon Mo-on. Elvárja, hogy higgyük el, hogy az EP és az EB lesz olyan kegyes, hogy a nálunk felgyülemlő tömeget el fogja osztani a tagállamok között.


„És ha még hozzátesszük, hogy nem akarunk muzulmánokat, vagy tudom is én milyen kritériumokat, akkor tekintsük meg a mai képeket a megfulladt szíriai gyerekekről, vagy vessünk egy pillantást az Iszlám Államra, amely lefejezi mindazokat, akik nem nyerik el a tetszését.”

Vagyis Schulz elvárja, hogy 150 éves török hódoltságunkat feledve a megfulladt szíriai gyerekek képére tekintve, és a nem nekik tetszőket lefejező Iszlám Államra pillantva igenis akarjunk muzulmánokat.


A magam részéről azt várnám el Schulz úrtól, hogy ha van egy kis ideje, tegye le az érettségit!

2015. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Most, ebben a menekülthelyzetben derül ki, hogy az EU semmire se jó, eddig se volt jó semmire, csak egy nagy büdös pénznyelő gittegylet, és többet árt, mint használ.
2015. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!