Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hisznek el az emberek...

Miért hisznek el az emberek ennyi hazugságot?

Figyelt kérdés

Már régebben is meglepett, de most a menekültekkel kapcsolatban meg tel van minden rengeteg olyan hireszteléssel, aminek egyetlen szava sem igaz. Olyan ami nem nézöpont kérdése, hanem ténylegesen hazugság. Ugye ilyet bizonyos hírportálok adnak le, de náluk a hírek 90% csak hazugság, vagy részben hazugság.

Még is vannak emberek akik minden részét elhíszik, söt még meg is osztják ezeket. Ezek az emberek rendszeresen csinálják, hogy teljesen kamu dolgokat osztanak meg(ez a bevándorlók elötti idöben is így volt).

Èn ha nem igaz dolgot akarok olvasni, akkor veszek egy könyvet, vagy megnézek egy James Bond filmet. Nagyot ámulok rajta. De ha igazán a híreket akarok, akkor olyat olvasok ami igaz, vagy legalább nagy a valószínüsége, hogy igaz. Olyan híroldalt ki sem nyitok ami 90%-ban csak hazugságokat ad le. Èn rosszul érzeztem magamat mikor egy hírt elolvastam, elhittem, majd kiderült, hogy kamu az egész. Mást ez nem érdekel, hogy igaz-e vagy sem az amit megoszt?



2015. szept. 16. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán világos, hogy mit tartasz hazugságnak. Az nem igaz, hogy a hírek kilencven százaléka hazugság, az igaz, hogy a zöme a jelenségeknek csak azt a részét mutatja, amit alá akar támasztani. Ezért kell sokféle csatornán tájékozódni.

Konkrétan a menekülthullámmal az is probléma, hogy nem is tudják a régi fogalmakkal meghatározni, továbbá olyan gyorsan változik, hogy akár amit most mondanak, egy óra múlva máshogy igaz.

Azért nevezik ezeket a z embereket migránsoknak, mert ez egy semleges szó. Mindössze annyit jelent, hogy mozgó. Amint pontosítjuk, a tömeg egy részére igaz, másikra meg nem.

Amit hazugságnak vélhetsz, az gyakran (amellett, hogy van ilyen is, bár az eltúlzás itt is pontosabb, mint a hazugság) a bizonytalanságból és a nem tudásból eredő összevissza cselekvés következménye. Például: egyik nap Merkel azt találta mondani, hogy mindenkit befogadnak. Erre egyszerűen nem képesek, mert fogalmuk sincs, hányan jönnek még. Erre felhívták a figyelmét, amire pontosított: csak a már ott lévőket fogadják be. Innen nézve az első mondata hazugság. De a hazugság valódi jelentése mégse illik rá, jobb, ha felelőtlen kijelentésnek vesszük. Tudnia kellett, hogy minden szavát szentírásnak veszik. Mégis olyant mondott, amit nem tudott biztosan. Ez a felelőtlenség.

Számos más konkrét példát lehet mondani, amelyek mutatják, hogy itt nem annyira hazugságról, mint inkább felelőtlenségről, befolyásolásról, félinformációról, eltúlzott kijelentésekről beszélhetünk.


Veszélyes dolog egy bonyolult jelenséget egyetlen szimpla szóval jellemezni. Mondhatnám, hazugság azt állítani, hogy itt szinte minden hazugság.

2015. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Itt én arra gondoltam, hogy vannak hírportálok akik össze vissza írnak, és amiket írnak azok 90% hazugság, vagy ahogy te írtad nincsen semmi alapja.

Ès sok ember szinte csak ezeket a hírportálokat nézi, és ezeket ossza meg mindenhol.

2015. szept. 16. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is: sokkal könnyebb/egyszerűbb csont nélkül benyelni bármit, amit a neten olvas valaki, mint utánajárni, igaz-e.

Másodszor: ha már valaki "rászokott" egy-egy oldalra, jó eséllyel ott is marad olvasóként.

Harmadszor: ha néha-néha szembesül is azzal, hogy egy-egy cikk/állítás nem igaz, nem akarja elfogadni, egyszerűen nem hiszi el. (Nézz utána a "kognitív disszonancia" fogalmának, nagyon érdekes jelenség, bár sajnálatos, hogy az emberek többségére jellemző.)

Én úgy gondolom, hogy mindhárom tényező hátterében a butaság áll.


Egy jó kis kapcsolódó kép:

[link]

2015. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!