Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kedves szélsőjobbosok, mi a...

Kedves szélsőjobbosok, mi a véleményetek Rejtő Jenőről?

Figyelt kérdés

Köztudott hogy egy német munkatáborban halt meg, zsidó származása miatt került oda. Viszont az egyik legjobb magyar íróról van szó, aki olvasta a könyveit, az imádja.

Ha kérhetnélek akkor ne azon akadjatok fenn hogy magyarnak és zsidónak is írtam.

A kérdésem tehát a következő. Akik erősen ellenzik a zsidók jelenlétét bizonyos helyeket, az hogy viszonyul Rejtőhöz?

Lehet hogy nem a politikába kellett volna írnom, de ezt nézzétek el nekem.



2015. okt. 12. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2015. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Munkaszolgálatos volt és a doni áttörés idején halt meg. Nem csak zsidók voltak munkaszolgálatosok.
2015. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
Liberalista volt, pfejj!
2015. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Lehet-e tudni Rejtő Jenő esetleges származásából fakadó, és magyarok ellen irányuló gondolatairól, cselekedeteiről?

Nekem ilyenekről nincs tudomásom, miért lenne vele problémám?


Kérdező, nem szerencsés összekverni a radikális jobboldalit, a szélsőjobboldalit, és a fajgyűlölőt. A szélsőjobbosba burkoltan beleérted szerintem a fajgyűlölőt, és a radikális jobboldalit pedig azonosnak tekinted talán a szélsőjobboldalival. Úgyhogy az igazságtalanságtól és káros általánosítástól talán még Te sem vagy egészen mentes.


Rejtő könyvei egyébként szórakoztatók. Jóllehet radikális jobboldalinak tekintem magam.

2015. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Én sosem ítéltem el magukat az embereket. Úgy gondolom, hogy a zsidók, melegek stb nem érdemelnek, semmiféle sajnálatot, empátiát, mivel nekem sem jár alapból.

Utálom hogy azt akarja mondani a média, hogy divat és jó dolog zsidónak lenni.

Az összes vallás csak arra jó, hogy irányítsák az embereket, ha eltörölnénk őket nem lennének afférok. Azért alakult ki ez az ellentét, mert diszkrimináció ért valakit csak azért mert vallásos.


Ugyanaz mint a foci szurkolók: Senki nem kényszeríti őket, ők mégis verekednek, mert erre vágynak.


Rejtő Jenőt értékes embernek tartom, ugyanis alkotott, méghozzá olyanokat amivel pozitív hatással volt az emberek életére. A könyvei nem propagandák voltak, nem záratott be vagy adott el állami cégeket, így nem tartom őt annak a zsidónak mint amit utálnak az emberek. Sosem a zsidó közemberekkel volt a baj, ők ugyanolyanok mint akárki. Csak a politikusokkal.

Nekik köszönhető, hogy egyáltalán megfordult ez a kérdés a fejedben. Mert még mindig kapjuk a propagandát, hogy mennyire fontos ez a zsidó dolog.

2015. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Általában csak azokat a zsidó művészeket, írókat utáljuk, akik műveikben valamilyen módon uszítottak a magyarság ellen.


Mivel Rejtő Jenőnek nem volt ilyen műve, vele nincsen semmi gond.

2015. okt. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Egyik kedvenc íróm Karinthy. Rejtőt sem utálom természetesen, könyvei egyszerűek, szellemsek, szórakoztatóak, mondjuk egy Dolsztoj-rajongónak pedig egyenesen habos kakaó.
2015. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Kedves szélsőbalosok, mi a véleményetek Wass Albertről?
2015. okt. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

"Általában csak azokat a zsidó művészeket, írókat utáljuk, akik műveikben valamilyen módon uszítottak a magyarság ellen."


Akkor miért is olyan fontos, hogy zsidó, amikor Rejtőt nem is utálod azért, mert zsidó?

2015. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért nem fajgyűlökőt írtam, mert nem akartam senkit se provokálni. Mellesleg a radikális és a szélsőjobb között van különbség, azt már mindenki maga döntse el hogy miben különbözik. De amúgy igazad van, egy kalap alá vettem, ami nem szép.
2015. okt. 13. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!