Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kedves szélsőjobbosok, mi a...

Kedves szélsőjobbosok, mi a véleményetek Rejtő Jenőről?

Figyelt kérdés

Köztudott hogy egy német munkatáborban halt meg, zsidó származása miatt került oda. Viszont az egyik legjobb magyar íróról van szó, aki olvasta a könyveit, az imádja.

Ha kérhetnélek akkor ne azon akadjatok fenn hogy magyarnak és zsidónak is írtam.

A kérdésem tehát a következő. Akik erősen ellenzik a zsidók jelenlétét bizonyos helyeket, az hogy viszonyul Rejtőhöz?

Lehet hogy nem a politikába kellett volna írnom, de ezt nézzétek el nekem.



2015. okt. 12. 21:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "mindenki maga döntse el hogy miben különbözik" neked, az egyénnek szempontod, most, miután beszéltünk róla. A politikai térben viszont hisztérikusan egybevont, kizárni igyekezett jelenségekről beszélünk, amely kizárás egyre kevésbé sikerül, a szavazók és szimpatizánsok növekvő száma miatt, és mivel a nem veszünk tudomást róla taktika nem vált be.
2015. okt. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szélsőjobbos egy elég relatív fogalom, mert mihez képest... Nemzetét szerető, konzervatív embernek tartom magam. Rejtőt nem kedvelem, de nem a származása miatt, hanem egyszerűen nem fogtak meg a könyvei. De elismerem a munkásságát.

Egyébként mikor bírálom a zsidóságot, akkor én nem az egyszerű, hétköznapik zsidó származású emberekre gondolok, hanem a nagytőkére, akik a pénzükkel irányítani próbálnak és tönkretesznek másokat. Egyébként régen a zsidó gyárosok között is számos jó ember volt: Aschner Lipót, az Izzó tulajdonosa pl. nagyon sokat tett a magyar iparért, a munkásokért, sőt a sportért és a kultúráért is. A munkásai nagyon szerették, annyira, hogy maguk dobták össze a váltságdíjra a pénzt, és így Aschner kiszabadulhatott a munkatáborból.

2015. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
96%

Miért kéne véleményemnek lenni Rejtőről? Mit számít, hogy egy író stílusát kedvelem-e, vagy sem?

Cselekedet, tett, hamis vélemény, sőt uszítás, az igen, az számít, arról lehet vélemény. Akárki teszi. És a véleményt az befolyásolhatja, hogy milyen hatása van emberekre.


Kérdező, értem én a szándékodat, de ez akkor is mesterséges viszálykeltés. A csapból is a zsidók megítélése folyik, akár baloldali, akár jobboldali,akár magyar, akár zsidó csapról van szó. Vegyük már észre, ha valamit állandóan napirenden tartanak, ha kell, ha nem, azt előbb utóbb megutálja az ember (nem gyűlöli, csak teher számára). Akkor beszéljünk róla, ha ok van rá. Ha már író: beszélhetünk, ha újabb műve ilyen témát boncolgat, ha fontos esemény történik vele. Szegény Rejtő jó ideje halott, műveit folyamatosan olvassa a megfelelő korosztály, mi itt az új, az ok, hogy előszedjük?

2015. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!