Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért zavarja egyeseket hogy...

Miért zavarja egyeseket hogy szemetelnek a migránsok, mikor Európa egyik legszemetesebb országa vagyunk alapból, kevés a kuka is és a csikket is eldobálja szinte mindenki. Most ez az érv a migránsok ellen? Mást nem tudnak felhozni már?

Figyelt kérdés

Meg lehet nézni migránsok nélkül is milyen az ország. Milyen illegális szemétlerakókat hoznak létre az út szélén, erdő szélén!

Az emberek a buszmegállóban dohányoznak ahol nem lehetne, eldobálják a csikket. (Arról nem beszélve a szórakozóhelyeken és sehol nem tartják be az ajtótól számított 5 métert.)

Nagyon kevés a kuka. Kevés várost ismerek ebben az Országban ahol 10 méterenként van kuka és rá vannak nevelve a használatára.

A szelektív hulladékgyűjtőt még mindig kevesen használják, mert lusták szétválogatni a szemetet. Közben pl. Olaszországban kötelező szétválogatni otthon és 3 db kukát kell kitenni az utcára minden háznál.


2015. szept. 6. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a szemetelést, szerintem gusztustalan. Magyaroktól is zavar. De attól, hogy engem zavar magyaroktól is, nem fogom elnézni a migránsoknak sem.


Én sem szemetelek a saját országomban és arra is ügyelek, ha külföldre megyek, tiszteletben tartsam az ottaniakat és ne csináljak disznóólat az országukból, még akkor sem, ha látom, hogy az ottaniak is szemetelnek.

2015. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert még nem ér át a határon addig ő szegény elesett, aki a háború elől menekül, mikor meg már bent van akkor szarik rá...

Holott ennyi dolga lenne, hogy elmenjen a kukáig, mert ráér. (ami van, mert ez a "sehol egy kuka" egy rizsa, persze nem mindenki szemetel, de nem is nekik szól)

2015. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet akár igazad is. De ilyen felfokozott, felizgatott, kiélezett helyzetben talán nem ez a legfontosabb. Talán fontosabb, hogy aki őrjöng, azt lefogjuk, ha a szép szóból nem ért, talán fontosabb, hogy az együttérzés látszatát keltsük inkább, talán fontosabb, hogy - ha már mindenképpen átjáró ország lettünk, és nem tehetünk ellene - legalább a kárt minimalizáljuk, legalább megtennénk minden tőlünk telhetőt egy gördülékeny nyilvántartásra, emberi körülmények megteremtésére, a mozgás felgyorsítására. Ez nem érzelmi, hanem szakmai kérdés. Nincs adat? Kértünk állásfoglalást az EU-tól? Ha igen és nem adtak, az ő saruk. Jogalap a dokumentálás nélküli továbbításra. Ha nem, a mi sarunk. Jogalap hogy lenézzen bennünk a világ.


A saját szemetünket meg igyekezzünk eltakarítani békésebb időkben. De ha akkor is egymásra mutogatunk, a szemét marad. Mi is a bűzben.

2015. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1, Itt arról van szó hogy persze vannak mint én is hogy utálom a szemetet és rászólok ha valaki eldobja. De mintha a szálkát keresné sok magyar, mikor a gerenda szakad rá.


2, Te pl. ott láttál egy szemetest is ahol jönnek át a síneken Szerbia felől? Nem biztos ők a hibásak. Ha elég kuka. Bár nem mondom nem szemetelnek és védem őket, de mi is szemetelünk nem keveset...

2015. szept. 6. 17:35
 5/15 A kérdező kommentje:
*Ha NINCS elég kuka.
2015. szept. 6. 17:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
mert akármelyik másik fejlettebb országának egyik mezőjének kellős közepén van kuka, mi? :)
2015. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem is tudják, mi az, hogy KUKA. Nem tartozik bele a kulturájukba.


Az elöbb láttam egy videót, ment a tömeg lakott területen, és ott ejtették ki a kezükből ami nem kellett nekik, ahol voltak. Nem eldobták, csak úgy kiejtették.


Az egyik csaj elejtett egy flakon ásványvizet, mégcsak le sem hajolt érte, ment tovább.


Fene tudja, lehet, hogy van akit nem zavar, engem igen.


Én megértem, hogy a keletinél napokig táboroztak, de nézzétek meg az autóbuszokat, amelyekben 2-3 órát utaztak. Vannak képek fent a neten.

2015. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nana! Ez nem igaz, csak bizonyos helyeken! Jó pest nem éppen a legtisztább, de vidéki városokra még azt sem mondanám h poros! Elég jó a köztisztaságunk. Láttam már nyugat Európai városokat, meg h mi megy ott pl britteknél buli után, térdig gázolsz a szemétbe! Vagy olaszoknál ráérősek a kukás kocsik, nem kell azt elkapkodni..


Szelektív hulladékgyűjtés azt viszont nagyon kéne tudatosítani, de macerás, lakásban kéne valami gép ami szétválogatja és csőrendszeren tartályba küldi legalább a kinti kukáig, ha nem is a település szemétlerakójában. Szerintetek mikor épülne ki ez? Szerintem soha! Nincs pénz ! És ezt ti elhiszitek? Hogy amennyi adót befizetünk! Meg a sok sok forgalmi adó, itt semmire nincs pénz? Jó nagy kamu! Szerintem rengeteg pénz van! Abból élnek az oligarchiák, meg a külföldi bankárok...

2015. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Lássuk a képeket a buszokról, amin menekültek utaztak!
2015. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"- ha már mindenképpen átjáró ország lettünk, és nem tehetünk ellene - legalább a kárt minimalizáljuk, legalább megtennénk minden tőlünk telhetőt egy gördülékeny nyilvántartásra, emberi körülmények megteremtésére, a mozgás felgyorsítására. "


Felgyorsításra??? Biztos, hogy jó ez? Tudod, hogy az amerikai háttérhatalom pénzeli a menekült bevándorlást?! Cél Németország legyengítése, kever fajok, zavargások? Eszköz? Média, menekültek, helyi lakosok.


Kell rajtuk segíteni, de nagyon észnél kell lenni, hogy hogy! Meg sok politikus szája be van fogatva! Nincsenek alapvető dolgok kimondva! A háború okairól! A megoldásról nincsenek ötletelő fórumok! A lakosság beszél megoldásokról, de semmi hatalma pénz nincs a kezében, hogy megoldja!


Akik kitalálták azt a kis játékot én azoknak a lakásából csinálnék egy "Keleti"pu. Betelepíteném ezeket az embereket! Vagy kiküldeném Szíriába harcolni!

2015. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!