Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A menekülteknek milyen életük...

A menekülteknek milyen életük lesz Európában?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem értek a témához, de érdekelne.

Ha volt már ilyen kérdés, bocsi.


Ugye ha jól tudom legtöbben Németországba, Franciaországba, az Egyesült Királyságba, meg mostanában Svédországba mennek.


Tegyük fel, hogy odaérnek a célországba, ahol lekívánnak telepedni. Amíg nem kapnak menekültstátuszt (ami ha jól tudom több hónap, sőt lehet hogy 1 év), addig mit csinálnak? A menekülttáborokban vannak, és alkalmi munkákat vállalnak?

És miután megkapták a menekültstátuszt hogyan állnak lábra? Gyanítom, hogy addigra már a pénzük is elfogy. Kapnak szállást vagy pénzügyi támogatást? Na, meg ugye az adott ország nyelvét sem árt nekik megtanulni, tehát elég nehéz helyzetben vannak szerintem...


2015. szept. 10. 14:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt sem tudom, hogy amelyik országokból jönnek, ott az oktatási rendszer milyen, egyáltalán részesültek -e ott oktatásban, és szereztek -e valamilyen végzettséget.


Ha pedig nem, akkor hogyan szereznek itt szakmát, vagy bármiféle végzettséget? Főleg, ha a nyelvet sem tudják precízen...

2015. szept. 10. 14:56
 2/5 anonim válasza:

Az összes menekült egy naiv hülye,vagy parazita mint nálunk a romák!Azt hiszik hogy a befogadó ország majd mindent előnyét nekik,lakásuk,jó állásuk lesz stb!

Ha mondjuk valamelyikének orvos végzettsége van akkor erre meg is van a lehetősége,de aki egy egyszerü proli az szerintem mehet a...

2015. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a romákkal kéne azonosítani őket.

Szerintem azért több lehetőség van bennük.

2015. szept. 10. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt sok politikus is kérdezi önmagától Nyugat Európában. Ugyanis a választól függ a karrierjük.

De ma erre még nincs válasz. Nyilván lesznek, akik beilleszkednek. Ez az elenyésző kisebbség. A többi próbálkozik. Lesznek, akiknek sikerül valami. A többségnek nem.

2015. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Relaxed ***** válasza:
Nem kell felteni oket annyira ha Europaban vannak bar Torokorszagban a sziriai nok egy resze munkalehetoseg hijan prostituciora kenyszerul. Nem is tudom melyk a nyomorultabb helyzet: haboruban meghalni, ehezni vagy masok allatias osztoneit szolga modra testukkel szolgalni.
2015. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!