Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a filmekben...

Miért van az, hogy a filmekben a négerek szinte mindig csak pozitív karaktert formálnak meg?

Figyelt kérdés

Ha van olyan film, amiben néger a rossz ember, ott mindig van belőle jó is, illetve mindig van rossz fehér is.


Ez olyan, mintha itt nálunk Magyarországon csinálnának csomó filmet, azt a roma színészek mindig jó karakterek lennének. Azt közbe az ember fél kimenni az utcára, mert megverik, kirabolják, megerőszakolják, megölik. És félti mindenki a családját is ugyanemiatt.


Jó mondjuk négerből van rendőr, tűzoltó, katona, orvos, ügyvéd, banki ügyintéző, stb. stb. stb. a világon minden. Romából én megmondom őszintén semmi ilyet nem láttam még soha. Egyszer láttam egy pizzéria pultost, ezen kívül csak közmunkást, de azt se sokat.



2015. jún. 18. 06:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ekcsuöli már az Egri csillagok óta a magyar történetekben a cigány mindig a vicces, feszültségoldó figura. (Ugyanaz, mint amerikai filmekben az állandóan részeg, akcentussal beszélő orosz.)
2015. jún. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Bőrszíntől függetlenül vannak jó és rossz emberek.

Romából még nem láttál értelmiségit? Legfeljebb nem tudtad róla, hogy roma:)

2015. jún. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy valaki egy filmben negatív vagy pozitív karakter az nem bőrszín függő, majd ha feljön a nigériai filmgyártás, na akkor megnyugodhatsz, mert ott garantáltan minden karaktert fekete színészek fognak játszani. (ezt egyébként nem viccnek szántam, az utóbbi időben Nigériában egyre több és több film készül)


Ami pedig a hazai cigányságot illeti valószínű nem laksz olyan környéken, ahol sok a cigány, mert ott villanyszerelőtől kezdve a a MÁV-os forgalmi szolgálattevőig sokféle szakmunkán láttam már cigányt.

Ami viszont tény, hogy felsőfokú végzettséggel szinte semelyik nem rendelkezik, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy egyetemen hány cigány hallgató volt.

2015. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

"Ha van olyan film, amiben néger a rossz ember, ott mindig van belőle jó is, illetve mindig van rossz fehér is."


Lehet hogy neked meglepo, de nem minden neger rossz, es nem minden feher jo.


Ugyanez igaz a ciganyokra is.


Mi lenne ha nem hotegyszeruen akarnal megmagyarazni egy bonyolult vilagot?

2015. jún. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
A kérdezőnek teljesen igaza van. Ezt mondták is a Tv-ben. Az amerikai filmiparban volt egy megállapodás, hogy a rasszizmust visszaszorítsák. Ez sikerült is, és ez nem baj. Mostanában úgy néz ki, hogy a bu-zikat akarják népszerűsíteni. Sajnos.
2015. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Mert a liberálisok rasszizmust visítanának ha lenne egy néger főgonosz.
2015. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

"Mert a liberálisok rasszizmust visítanának ha lenne egy néger főgonosz."


Visitananak a faxt.


Ez csak egy buta szelsojobber mantra. Rengeteg filmben, sorozatban vannak negativ fekete szereplok.

2015. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem a hiszti okát, az egyik legismertebb főgonosz Dart Vader is fekete! :-)
2015. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Mert vannak köztük rendes emberek is a valóságban. Egyébként, negatív szereplőt is alakíthatnak, pl. egy kalózt, bűnözőt, stb. Van, amelyik ugyan bűnöző, de helyén van a szíve. Ld: Nekem 8. Én sokat röhögtem azon a filmen.
2015. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Volt egy amerikai kormányzati program a Harlem program. Ez egy integrációs program volt amelynek egyik eleme volt az, hogy a fekete színészek elkezdtek pozitív szerepeket kapni a filmben. Anno ugye max olyan szerepeket kaptak ahol kb egy 80 alatti IQ-jú babonás rabszolgák volt, akik rémülten rohantak ki az elhagyott sötét házból az első zajra, mialatt a 8 éves fehér fiú főhős nem félt bemenni.


Később max kórházi segédszemélyzet szerepet kaptak (mindhalálig zene), vagy az egyetlen rossz fiút, (Júdás Jézus Krisztus szupersztárban).


Nagyon erős és jól sikerült program volt. A célja az volt, hogy más arculatot adjon az amerikai feketéknek. Elsődleges célja nem az volt, hogy a fehér lakosságnak üzent, hanem pozitív üzenetet küldött a feketék felé. Legyen ez a célod. És működött!


Volna mit tanulni ebből.

2015. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!