Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit csinálnak a migránsok...

Mit csinálnak a migránsok után ottmaradt dolgokkal?

Figyelt kérdés

Remélem, nem szemétbe kerülnek a használható dolgok, a ruhák, cipők, sátrak, takarók.

De ahogy a gyűjtést mutatták, nem válogattak.



2015. szept. 26. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én a youtube-on láttam önkéntesek, és civil emberek videóit a határok melletti bevándorló "telepekről", amit a médiában nem mutatnak.

pont egy önkéntes csajjal beszélgettek és videóra vették ahogy a háttérben ilyen nagy csipeszes rakodó gépek pakolják a nagy 20 köbméteres konténereket "szeméttel", amit a migránsok ott hagytak.

javarészt sátor, matrac, hálózsák, takaró, cipő, ruha, volt az a "szemét", mind adomány és segélyszervezetek holmijai.

de mondom 20 köbös konténerek full tele voltak ilyen cuccokkal.

semmit nem vittek el, mert tudják hogy máshol úgy is kapnak mindent.

aztán voltak képek is, mit hagytak maguk után a migránsok, ahol a kommentelők között valaki írta egy sátor márkáját, hogy 30 ezer forintos sátorról van szó amit ott hagytak, rákerestem és tényleg ugyan az a sátor volt amit ott hagytak az út szélén.

egy önkéntes csaj az osztrák-magyar határon mesélte, hogy alkalmanként több száz thermo hálózsákot dobnak el a bevándorlók, aminek darabja 5-10 ezer forint körül van, és leginkább segély és adományból vannak.

érdemes amúgy független videókat megnézni a youtube-on ezzel a bevándorlás dologgal kapcsolatban, sok olyat látni bennük, amit a hírportálokon és a médiumokban nem igazán.

2015. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon helytelen a szemétben hagyni.


Másutt, mások hasznát vennék, szükségük lenne rá. El lehetne küldeni még oda is, ahonnan jöttek, ha mindenképp nekik akarunk segíteni.

2015. szept. 26. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, csak mivel használt dolgokról van szó, nem adhatják csak úgy oda másoknak.

fertőzés veszélyes, és gondolom nem érné meg mindent fertőtleníteni, rengeteg pénz lenne.

ki tudja milyen betegségeket hoznak be, hisz ezer kilométerekről jönnek, olyan betegségeket hordoznak, ami Európában nagyon ritkán üti csak fel a fejét.

mivel javarészt adományokból származnak ezek a holmik, így kb ha nem is leszarják, de nagyon nem tudnak mit kezdeni vele, hiába tényleg fel lehetne használni máskor is.

itt elsősorban a bevándorlóknak kéne nem eldobálni mindent, de ebből is látszik, mennyire érdekli őket a törődés amit egy olyan országban kapnak, ahol betolakodóként vannak jelen.

2015. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyik segítő csoport Facebook-oldalán láttam nemrég, hogy a Keletiben maradt sátrak, takarók stb. további hasznosításáról beszélgettek a kommentelők. Ennek nem tudom, mi lett a vége. Viszont egy másik posztban meg azt írták, hogy megoldott a plédek, takarók stb. fertőtlenítése, tisztítása. Szóval gondolom, amit fel lehet újból használni, azt megtették/megteszik.


A ki nem osztott adományokat (ruhák és játékok), amikből rengeteg maradt, a napokban osztották szét rászorulóknak.


Én egyébként nem hibáztatom a menekülteket, szerintem teljesen érthető, hogy az egy-egy hátizsák plusz néhány reklámszatyor mellett még nem cipelnek további csomagokat. Szó se róla, hasznos lenne nekik a továbbiakban is, de a súlytöbblet miatt macerás lenne a gyaloglás.

2015. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem lenne észszerű kijelölni nekik egy helyet mindenütt, ahol járnak, ahova letehetnék a nekik személyesen már túlsúly dolgokat, kizárólag az utánuk jövőknek?


Szerintem megoldható lenne.

2015. szept. 26. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, tényleg. Az biztos, hogy nem olyan egyszerű "ott hagyni az utánuk jövőknek", mivel ugye tisztítani, fertőtleníteni kell.

De tényleg jó lenne kisebb területeket kijelölni gyűjtés céljára.

2015. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy mindent fertőtleníteni kellene.


Esetleg lehetne külön tartókat odatenni sátraknak, takaróknak, kabátoknak, olyan dolgoknak, amik biztos, hogy nem érintkeznek testfelülettel. Amit talán nem alapvető fertőtleníteni.


Az is látszik hogy ahogy a dobozokból válogatnak, a földre szórják, ami nem kell. Ha lenne másik doboz, amibe tenni lehetne, nem kerülne válogatás közben földre talán semmi. Dobozban maradna a következő válogatónak.

2015. szept. 27. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!