Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Népvándorlásnak nevezhetjük...

Népvándorlásnak nevezhetjük hogy Magyarországról kb.500. 000 ember ment el? A jobb élet reményében többségében Nyugatra.

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez a szabad mozgás, szabad munkavállalás következménye az EU-ban, na meg a rendszerváltás után kitágult számunkra a világ.

Más országokban (nyugat, USA) természetes, hogy az ember nem feltétlenül a szülőhazájában éli le az életét. Akár munka, akár párválasztás miatt, akár kíváncsiság, kalandvágy miatt.

Számunkra ez még fura, mert a rendszerváltás előtt szinte be voltak zárva az emberek, nagyon korlátozott volt az utazás lehetősége.

2015. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
az összlakossághoz képest ez óriási szám tehát muszáj elnevezni,hívjuk gazdasági kivándorlásnak.persze orbán jó Magyarhoz méltón megtette az ellenlépéseket,a hívó szavára özönlenek haza a vendégmunkások: [link]
2015. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem az a baj, hogy ennyi ember "népvándorolt", hanem az, hogy kik? Rendes! tanult, munkaképes ermberek. Tudod ha Gorbán és bandája menne az lenne a jovilág.
2015. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem én a kérdést, és a párhuzamot is.

Talán mások direkt nem akarják megérteni?

2015. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
4: Igen, én direkt nem akarom megérteni, mert nem lehet párhuzamba állítani. Akik kimentek külföldre dolgozni, nem szökdöstek át a határon, nem papírok nélkül mentek, ahol élnek ott betartják az adott ország törvényeit és nem szegülnek ellen a rendőrségnek csoportosan. Szóval nem, nem lehet párhuzamot állítani.
2015. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5:Valóban nem lehet párhuzamot állítani én nem is teszem. Viszont akik számon kérik a menekülteken(akár háborús, akár gazdasági menekülteken),hogy miért nem maradnak otthon és küzdenek a hazájukért,azok azért megpróbálkozhatnának vele:ez a félmillió magyar miért hagyta el a hazáját a jobb életért,ahelyett,hogy maradna és küzdene érte,nem igaz?És még csak nem is lő rájuk senki,sőt a migránsok hazájához képest,nyomorról sem lehet beszélni.Egyébként én a nyugati határszélen élek, így tapasztalom,hogy hányan járnak "feketén" dolgozni Ausztriába.Szóval,azért az sem olyan egyértelmű,hogy tiszteletben tartják az ottani törvényeket.
2015. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!