Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti beszélgettetek menekültekke...

Ti beszélgettetek menekültekkel? Ha igen, mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Olyan embereket válaszait várom, akik látták őket, látták a viselkedésüket, (nem képeken és videókon) beszélgettek velük, kapcsolatba léptek velük. Milyen emberek ők? Tényleg a háború elől menekülnek? Utal bármi is arra, hogy meg akarnak minket téveszteni az iszlám terjesztése érdekében? Tényleg agresszívak, vagy magyarázható a viselkedésük azzal, amin keresztülmentek? Ha esetleg van valaki, aki már volt hasonló szituációban, mint ők, kellett menekülnie, az ő tapasztalataikat is várom (hogyan viselkedtek, mi volt a reakciójuk).

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, sokat segítene a tisztán látásban!

Kérem, hogy CSAK azok válaszoljanak, akik beszéltek menekültekkel, látták őket vagy valamilyen kapcsolatba léptek velük vagy megéltek már hasonlókat.

Köszönöm!



2015. szept. 18. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Én igen. A pénzváltónál álltam sorban, előtte egy ember volt. Pont jöttem volna mikor a semmiből betolakodott elém egy menekült. Szóltam neki tört angollal hogy én következek, legyen szíves odaengedni, de ő meg elkezdett arabul karattyolni hangosan meg mutogatni rám. A pénzt meg dugdosta oda a pénzváltóhoz, a pénzváltós csaj meg mutogatott neki húzzon el onnan. Amikor észrevette hogy a pénzét nem váltják fel elkezdett még hangosabban karattyolni majd elment. Még ha szépen mosolyogva beáll elém, oké elnézem más kultúra, nem tudja még mi az a sor, de hogy vadul mutogat meg magyaráz nekem az felháborító.
2015. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

A Keletiben elsétáltam köztük vagy ötvenszer (minden nap kétszer) amíg tele volt velük minden. Nekem elég kulturáltnak tűntek. Ültek, beszélgettek, ettek. Nem volt nagy kupi. Koszosak és büdösek voltak, de ez el is várható ha valaki egy aluljáróban él napokig, hetekig. Baromi sok volt a gyerek és nő, gondolom akik egyedül jöttek azok hamar eldöntötték hogy inkább sétálnak. Egyáltalán nem viselkedtek agresszívan, pedig laptop volt nálam, és először kicsit izgultam hogy megpróbálhatják elvenni. De semmi ilyesmi nem volt. Amikor a nagy "tüntetések"-kel volt tele minden, akkor is teljesen nyugodtan végig lehetett sétálni köztük. Én nem találkoztam semmilyen erőszakos viselkedéssel.

Beszélni nem beszéltem velük.

Engem személy szerint sokkal jobban zavartak a kamerások, akik bele akartak mászni az arcomba.

2015. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én még úgy 1,5-2 éve beszéltem velük mikor itt keleten is voltak de nekem tök normálisak barátságosak voltak. Jöttem hazafele és láttam hogy pont ők akkor jönnek át az utcán mondom ezek biztos leszólítanak, elkezdik "Hello my friend" visszaköszöntem aztán elbeszélgettem velük, mondták hogy ők Afrikából jöttek, tudok e franciául mondom csak angolul közülük is csak egy tudott angolul megkérdezték merre van Budapest meg milyen messze, mit csinálok. Tehát nekem semmi bajom nem volt velük 1,5-2 éve. Pénzük mindig volt, állandóan jártak a postára és nyugatról küldték nekik a pénzt. Azóta innen már eltűntek úgyhogy a mostani állapotról már nem annyira tudok.
2015. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én lementem fényképezni párszor, teljes nyugalommal. Abszolút biztonságban éreztem magam, teljesen kulturáltak voltak. Még este is. A 8. kerület szívébe már nem mennék este fényképezni :D
2015. szept. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Becixxx ***** válasza:

Persze !


- Ambele !

- Mungaki pengi !

2015. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!