Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Jojomojo kérdése:

Tudnátok segíteni abban, hogy ne legyek antiszemita? Jelenleg teljesen gyűlölöm őket, de nem szeretnék ilyen ember lenni. Átlagos, pozitív emberré akarok válni, de amiket olvasok róluk az nem jó. Emiatt nem nagyon megy.

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 22:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Senkinek nem tűnik fel, hogy ez egy nyilvánvaló provokáló álkérdés?
2015. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Provokáló, vagy sem, lehet rá általánosan (mindenkinek szólóan) válaszolni.

A probléma kulcsa a "gyűlölni" szóban van. Ez egy érzelmet kifejező ige. Az emberek és cselekedeteik különbözők, egyesek lehetnek károsak is a környezetükre. E károkozás is rengeteg féle lehet. De ezt gyűlölni, gyermeteg és tudatlan lélekre vall. Nem gyűlölni kell, hanem minden konkrét ilyen cselekményre rámutatni, és egyedül vagy csoportosan kiiktatni (a cselekményt és az okozott kárt, nem az elkövetőt). Ez a felnőtt és tudatos viselkedés. ÉS főleg ez a hatásos viselkedés. A gyűlölet gyűlöletet kelt, és rombol, azaz pont azt teszi, amit gyűlöl. Éppen ettől gyermeteg.


Kedves Jojomojo a kérdés tehát az, van-e szándékod felnőni, tanulni, a világot megismerni. Ha van, megtetted az első lépést. Ha nincs, akkor mi, tudatos felnőtt gondolkodású emberek a gyűlöletből származó tetteidet meg fogjuk gátolni, és kárpótlásra kényszerítünk. Akár a zsidók, akár a magyarok, akár a hottentották ellen követed el. Sőt akkor is, ha zsidó vagy. Mert ez nem számít.

2015. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Először is egyáltalán nem szántam provokatív kérdésnek. Megpróbálom kicsit máshogy mézni a világot a benne élő emberekkel és elfogadni őket. Tudom nagyon fura kérdést tettem fel, de látom valaki megértett :)
2015. okt. 8. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!